Zavrieť

Porady

Nájomné za 2004 zaplatené v roku 2005

Ahojte. Opäť raz mám problém.

Sme v nájme u jednej s.r.o. od mesiaca 11/2004, ale nájomné zaplatíme až v roku 2005. V zákone o DzP sa hovorí o uznaní daňového výdavku až po zaplatení nájmu fyzickej osobe. To znamená, že keďže to je s.r.o. - ja tento nájom aj v roku 2004 vediem ako náklad (na základe nájomnej zmluvy) aj napriek tomu, že zaplatené bude až v ďalšom roku?Čiže nie je pripočítateľná položka? Dobre tomu chápem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Podla toho ci vies o aku sumu ide mala by si uctovat nevyfakturovane sluzby alebo rezervu. Je to danovy naklad aj ked si to v r. 2004 nezaplatila, lebo to platis s.r.o. a nie FO.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Dolezite je aj to, kedy Ti ta faktura pride a ako mas v internej smernici uvedeny datum uzatvarania dokladov. Ja to mam nadstavene do DPH za r. 2004, tj. do 25.1.2005 alebo do 31.1.2005 a podla toho uctujem a ukladam faktury.

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    Faktúra príde až v roku 2005. Pre jednu firmu vo februári a pre druhú firmu až v marci...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mám prípad, keď s.r.o. dostane na začiatku roka predpis platby nájomného + záloh na energie na celý rok s určenými dátumami úhrad (za január 5.1.,...atd.). Prvý krát sa stalo, že platba za december bol uskutočnená až v 1/05. Základ dane za nájom mám v nákladoch 2004 , ale asi som mala DPH uplatniť vo 4.Q 04, však?

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    Paula
    Mám prípad, keď s.r.o. dostane na začiatku roka predpis platby nájomného + záloh na energie na celý rok s určenými dátumami úhrad (za január 5.1.,...atd.). Prvý krát sa stalo, že platba za december bol uskutočnená až v 1/05. Základ dane za nájom mám v nákladoch 2004 , ale asi som mala DPH uplatniť vo 4.Q 04, však?
    Ja si odpočítavam DPH vtedy, kedy mi príde faktúra, teda v mojom prípade by náklady boli v roku 2004 a DPH by som odviedla v januári. ale vlastne zákon povoľuje odviesť DPH buď v období, ktorého sa týkajú alebo bezprostredne nasledujúcom.

    Nájomné za 2004 zaplatené v roku 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.