Zavrieť

Porady

Pokladničný doklad nad 50tis.

Poraďte mi, čo mám urobiť s pokladničným dokladom z registračnej pokladne z Merkury market na sumu 101.000,-Sk, ak som teraz zistila že za daňový doklad sa považuje blok z registr. pokladne len do 50.tis? Doklad je ešte z januára 2007. Myslíte si, že mi ešte k tomu bloku vystavia faktúru, ak za nimi pôjdeme s tým blokom z registračnej pokladne? Sro je platcom DPH. ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nie len skúsiť, ale odvolávať sa na §71 ods. 5 ZoDPH. Vystavením ERP dokladu nad 50 tisíc porušujú zákon.

    §71
    (5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).

    Pokladničný doklad nad 50tis.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.