Zavrieť

Porady

DP a príjem zo zahraničia

Prosím,

idem robiť DP A pracovníkovi, ktorý mal v 1-2/04 príjem od zamestnávateľa v SR a od 3-12/04 bol zamestnaný v zahraničí. Má tento pracovník nárok na celú nezdaniteľnú časť 80832? Ako je to s prepočítacím kurzom, lebo v zákone je uvedený priemerný mesačný kurz, avšak ja mám len potvrdenie za celý rok. Dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Nikto nevie poradiť ? Nikto z vás tento rok nemal nič podobné? Dva príjmy zo závislej činnosti po sebe, jeden zo SR, jeden z Čiech?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dočítala som sa pred chvíľou v návode pre obyvateľastvo, že príjem a zrážky poistného sa prepočítavajú priemerným mesačným kurzom a daň kurzom k 31.12. Potom k DP sú zrejme potrebné výpl.pásky, nielen potvrdenie od zamestnávateľa.

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Áno, myslím si to isté, horšie je, že ich nemá. Bude si ich musieť zohnať.

    Ale stále neviem, či má nárok na celú nezdaniteľnú časť za rok. A keď preddavky na daň zaplatil v Čechách, vráti mu ich slovenský DÚ? Alebo ako sa to vlastne vysporiada?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Odpočítať môže celú sumu. V niektorých príspevkoch bolo písané, že slovenský DÚ bez problémov preplatok vráti.

    DP a príjem zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.