Zavrieť

Porady

Požičanie filmu z ČR

Prosím Vás, skúste ma legislatívne naviesť na vyriešenie tohto prípadu: Sme platitelia DPH, požičali sme si film od PO z ČR, registrovanej pre daň v ČR. Dostali sme od nich faktúru v CZK bez DPH. Vzťahuje sa na to samozdanenie? Ak áno v ktorých riadkoch nového výkazu sa toto má objaviť? Veľká vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ano ide o služby podľa par. 15 osd 8 to znamená zdaňujete na území SR...zadefinoval by som to asi do 15 ods 8 písm d)...no a uvádzate to na riadkoch 09 a 10 na výstupe a doriadku 19 ako daň na vstupe

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    Ďakujem veľmi pekne. Neviete mi odporúčit nejakú literatúru, kde sú všetky tieto súvislosti ohľadom DPH učebnicovo uvedené. Vôbec v tom nemám jasno a navyše mám o týždeň z toho zápočet.
    človiečik Vladimír Ozimý
    môžem doučiť ...zápočet zvládneš ľavou zadnou...noo je veľa literatúry napr. DUPP tam bávajú výkady zákonov a docela dobré aj s príkladmi

    mirianka je offline (nepripojený) mirianka

    mirianka
    OK,takže nech nezneužívam Vaše vedomosti,skúsim to DUPP a v prípade zúfalstva Vás vyhľadám na porade Ešte raz vďaka.

    Požičanie filmu z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.