Zavrieť

Porady

Registrácia platcu DPH

Otváram si predajňu s oblečením, ktoré mám už objednané zo zahraničia, čím musím spĺňať podmienku byť platcom DPH a zároveň mať pridelené IČ DPH. Ako sa mám ale zaregistrovať na daňovom úrade, keď vyžadujú odo mňa k registrácii aj dve priložené faktúry / 1 príjem a 1 výdaj / a tu mám problém, lebo výdajkovú faktúru nemôžem doložiť kým neotvorím obchod. A ten neotvorím bez tovaru zo zahraničia. Akú mám ešte možnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    nono242 Pozri príspevok
    Otváram si predajňu s oblečením, ktoré mám už objednané zo zahraničia, čím musím spĺňať podmienku byť platcom DPH a zároveň mať pridelené IČ DPH. Ako sa mám ale zaregistrovať na daňovom úrade, keď vyžadujú odo mňa k registrácii aj dve priložené faktúry / 1 príjem a 1 výdaj / a tu mám problém, lebo výdajkovú faktúru nemôžem doložiť kým neotvorím obchod. A ten neotvorím bez tovaru zo zahraničia. Akú mám ešte možnosť?
    Skús zaslať dotaz na DRSR. Z môjho pohľadu nemá DÚ zákonom dané právo vyžadovať takéto doklady k dobrovoľnej registrácii .
    Už sa na porade objavili viaceré príspevky s takouto požiadavkou niektorých DÚ, ktoré sa zväčša odvolávajú na §3 ods. 2 zákona - podľa môjho vedomia neoprávnené.

    Registrácia platcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.