Zavrieť

Porady

Depresia

Pozdravujem vsetkych.

Prvykrat som sa dostal na tuto stranku, len tak som nou listoval a prisiel som na to, ze mnohi ludia nevedia, co je to depresia, resp. podcenuju jej nebezpecnost. Zauzivany termin "depka" mi pripomina vyraz zo slovnika pubertlanych dievcat a vobec nesuvisi s diagnozou F32.

Ja trpim na depresiu. Je to, prepacte vyraz, svinstvo. To nie je stav, kedy sa rano clovek zobudi a hned je po "depke". Zazivam ju uz dlho, cca 3 roky, momentalne vdaka jesennemu pocasiu sa to dost zhorsilo. Je to ako ked clovek pada do priepasti a uvazuje nad tym, ci chce dopadnut a zlomit si väzy, alebo ci sa chce zachytit o nejaky vytrcajuci konar. Na druhej strane, ak clovek chce bojovat, musi dopadnut az na to najhlbsie dno, aby sa mohol odrazit a ist hore. Niektori to vzdaju a hladaju ulavu vo svetle na konci tunela. Drzim sa nazoru, ze ak ju niekto nezazije (osobne alebo v rodine), nema ani potuchy, co to je. Často mam pocit, ze jedinu ulavu dosiahnem vtedy, ked do toho tunela vstupim a pojdem za tym svetlom (myslene prenesene: skoncim svoj zivot). Som ateista.

Zaujimal by ma nazor inych ludi, ktori nou trpia; ako s nou bojuju. Ja sa liecim antidepresivami v kombinacii s utlmujucimi liekmi. Terapie som vychal, pretoze mi nepomahali. Rady typu: "pracuj vela, zabudnes" alebo "neboj, zvladnes to" mi maximalne tak zdvihaju adrenalin.

Este by som snad dodal dovod, preco som ochorel. Asi som nebol silny a nezvladol rozchod po styroch rokoch. Nazor "pro jedno kviti slunce nesviti" poznam, ale nenavidim ho z duse. Tymto pozdravujem moju "drahu polovicku", JUDr. P.P., ktora ma podrazila v tom "najvhodnejsom case", pricom podanie pomocnej ruky tejto osobe nic nehovori.

Aky je vas nazor? Aku mate skusenost?
Naposledy upravil antonio29 : 08.11.07 at 21:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
klerik7
Možno nechceš zo seba múdreho robiť, ale tak pôsobíš a myslím že si to myslia aj viacerí..A hlavne si nie som istý, či si ty pochopil moju tému..A s tou knihou si to tiež pochopil po svojom než to ja myslím...aj napriek tomu že si kadečo zažil a neboli to pekné veci, osud sa s tebou nemaznal a veľa si toho preskákal, tak neznamená že si zjedol múdrosť sveta a budeme sa ti snad klanat, alebo myslieť že si nejaký pán niekto..sám viem že si to určite nemyslíš,jednoducho tak pôsobíš, lebo je to tvoj spôsob prejavu
...že som si ja prsty drel...

0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

[QUOTE="klerik7"]
buchač
"klerždý príspevok, trvalo mi to asi 3 dni kým som došiel na koniec, lebo tiež neni stále čas..najviac ma mrzí že sem prestal písať zakladateľ témy, lebo by ma fakt zaujímalo ako to zvládol a ako sa má po 7 rokoch od založenia témy, ktorú som našiel náhodou..je to ako keby som začal čítať nejakú knihu, ktorá ma zaujala a neviem vlastne ako skončí, pretože autor ju nedokončil..teraz som trochu vybocil mimo, ale nemôžem si pomôcť..takisto tu prestali prispievať istí užívatelia ako napr.eulalia,kitky,tance, ktorých rady boli priam balzam na dušu :-)[/QUOTE

Nejdem mentorovať...a ani múdreho zo seba robiť, nakoľko v takýchto témach, pojednávajúcich o zdraví sa to absolútne nehodí a preto si dávam fest pozor na prsty a podumem pomaly nad každým jedným slovom.
------------------------------------------------
No vzhľadom k tejto téme http://www.porada.sk/t252985-laska-a...ml#post2624575 , kde si sa na moju adresu vyjadril ako vyjadril, by ma ale zaujímalo jedno-dve.
Pochopil si teraz už niečo z toho, čo som v téme "L&V..." napísal, respektíve nenapísal?
Tvrdíš, že si tému "Depka" čítal celú...
Lebo čítať knihu o prežitom osude o iných je niečo úplne iné, ako si to skúsiť na sebe samom.
Nevraviac už o samotnom živote...len ten koniec je jasný, zvyšok je o rôznych krokoch jednotlivých dní.
Možno nechceš zo seba múdreho robiť, ale tak pôsobíš a myslím že si to myslia aj viacerí..A hlavne si nie som istý, či si ty pochopil moju tému..A s tou knihou si to tiež pochopil po svojom než to ja myslím...aj napriek tomu že si kadečo zažil a neboli to pekné veci, osud sa s tebou nemaznal a veľa si toho preskákal, tak neznamená že si zjedol múdrosť sveta a budeme sa ti snad klanat, alebo myslieť že si nejaký pán niekto..sám viem že si to určite nemyslíš,jednoducho tak pôsobíš, lebo je to tvoj spôsob prejavu
To je ale na Porade to najprínosnejšie.Každý danú temu vidí zo svojho,niekedy uplne nečakaného hľadiska a miesto naštvania sa treba sa nad tým zamyslieť.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať