Zavrieť

Porady

Reklamácia plastových okien

Dobrý deň,dal som si do bytu namontovať plastové okná(profil Salamander) od prievidzkej firmy ktorá má obchodné zastúpenie aj v LM,RK,DK.V kuchyni mali sme pôvodné dvojkrídlové okno o rozmeroch cca 1440*1500.Rozhodli sme sa že využijeme toto okno aj do kúpelne a rozdelíme ho takto: 400*1500-okno do kúpelne,10cm široký prepojovací múrik, a zvyšok okna by bolo do kuchyne.Pán čo nám to prišiel merať tak nám potvrdil že s tým nieje problém urobiť okno o šírke 40cm(sklo by bolo asi 16cm).Prekvapenie prišlo keď som videl namontované okno ,miesto 40cm širokého okna bolo okno širšie asi o 15cm,čím sa nám zmenšilo aj okno v kuchyni.Pán čo nám to meral prišiel ešte ten večer skontrolovať majstrov a keď sme sa mu sťažovali na okno tak očividne netušil že prečo je to okno širšie,potom sa začal vyhovárať že asi sa to nedalo urobiť užšie.Má niekto skúsenosť s takýmto úzkym oknom?Aby nebolo málo problémov v dvoch izbách nám zabudli namontovať vetračky,to sme si všimli až večer keď už boli majstri preč.Keď odchádzali nedali nám podpísať žiadny protokol o odovzdaní diela,nemáme žiadny záručný list.Dotyčný pán nám teraz nedvíha telefón a my nevieme čo máme robiť.Inak okná sú naozaj pekné ale práca je odfláknutá.Vie niekto poradiť ako spísať reklamáciu,alebo aspoň poskytnúť nejaký formulár?V objednávke nemáme presne špecifikované to okno v kuchyni tak vôbec neviem či je vôbec šanca to okno reklamovať a ešte jedna vec zaplatil som hneď celú čiastku,čo asi bola poriadna chyba.

Pali
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Určite že si nemal platiť vopred. Máš vôbec doklad o úhrade za tie okná? Aj s pečiatkou firmy? Ak áno, tak reklamuj písomne že Ti ich ešte nedodali. Uvidíš ako zareagujú. Ty môžeš tvrdiť, že tieto Ti dodala iná firma a žiadaj vrátenie peňazí. Myslím že Ti ich potom prídu opraviť. Alebo pozdrav Slovenskú obchodnú inšpekciu v Prievidzi. Sú tam rozumní ľudia, mám s nimi len dobré skúsenosti. Napíš im písomnú sťažnosť a uvidíš že do dvoch týždňov Ti to firma dá do poriadku. Ja som mala problém so žalúziami, tiež žiaden doklad a teplo ich roztápalo. Po sťažnosti už o týždeň tu bolo panstvo z Nitry a do dvoch týždňov boli problémy odstránené. Keď dostanú pokutu - tá ich po sťažnosti na SOI neminie - budú inak hovoriť.

    pald je offline (nepripojený) pald

    pald
    Mám doklad o zaplatení,vlastne prevod na ich účet cez banku.Budem to asi riešiť cez inšpekciu,lebo už mi dochádza trpezlivosť.Ďakujem za radu.Pekný deň.Pali

    hefi je offline (nepripojený) hefi

    som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac hefi
    Milí poraďáci, aj ja potrebujem radu ohľadne plastových okien. V augusta t.r. nám ich robila jedna zvolenská firma, všetko prebehlo OK, zaplatila som zálohu ktorú žiadali, ale po namontovaní som zistila že kľučky na oknách nie sú v jednej rovine. V každej miestnosti je rozdiel cca od 0,5 - 1 cm. Samozrejme som to napísala do preberacieho protokolu. Asi po 2 týdňoch prišiel technik s tým, že je to jednoduchá záležitosť a že tie okná našteluje a kľučky budú v jednej rovine. Hneď som mladíka presviečala že to asi nebude také jednoduché, a že sa mu to nepodarí. Po dvoch hodinách trápenia bola pravda na mojej strane. Mladý odišiel s ovisnutým nosom. Potom mi prišla faktúra aby som doplatila zostávajúcu čiastku faktúry - cca 20.000. Odmietla som s tým, že neboli odstránené závady z preberacieho protokolu. Presviedčali ma že ony svoje záväzky voči mne splnili a tie závady zapríčinil ich dodávateľ. Dosť ťažko chápali moju argumentáciu že pre mňa sú dodávateľom ony a nie firma ktorá im okná vyrába. Medzitým si prišli okná pofotiť že ich budú reklamovať u výrobcu a že mi okná (samozrejme okrem zárubní) vymenia. Odvtedy prešli 2 mesiace a od založenia okien 3. Prosím o radu, ak mi aj tie okná naozaj prídu vymeniť o čom pochybujem a budú už v poriadku, mám nárok na zľavu, keďže od podpísania protokolu je už 3 mesiace a naše vzťahy nie sú vysporiadané? Neviem či je to ako u ostatných reklamácií, že ke´d do 30 dní neopravia alebo nevymenia tovar... Poradíte mi poraďáci? Ďakujem vopred.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Tiež Ti poradím len Slovenskú obchodnú inšpekciu. Pozri na webe, či je vo Zvolene alebo v B.B. Napíš sťažnosť, opíš problém a tak ako som už napísala vyššie, firma to začne riešiť v priebehu pár dní. Iné donucovacie prostriedky na našich výrobcov žiaľ neexistujú.

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    V prvom rade si skontroluj cenovú ponuku ,ktorá sa robí podľa zamerania a faktúru, či ti sedia sumy. Na cenovej ponuke musíš mať rozpísané rozmery okien, resp. na nákrese sú rozmery a zakreslené kovania. Ak si mal v cenovej ponuke šírku 400 mm, tak si si to takto aj objednával a neobstojí tu výhovorka ako sa to mohlo stať?, či okno sa takto nedá vyrobiť, je to len o hraní sa na mŕtveho chrobáka, či to zákazník nechá tak. Najmenšia šírka či výška okien je 400 mm ( ja predávam 2 rozdielne profily a u oboch je to rovnako), pri menšom rozmere sa nedá vyrobiť kovanie, takže v tomto ťa predávajúci zavádzal. Ak to nechceš takto, žiadaj o demontáž namontovaných okien a výmenu podľa toho, čo si pôvodne chcel, resp. žiadaj aspoň o zľavu, ak si sa už s terajším stavom zmieril. Čo sa týka chýbyjúcich vetračiek, tam je potrebné vymeniť kovanie. Šikovný montér má 1 okno hotové za 30 minút. U mńa je rozdiel v cene kovaní cca 300,-Sk, teda ak si zaplatil za okno s vetračkami, opäť žiadaj výmenu kovania, resp. zase zľavu. Odporúčam radšej výmenu kovania, pretože okno s vetračkou lepšie prilieha a teda aj tesní. VŠETKO ALE RIEŠ PÍSOMNE!!! Telefonické "dohovory" nie je možné dokázať - pri inšpekcii je to len slovo proti slovu. Musíš mať nejaký doklad ,na ktorom je uvedená adresa firmy, resp. nejaká predajňa alebo kancelária. Zájdi tam a nech s tebou spíšu reklamáciu. Nezabudni si doklad o reklamácii vziať. Nedaj sa odbiť tým, že reklamácie vybavuje šéf, montér a pod., ktorý tam momentálne nie je. Podľa zákona MUSÍ byť na predajni vždy (podotýkam VŽDY) osoba oprávnená vybaviť, resp. prijať reklamáciu. Ak sa nemôžeš dopátrať k predajni alebo kancelárii , na www.zrsr.sk si vyhľadaj danú firmu. Je tam uvedená nejaká adresa a na tú pošli DOPORUČENE reklamáciu, kde popíšeš všetky vady. Ak sa ti zásielka do cca 3 týždňov nevráti ( môžeš si to pomocou čísla na podacom lístku aj telefonicky overiť na pošte, či si adresát zásielku prevzal), spoj sa s danou firmou a spýtaj sa, ako postúpila tvoja reklamácia. Ak ti na to nebudú reagovať, vtedy je už namieste SOI. Nezabudni si odložiť všetku korešpondenciu s danou firmou + podacie lístky, ktoré budeš potrebovať SOI doložiť. Nezabudni, že podnet na SOI máš podať až po uplynutí 30 dňovej lehoty na vybavenie reklamácie, ak to urobíš skôr, SOI ti reklamáciu zamietne, lebo si nedal firme čas stanovený zákonom na vybavenie reklamácie.

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    pre Hefi:
    V prvom rade si treba uhradiť faktúru. Splatenie faktúry a reklamácia sú 2 samostatné veci a neviažu sa na seba. Ak budeš mať ty splnené záväzky voči firme, zájdi do firmy spísať reklamáciu. Jednu kópiu reklamácie si vezmi - musí to byť riadne podpísané a opečiatkované predávajúcim. Do 30 dní musia reklamáciu vybaviť, ak nie môžeš žiadať zľavu , v tom prípade všetko ostane tak ako to máš teraz, ale časť peňazí ti vrátia. Ak ti nevymenia krídla (predpokladám , že je chyba v krídlach - u nás sa toto ešte nestalo) a budú sa robiť, že sa nič nedeje, okopíruj si všetky doklady, ktoré máš ohľadom okien a reklamačný protokol a pošli to ako podnet pre SOI. Ak by sa však medzitým niečo udialo (čo nepredpokladám vzhľadom na dobu, ktorú sa s nimi ťaháš - výroba samotného krídla trvá zhruba rovnako ako výroba celého okna, záleží od výrobcu, čo je preňho prvoradé), daj to na vedomie aj SOI. Neobstojí tu odvolávanie sa na chybu výrobcu, pretože tým, že ti oni okno predali, oni zodpovedajú za kompletnosť, nezávadnosť a kvalitu výrobku, záruku si uplatňuješ u predajcu s dokladmi o kúpe.
    Naposledy upravil ickom : 12.11.07 at 11:48 Dôvod: doplnenie

    pald je offline (nepripojený) pald

    pald
    Ďakujem za radu,v oknách sa isto vyznáš,ako si to myslel že pri menšom rozmere sa nedá vyrobiť kovanie?40cm je šírka okna aj s rámom,či len čisto šírka krídla?lebo ja som uvažoval o okne širokom 40cm aj s rámom,čiže sklo by bolo cca 12cm.Vopred ti ďakujem.Pali

    hefi je offline (nepripojený) hefi

    som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac hefi
    Veľmi pekne ďakujem za radu, lenže ja som zatial zaplatila zálohu - 80 % z cenovej ponuky pred prácami. Týždeň potom ako som zálohu zaplatila prišla faktúra, hoci som okná ešte nemala. Tak som im faktúru odniesla do firmy s tým, že keď bude zákazka urobená, okná založené a nebudú žiadne závady tak nech mi potom pošlú faktúru že ju uhradím. Predsa nebudem platiť za to, čo nemám. Faktúru si tam nechali, ospravedlnili sa mi že účtovnička mala asi naponáhlo, potom prešli 2 týždne a prišli okná založiť. Ja som s oknami ako takými aj s prácami spokojná, len tie nešťastné nerovné kľučky. V deň keď ukončili práce, som podpisovala preberajúci protokol kde som závady uviedla a ony sa mi vôbec neozvali. Tak som za nimi zašla ja a upozornila som ich že prešli 3 týždne od odovzdania práca a závady neriešia. Až potom začali konať. Prišli, pofotili, prešiel mesiac, znovu som za nimi zašla a to som vlastne už písala pred tým. Odvtedy nič. Čiže ja im nemám ani na základe čoho doplatiť, keďže nemám faktúru. Ponúkla som im možnosť finančného vysporiadania tak, aby mi dali zľavu a že sa vyrovnáme. Ony to riešia cez výrobcu. Bohužiaľ tri mesiace. A to sa mi vlastne jedná o to, že či mám znovu za nimi ísť, alebo to mám nechať tak - zmierim sa s nerovnakými kľučkami a mám vo vrecku 20 % z cenovej ponuky. Aby som sa priznala na tie kľučky som si už aj zvykla, len mám obavy, že prídu vianoce, ony si budú vo firme kontrolovať záväzky a potom budú driapať odo mňa peniaze. A to práve potrebujem vedieť, že keď do 30 dní závadu neodstránili, či mám nárok na zľavu aj keby hned tie okná vymenili. A či mám ísť za nimi, alebo čakať. Poraď ešte prosím Ťa. Dík.
    Naposledy upravil hefi : 14.11.07 at 06:22

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Najmenšie okno sa dá vyrobiť 3600 x 3600 mm.Len otváravé.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    220870 Pozri príspevok
    Najmenšie okno sa dá vyrobiť 3600 x 3600 mm.Len otváravé.
    Nesekol si sa trochu v jednej nule? Veď to by bolo okno skoro 4x4 m, čo už je výkladná skriňa.
    Naposledy upravil Chobot : 19.11.07 at 08:50

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    Teda ako si videl ďalšie odpovede, také krídlo sa v pohode dá vyrobiť, tak sa nedaj. Ak to nepôjde dohodnúť s firmou, čo ti to robila, kľudne sa obráť na SOI. Spomeň to aj vo firme len tak medzi rečou, možno zareagujú na strach z kontroly.Z SOI na základe dokladov a tvojej ochoty riešiť situáciu aj inak ako hneď sťažnosťou, totiž firmu riadne prevetrajú .SOI musia predkladať aj doklady o kúpe a niektorí nakupujú aj bez dokladov, takže tak by dostali aj riadne mastné pokuty za to, že klamú nielen spotrebiteľa, ale okrádajú aj štát na daniach. Tak veľa šťastia

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    Pre Hefi:
    V prvom rade si UHRAĎ faktúru,aby ti prípadnú kontrolu SOI neoplatili súdnym vymáhaním nedoplatku. Potom ak máš reklamáciu riadne spísanú a nemáš žiaden písomný doklad o jej vybavení, zavolaj tam alebo zájdi a spýtaj sa, kedy to konečne chcú dobaviť, pretože ti dochádza trpezlivosť a že to budeš riešiť cez SOI. Ak to s nimi nepohne, pošli všetku korešpondenciu SOI a oni to už doriešia za teba. Ak však reklamáciu nemáš na papieri, spíš ju na predajni a nechaj si doklad. Spomeň im, že nie si spokojná s ich postupom a ak to ani teraz po takom dlhom čase nevybavia, že to budeš riešiť sťažnosťou na SOI. Ak ani teraz nedôjde k náprave, alebo nedostaneš aspoň zľavu, tak sa necíť trápne a kľudne daj podnet na SOI. Veď si si zaplatila sa kvalitu, či nie?

    hefi je offline (nepripojený) hefi

    som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac hefi
    jasné, lenže problém je v tom že ja nemám čo zaplatiť, pretože nemám od niech zatial faktúru, ani faktúru, ani vybavenú reklamáciu. Medzitým som tam bola tento týždeň dva-krát, stále mi vravia že príde technik z výroby a že tie kľučky vyrovná, predtým mi povedali že okná vymenia. Ale už som sa rozhodla takto: na nerovné kľučky som si už zvykla, majú odomňa zaplatenú zálohu, vyrovnávku nepýtajú, tak to už nechám tak. Chcela som a zachovať čestne, ale nejde to. A ak mi pošlú pred Vianocami dákeho technika - tak bohužiaľ, nevpustím ho do bytu. Mali na to 3 mesiace čas a teraz nebudem mať čas ja. Ďakujem Ti za rady. Dám vedieť, ako sa to skončí, ak sa to vôbec skončí... Pekný deň

    hefi je offline (nepripojený) hefi

    som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac hefi
    Prave dnes mi prišlo vyrozumenie z firmy, reklamaciu uznali a pristúpili na moje požiadavky - dali mi celkom peknú zľavu. Takže to mám v suchu.

    pald je offline (nepripojený) pald

    pald
    Ahojte,ja som dopadol s reklamaciou dost zle, vobec si firma nepriznala chybu, ziadne pisomne vyjadrenie. Dosla mi trpezlivost a uz som vsetko poslal na SOI. Tak som zvedavy ako dopadnem. P

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.