Zavrieť

Porady

Prihlasenie vozidla (motocykla) z EU / nezmysel COC

V radiu bola nedavno diskusia na temu prihlasovania vozidla dovezeneho z EU v SR. Udajne podla EU noriem musi byt bez problemov umoznene prihlasit vozidlo ktore bolo prihlasene v inej krajinme EU do druhej krajiny EU(co dava logiku - volny pohyb tovaru etc.).
Nakolko COC sa da ziskat na auta len od r. v. tusim 1996 a na motocykle dokonca len od r.v. 1999! je smerovanie mojej otazky jasne:
co napriklad s motocyklom r.v. 1996 prihlasenym a schvalenym v rakusku s platnou rakuskou technickou kontrolou(a to mi verte ze tam sa kontrola berie hodne seriozne a je citelne drahsia ako u nas)?
Platia stale informacie na
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=159
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=643
alebo sa v pokrutenych mozgoch nasich uradnikov odvtedy nieco pohlo a nebodaj sa zacali riadit europskymi standardmi? (ide o typ motorky dosial neprihlaseny v SR)
Naposledy upravil Skulo01 : 06.11.07 at 20:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Skulo01 je offline (nepripojený) Skulo01

    Skulo01
    dakujem vsetkym za fantasticku podporu a pomoc
    zistil som ze ide o Návrh poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Petra Pelegriniho na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách z 25.10.2007 ktory bol podla vsetkeho aj schvaleny.

    Prihlasenie vozidla (motocykla) z EU / nezmysel COC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.