Zavrieť

Porady

Evidovaný na úrade práce a práca na dohodu o vykonaní práce

AHOJTE..

Chcela by som sa spýtať... ak som evidovaná na UP a dostávam dávky, môžem sa zamestnať na Dohodu o vyk. práce? koľko max. finančne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ano, môžeš sa zamestnať na dohodu, ale môžeš zarobiť najviac 3.200,-Sk/mesačne a odpracovať len 64 hod./mesačne,aby si neprišla o dávky.

    Wizza je offline (nepripojený) Wizza

    Wizza
    ak som na urade prace mozem odrobit max.60h mesacne a dostat 3.200 sk ale ak nie som evidovana a mam dohodu o vykonani prace mozem dostat tolko kolko som si odpracovala s tym ze si z toho zaplatim odvody?napr za mesiac 6000 sk som odpracovala a z toho su odvody 700 sk?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Wizza Pozri príspevok
    ak som na urade prace mozem odrobit max.60h mesacne a dostat 3.200 sk ale ak nie som evidovana a mam dohodu o vykonani prace mozem dostat tolko kolko som si odpracovala s tym ze si z toho zaplatim odvody?napr za mesiac 6000 sk som odpracovala a z toho su odvody 700 sk?
    Na dohodu o vykonaní práce /ak nie si evidovaná/ môžeš zarobiť neobmedzene, pri neprekročení 350 hodín za rok.
    Preddavok na daň z príjmu /prípadne zrážku z príjmu pri príjme 5000 SK mesačne/ odvádza za Teba zamestnávateľ, ako aj úrazové a garančné poistenie do SP. Iné poistenie sa z Dohody neodvádza.. Tu môžeš podpísať aj Vyhlásenie...t.j. bude u teba uplatňovaná nezdaniteľná čiastka mesačne, ak ho nemáš podpísané u iného zamestnávateľa.

    Ročný príjem , pri ktorom nebudeš platiť daň z príjmu a nemusíš podať RZ ZP je:
    u dani z príjmov : 47 808,-
    u ZP: 45 600,- SK

    Wizza je offline (nepripojený) Wizza

    Wizza
    zistila som ze mi daju tolko kolko som si odpracovala ale mali by len odviest odvody a ak by chceli strhnut aj dan tak by mi po odvedeni odvodov malo ostat zdanitelne minimum aby mi mohli tu dan odviest.maju pravo mi strhnut dan ak nemam ani zdanitelne minimum?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Wizza Pozri príspevok
    zistila som ze mi daju tolko kolko som si odpracovala ale mali by len odviest odvody a ak by chceli strhnut aj dan tak by mi po odvedeni odvodov malo ostat zdanitelne minimum aby mi mohli tu dan odviest.maju pravo mi strhnut dan ak nemam ani zdanitelne minimum?
    Ak nemáš podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti, tak vo výplate nemáš zohladnenú nezdaniteľnú čiastku vo výške 7.968,- SK.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Vie niekto odpovedať na takúto situáciu?

    Dlhodobo nezamestnaný je evidovaný na ÚP.Nepoberal ale ani podporu, ani iné soc. dávky za celé obdobie.
    Našiel si krátkodobo prácu na dohodu. V dohode stálo že odpracuje xx hodín a dostane 15OO sk. V skutočnosti odpracoval viac hodín a dostal za to aj viac zaplatené.
    IP túto záležitosť prešetruje.

    Chcem sa spýtať aké sankcie,či pokuty hrozia zamestnancovi a zamestnávateľovi?
    Ďakujem .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    arizona Pozri príspevok
    Vie niekto odpovedať na takúto situáciu?

    Dlhodobo nezamestnaný je evidovaný na ÚP.Nepoberal ale ani podporu, ani iné soc. dávky za celé obdobie.
    Našiel si krátkodobo prácu na dohodu. V dohode stálo že odpracuje xx hodín a dostane 15OO sk. V skutočnosti odpracoval viac hodín a dostal za to aj viac zaplatené.
    IP túto záležitosť prešetruje.

    Chcem sa spýtať aké sankcie,či pokuty hrozia zamestnancovi a zamestnávateľovi?
    Ďakujem .
    Ak príjem uchádzača o zamestnanie prekročil 65% životného minima+zapl.preddavky na daň ak nepodpísal vyhlásenie, úrad práce ho vyradí z evidencie a bude si musieť doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
    Či sa týka kontroly z IP /predpokladám inšpektorátu práce/, zrejme to bude považovať ako nelegálnu prácu ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak príjem uchádzača o zamestnanie prekročil 65% životného minima+zapl.preddavky na daň ak nepodpísal vyhlásenie, úrad práce ho vyradí z evidencie a bude si musieť doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
    Či sa týka kontroly z IP /predpokladám inšpektorátu práce/, zrejme to bude považovať ako nelegálnu prácu ...
    Veronika, díky za odpoveď.

    Bolo to asi viac ako tých 65%.
    Vyplatiť bude treba iba zdr. poistenie, alebo aj niečo iné?
    Môže dostať nejakú pokutu ?
    A ešte otázočka: Koľko môže v skutočnosti dostať pokutu zamestnávateľ,keď takto zamestnával ľudí?
    Alebo sa môže nejako obhájiť? slovo-proti slovu,nič mi nedokážu?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    arizona Pozri príspevok
    Veronika, díky za odpoveď.

    Bolo to asi viac ako tých 65%.
    Vyplatiť bude treba iba zdr. poistenie, alebo aj niečo iné?
    Môže dostať nejakú pokutu ?
    A ešte otázočka: Koľko môže v skutočnosti dostať pokutu zamestnávateľ,keď takto zamestnával ľudí?
    Alebo sa môže nejako obhájiť? slovo-proti slovu,nič mi nedokážu?
    V zdr.poisťovni zatial nič neplať, počkaj kým ho vyradia z evidencie na úrade práce. Tá kontrola z IP bola na udanie ?


    Zákon o nelegálnej práci nájdeš tu : http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...álnej+práci+
    Naposledy upravil veronikasad : 13.11.08 at 13:35

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Potrebujem sa uistiť, či nebola nejaká zmena v zákone, potrebujem to súrne. Keď je člobek evidovaný na úrade práce, môže robiť na dohodu o prac.činnosti, nesmie zarobiť viac ako 60% zo živ.min. a len 64 hod mesačne.Prosím potvrďte mi niekto? Ďakujem.Ešte sa opýtam tých 60% zo živ.min. je čistá mzda, alebo hrubá?
    Naposledy upravil vema : 25.03.09 at 06:49

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    vema Pozri príspevok
    Potrebujem sa uistiť, či nebola nejaká zmena v zákone, potrebujem to súrne. Keď je člobek evidovaný na úrade práce, môže robiť na dohodu o prac.činnosti, nesmie zarobiť viac ako 60% zo živ.min. a len 64 hod mesačne.Prosím potvrďte mi niekto? Ďakujem.Ešte sa opýtam tých 60% zo živ.min. je čistá mzda, alebo hrubá?
    Mesačne môžeš zarobiť max. 131,65 € v hrubom. Pri Doh. o prac. činnosti je to 10 hodín týždenne - viď zákonník práce § 228a.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.