Zavrieť

Porady

Účtovanie odvodov

Prosím Vás, odvody do sociálnej poisťovne a ich úhrady účtujete jednou sumou na 336-tku, alebo máte vytvorenú analytiku zvlášť na nemocenské, starobné, invalidné, garančné... poistenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Na sociálnu poisťvňu mám len jeden analytický účet (336010), iba Zdravotné poisťovne mám porozdeľované - každú zvlášť. (napr. VšZP - 336020, Dôvera 336022)

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Ľuba
    Ja používam analytiku pre každú poisťovňu, napr. SP 336001, VSZP 336002 ...
    ja robím ako Ľubka

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nie je to zlé, ale ja si preto rozlišujem analytikou, aby som mala prehľadnejšie SP a ZP. Ak sa náhodou pomýlim skorej si nájdem chybu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    rene
    No dobre, dobre, pedantky. máte pravdu.
    Nejde tu len o pedantky, ale bude sa ti lepšie vysúhlasovať, kde máš aké nesplatené záväzky a keď ti prídu z tej ktorej poisťovne na kontrolu, nemáš problém hľadať predpis zo mzdového dokladu voči úhrade.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ondrejvla
    Nejde tu len o pedantky, ale bude sa ti lepšie vysúhlasovať, kde máš aké nesplatené záväzky a keď ti prídu z tej ktorej poisťovne na kontrolu, nemáš problém hľadať predpis zo mzdového dokladu voči úhrade.
    Súhasím s týmto názorom. Mne sa často stane u firiem,kde si vypisujú príkazy na úhradu, že vidia akosi krivo a uhradia buď o tri, dve a pod. SK viac alebo menej a takto hneď vidím, kde to nesedí. Nemám "väčšiu radosť" ako z takýchto úhrad.

    Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

    Martina123
    Porposim Vas o radu. V mesiaci november sme urobili predpis miezd na november. V decembri sme zle odviedli dan. Odviedli sme viac. V mesiaci januar mame tiey odviest dan, ale chceme odviest menej. No predpis dane je na 300 SKK napriklad ale uhradim 280 SKK. Ako mam zauctovat ten rozdiel v uctovnictve? Teraz mi tam visi 20 SKK v predvahe na 342.

    Dakujem za odpoved

    Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

    Martina123
    Porposim Vas o radu. V mesiaci november sme urobili predpis miezd na november. V decembri sme zle odviedli dan. Odviedli sme viac. V mesiaci januar mame tiey odviest dan, ale chceme odviest menej. No predpis dane je na 300 SKK napriklad ale uhradim 280 SKK. Ako mam zauctovat ten rozdiel v uctovnictve? Teraz mi tam visi 20 SKK v predvahe na 342.

    Dakujem za odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.