Zavrieť

Porady

odstúpenie predajne

Dobrý deň,
Chcem odstúpiť známemu zabehnutú predajňu a neviem, ako mu ju mám vyfaktúrovať. Nepoužívam žiaden účtovnícký softwer, mám len ERP. JU my robí účtovníčka. Mám mu celý tovar na sklade vyučtovať cez ERP alebo môžem vypísať faktúru napr. v exceli. Môžem mu tovar predať aj napr s 10% zľavou?
Musím mu vyfaktúrovať aj zariadenie predajne? Ja som si ŽL len pozastavila a po roku chcem v tomto obchode zase pokračovať.
Vopred ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    A nebolo by lepšie mu predať len tovar podla inventúrneho stavu napr. k 28.2.2005 ?
    A ostatné ako predajňa-priestory, regále, a iné veci čo tam máš dať do prenájmu? Faktúru môžeš vyrobiť aj v ručne do predtlačenej faktúry. A keď po obnovení živnosti Ti to už nebude chcieť predať, čo spravíš ?? Dohodni si v zmluve presné podmienky odkedy - dokedy atď. Kamaráti buďme - dlhy si plaťme...
    Pekný večer...
    Ja by som priestory nepredával, tie stúpajú na cene.

    frenky je offline (nepripojený) frenky

    frenky
    Ďakujem za odpoveď.
    Ide o to, že tie priestory mám ja v prenájme od Jednoty, nemôžem ich ja ďalej prenajímať. Už sa urobila nová nájomná zmluva s Jednotou a so známym, čiže s mojim priateľom (ja odchádzam na MD), takže o to obavy nemám. Ide o to, že ak si vytlačím faktúru, musím k tomu priložiť aj doklad z ERP? Músí sa tento predaj registrovať aj v ERP a v pokladničnej knihe? Všetky GT v pokladni sa totiž vynulujú a pokladňa bude potom slúžiť môjmu priateľovi.
    Ďakujem.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Nie... vystavíš faktúru, on ti to zaplatí... a vystavíš mu tvoj príjmový pokladničný doklad a je to.. žiadna ERP. Účtovníčka už bude vedieť, čo s tým urobiť...

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    To mu daj do prenájmu... bezodplatne...a potom, ked už nebudeš na MD, tak budeš mať zariadenie... a nebudeš ho musieť nanovo kupovať...a môžeš hned začať podnikať.

    frenky je offline (nepripojený) frenky

    frenky
    A ešte jedna otázočka: môžem mu ten tovar predať so zľavou? Je podľa zákona nejaká hranica o koľko % môžem tovar predať pod cenu?
    ďakujem.

    ZuzanaHa je offline (nepripojený) ZuzanaHa

    ZuzanaHa
    Odstupujem zabehnutu predajnu. Odpredavam tovar sposobom ako je tu rozpisany.
    Ako to bude s vybavovanim reklamacii tovaru, ktory som doteraz predala.
    Kde a ako ho maju zákaznici reklamovat?
    Može reklamaciu prijat aj ten kto odkupi moju predajnu?
    Ja rusim zivnost.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.