Zavrieť

Porady

novy nabytok

Dobry den.Rozvadzam sa a neviem sa dohodnut o rozdeleni nabytku.Pred 3 rokmi manzelka zdedila peniaze a tak sme kupili vsetok novy nabytok.Teraz po rozvode si chce nechat vsetok nabytok ona lebo ho kupila za peniaze z dedicstva.Viem ze dedicstvo sa nedeli.Ale ako pridem k tomu ja, ked stary nabytok sa predal za babku alebo len rozdal priatelom, EX bola stedra! Mam narok na nieco ked nabytok sa vlastne menil stary za novy?Dakujem.Tibor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    humenne123 je offline (nepripojený) humenne123

    humenne123
    To sa tu ludia nenajde nikto kto mi vie poradit? Dost mi to ponahla. Poradte prosim....Dik

    humenne123 je offline (nepripojený) humenne123

    humenne123
    Vidim ze som tu polozil velmi tazku otazku s ktorou si ani vy neviete rady.A ze "porada". Papa idem inde

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    humenne123 Pozri príspevok
    Vidim ze som tu polozil velmi tazku otazku s ktorou si ani vy neviete rady.A ze "porada". Papa idem inde
    Nemusíš sa hneď porúčať. Myslím si, že pri delení by sa malo zohľadniť hodnota starého nábytku, keď to bolo kupované zo spoločných peňazí. Len neviem ako by si dokazoval hodnotu toho starého nábytku, ktorý sa predal, resp. daroval po kúpe nového nábytku.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ked sa vas stary nabytok rozdaval alebo predaval za babku, ako pises, iste si bol pri tom a nenamietal si. Skus obist tych, ktorym ste ten nabytok podarovali, nech ti ho vratia. Alebo sa zachovaj ako chlap, chyt sa roboty, zarob a kup si aj ty nabytok novy.
    Este by som poznamenala, ze toto nie je forum, kde by boli ludia POVINNI ti ihned odpovedat. Ak niekoho tvoj problem zaujme a vie radu, nezistne poradi a pomoze. Vynucovanie si pozornosti sa tu akosi nenosi.

    humenne123 je offline (nepripojený) humenne123

    humenne123
    durisovad Pozri príspevok
    Ked sa vas stary nabytok rozdaval alebo predaval za babku, ako pises, iste si bol pri tom a nenamietal si. Skus obist tych, ktorym ste ten nabytok podarovali, nech ti ho vratia. Alebo sa zachovaj ako chlap, chyt sa roboty, zarob a kup si aj ty nabytok novy.
    Este by som poznamenala, ze toto nie je forum, kde by boli ludia POVINNI ti ihned odpovedat. Ak niekoho tvoj problem zaujme a vie radu, nezistne poradi a pomoze. Vynucovanie si pozornosti sa tu akosi nenosi.

    No vidis, zabralo a odpisali ste aj ked tie tvoje argumenty stoja za ....

    humenne123 je offline (nepripojený) humenne123

    humenne123
    smith Pozri príspevok
    Nemusíš sa hneď porúčať. Myslím si, že pri delení by sa malo zohľadniť hodnota starého nábytku, keď to bolo kupované zo spoločných peňazí. Len neviem ako by si dokazoval hodnotu toho starého nábytku, ktorý sa predal, resp. daroval po kúpe nového nábytku.

    Dakujem ti za odpoved , aj som si to priblizne myslel ze by to tak mohlo byt. Dokazovanie ceny nabytku asi bude tazsie ale ide o to aby som mohol argumentovat aspom niecim.Nechcem nic navyse iba to co mi patri,ani o korunu viac. Ahoj

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    humenne123 Pozri príspevok
    No vidis, zabralo a odpisali ste aj ked tie tvoje argumenty stoja za ....
    Pozdravujem Tvoju exmanželku. Je to skutočne rozumná žena.
    Monika Kováčová
    smith Pozri príspevok
    Nemusíš sa hneď porúčať. Myslím si, že pri delení by sa malo zohľadniť hodnota starého nábytku, keď to bolo kupované zo spoločných peňazí. Len neviem ako by si dokazoval hodnotu toho starého nábytku, ktorý sa predal, resp. daroval po kúpe nového nábytku.

    vieš čo smith, nech sa kľudne hneď porúča.... prežijeme to!


    PS: inak problém nahovädo...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    humenne123 Pozri príspevok
    Dobry den.Rozvadzam sa a neviem sa dohodnut o rozdeleni nabytku.Pred 3 rokmi manzelka zdedila peniaze a tak sme kupili vsetok novy nabytok.Teraz po rozvode si chce nechat vsetok nabytok ona lebo ho kupila za peniaze z dedicstva.Viem ze dedicstvo sa nedeli.Ale ako pridem k tomu ja, ked stary nabytok sa predal za babku alebo len rozdal priatelom, EX bola stedra! Mam narok na nieco ked nabytok sa vlastne menil stary za novy?Dakujem.Tibor
    Podľa môjho názoru, síce zdedené peniaze patrili manželke, ale ona ich kúpou nábytku vložila do manželstva, teda kúpou nábytku sa tento stal spoločným majetkom. A tento spoločný majetok by sa mal rozdeliť na polovicu.

    Alebo by chcela preukazovať, ktorú sadu tanierov kúpila za svoje peniaze a ktoré poháre sú z tvojich peňazí? V prípade hnuteľných vecí je ťažké preukazovať, či patria jednému alebo druhému. A ešte ťažšie preukáže, že ten nábytok kúpila práve z tých darovaných peňazí. Keby dostala do daru (podľa darovacej zmluvy) nejaký krištáľový luster za 100.000, to by vedela preukázať darovacou zmluvou. Alebo nehnuteľnosť písanú na jej meno tiež by vedela preukázať. Ale kúpený nábytok?

    humenne123 je offline (nepripojený) humenne123

    humenne123
    Nechcel som nikoho urazit iba vas posurit aby ste mi skor odpisali.Bol to trochu odo mna akoze natlak,ale podarilo sa.Odpisalo vas viacej a ja tomu zacinam rozumiet.Comu vsak nerozumiem je prispevok od durisovad.Ten jej argument ze ...."Alebo sa zachovaj ako chlap, chyt sa roboty, zarob a kup si aj ty nabytok novy."....To co akoze malo byt? Ona ma podla coho sudi? Vsak ma napozna ! Take reci nech si kludne necha,ja som chcel normalnu radu.

    P.S.: durisovad...
    na ten stary nabytok som peniaze dal ja (do manzelstva som priniesol 80 000 Kcs co vtedy bol slusny peniaz) a ja som aj pocas manzelstva zarabal 4x viac ako manzelka,ja sa roboty nebojim a zarobit si viem velmi pekne.Akurat sa vyfarbila EX ako chamtiva zena a rychlo zabudla na to ako to bolo ked som platil vsetko ja zo svojho.A odrazu nic nechce delit.Vsetko je len jej.!!!

    Tak dovi dopo

    humenne123 je offline (nepripojený) humenne123

    humenne123
    A este nieco...ako prisla EX ku peniazom? Spravna odpoved nebude ze ROBOTOU !!! Otca dala do penzionu a predala mu byt.

    Vsetkym pekne dakujem. Papa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.