Zavrieť

Porady

Nekorektné formátovanie buniek - EXCEL

Kupil som si nový NB s predinštalovaným OS Wista Business 32 a so skúšobnou inštaláciou OFFICE 2007, ktorú som odinštaloval. Nainštaloval som si balík Office 2003. Pri spracovávaní súborov v Exceli, súbory vytvorené na predošlom NB s OS W-XP Profi a s Office 2003, ale aj s novými súbormi vytvorenými v novom NB, mám problém s formátovaním buniek - formát času a dátum. Nekorektnosť formátu sa ukáže pri sčítaní, alebo odčítaní buniek (príklad: 05:30 06:30 #HODNOTA! Všetky tri bunky sú naformátované na čas hh:mm. Po zadaní vzorca-odpočítanie 05:30 od 06:30 mi výjde vyššie uvedená chyba, pričom už zápis sa tvári ako textové formátovanie, lebo sa zarovnáva na pravo). Taktiež pri zadávaní dátumu dochádza k nekorektnému zaobrazovanie a taktiež k hláseným chabám pri výpočtoch. Bunky boli vopred formátované na čas, resp. datum. Chyba sa stále opakuje aj po preinštalovaní Office 2003.
V prílohe je konkrétny príklad.
V čom je problém?
Za pomoc vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Skús zadať ešte raz časové hodnoty ako 5:30 a 10:30 a potom to spočíta; ale nemáš zadaný formát čas, ale vlastný formát času s nejakým prídavkom "@"

    pilotek je offline (nepripojený) pilotek

    pilotek
    Skontroloval som ten vzorový súbor. Bunky sú naformátované na "čas" "13:30". Mne sa to nezobrazuje ako vlastný formát s tou koncovkou @.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Bunky sú naformátované na "čas" "13:30".
    Mne neukazuje formát času v úvodzovkách (mám staršiu verziu)
    ale mám dojem, že keď niečo je v "." tak sa s tým pracuje ako s textom....

    pilotek je offline (nepripojený) pilotek

    pilotek
    To liba2
    skontroloval som ešte raz priložený súbor. Po zadaní príkazu "Format" "Bunka" sa javí, že je zadaný uvedený časový formát. Skúsil som druhý riadok so zadaním nových hodnôt - nič nové, opäť chybové hlásenie. Zadal som funkciu "Kontrola chýb" - "Upraviť vo vzorcovom paneli". Jednoducho po odklepnutí zeleného zátržitka, bez akejkoľvek úpravy, sa chyba zázračne odstráni, a vzorec sa vypočíta. Tak neviem čo je vo veci.
    Podotýkam, že s excelom mám celkom slušné skúsenosti, no s týmto si neviem rady. Taktiež to formátovanie na dátum.

    pilotek je offline (nepripojený) pilotek

    pilotek
    To Štefan 2005
    tie úvodzovky sa mi tam nezobrazujú tiež. Tie som len pridal pre zvýraznenie údaja.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Ja som s tvojou tabuľkou neurobila nič iné, iba som si ju skopírovala do svojho PC a zadala vzorec pre rozdiel času .....
    a teraz som napísala dátum a potiahla myšou smerom nadol a v postupnosti mám deň a nie rok.
    Z toho usudzujem, že je to niekde nastavené v Exceli - skúšala som to aj nájsť ale nepodarilo sa mi to.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ako som povedal vo svojom prvom príspevku (#2) - nemáš asi dobre napísané hodnoty do buniek.

    Napr. pri tej rade ak v Tvojej tabulke pridám medzeru za bodku 13. november 2007 (t.j. s medzerou pred november), tak zvyšuje dátum po jednom dni...., keď to nechám tak, tak po 1 roku...

    majanr je offline (nepripojený) majanr

    majanr
    Presne tento problem som mala aj ja. Jedine co pomohlo bolo preinstalovanie Win - navrat ku Win XP.... Vo Viste mi proste Excel nefungoval tak ako mal co sa tyka datumov, skusala som riesit aj miestne nastavenia a nic nepomohlo..

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Ja som s tým moc nerobil.
    Druhý dátum som nastavil ručne o 1 deň potom som to celé osvietil a stiahol dole myšou a automaticky to pridávalo jeden deň.
    To odčítanie do vzorca som dal =hodnota(d5-c5) kde som zadal čo sa má odčítať. Dostal som číslo a potom som naformátoval bunku na čas. Pri ďalšej zmene v bunkách ich to posunulo dozadu na čísla. predtým boli vpredu ako text.

    Offley je offline (nepripojený) Offley

    Offley
    Zdravim, tento isty problem trapil aj mna a vyriesil som ho.

    Vsetko je zalezitost nastavenia datumu vo Viste. Vista totizto defaultne formatuje datum na tvar napr.: 01. 01. 2008, teda za bodkou dava vzdy medzeru. A tato vec sa bije v editore excel a aj v inych aplikaciach ako som mal moznost zistit.

    Riesenie je jednoduche:

    1. Vypnite vsetky excel dokumenty
    2. Start -> Ovladaci panel -> Hodiny, jazyk a oblast -> Miestne a jazykove nastavenie
    3. Karta FORMATY -> tlacidlo UPRAVIT TENTO FORMAT -> karta DATUM
    4. odstranite medzery v datume bud manualne alebo cez rolovacie menu
    5. potvrdte

    Ak zapnete excel, mali by uz datumy korektne fungovat.. Teda aj ked prevediete napisany datum na obecne cislo, mal by sa zobrazit poradovy kod (napr 24.09.2008 -> 39715). Vsetky vypocty uz taktiez tym padom bezia bez problemov. Aspon mne uz funguju.

    Tak vela zdaru!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.