Zavrieť

Porady

nárok na dávky NP z dvoch poistení

Zdravím všetkých prítomných,

Ďakujem za reakcie k môjmu vôbec prvému príspevku a mám tu niečo ďalšie, s čím mi možno budete vedieť poradiť.

Modelová situácia /ale čoskoro asi reálna/:

30.11.2007 - ukončenie viacročného PP /270 dní spĺňam/

1.12.2007 - prihlásenie na dobrovoľné na max. VZ, pričom 27.12. splním podmienku 270 dní, keďže som bola prihlásená v priebehu roka 2007, hoci väčšinou na minimálny VZ

28.12.2007 - nástup na PN. A teraz to príde:

keďže som v ochrannej dobe 42 dní, možem si uplatníť dávky NP z poistenia odvádzaného u bývalého zamestnávateľa z VZ v roku 2006? A mám súčasne nárok na dávky NP z dobrovoľného za obdobie od posledného prihlásenia od 1.12 do 27.12 z max. VZ? Veľmi sa mi to nezdá, lebo spolu by mi vyšiel dosť vysoký denný VZ /55% cca 726,-/, čo by mesačne bolo cca 22000,-, a to si nemyslím, že by s tým sociálka súhlasila!!! Alebo áno? Ak by to náhodou bolo tak, platil by takto určený VZ pri pokračovaní PN aj v roku 2008?

Ďakujem všetkým, ktorým sa to bude chcieť čítať a ešte viac tým, ktorí aj poradia.

Pekný deň,
Zuzana
Naposledy upravil pegasz : 12.11.07 at 12:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    nárok na dávky NP z dvoch poistení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.