Zavrieť

Porady

zle rodné čísla vo výkaze pre Socialnu poisťovňu, r.2004

Ahojte, poradite mi?
Prišiel mi papier zo soc.poisťovne, kde od nás žiadaju aby sme identifikovali rodné čísla, ktoré sme uviedli v r.2004 v mesačnom výkaze. Sú vedení ako dohodári, a odviedli sme za nich aj odvody ako za dohodara. Problem je ale ten, že SP nevie priradiť meno k tým rodným číslam. Kamaratka mi povedala, že to su aj zle rodné čísla, lebo su to ročníky 44 a maju za lomítkom 4 miestne číslo, a vraj ročníky 44 maju mať za lomítkom len 3miestne číslo.
Ide o to, že v r.2004 tu bola stara mzdarka, ja som nastupila az v r.2005, a ked som jej volala tak mi povedala, ze to si ona uz nepamäta.
Da sa to nejako vyriešiť? Alebo stretli ste sa už niekto s niečim takym? Lebo neostava mi nič ine len zavolat do SP a nahlasit ze neviem priradit k tym rod.č. mena.Ale čo na to povie SP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    nikulik Pozri príspevok
    Ahojte, poradite mi?
    Prišiel mi papier zo soc.poisťovne, kde od nás žiadaju aby sme identifikovali rodné čísla, ktoré sme uviedli v r.2004 v mesačnom výkaze. Sú vedení ako dohodári, a odviedli sme za nich aj odvody ako za dohodara. Problem je ale ten, že SP nevie priradiť meno k tým rodným číslam. Kamaratka mi povedala, že to su aj zle rodné čísla, lebo su to ročníky 44 a maju za lomítkom 4 miestne číslo, a vraj ročníky 44 maju mať za lomítkom len 3miestne číslo.
    Ide o to, že v r.2004 tu bola stara mzdarka, ja som nastupila az v r.2005, a ked som jej volala tak mi povedala, ze to si ona uz nepamäta.
    Da sa to nejako vyriešiť? Alebo stretli ste sa už niekto s niečim takym? Lebo neostava mi nič ine len zavolat do SP a nahlasit ze neviem priradit k tym rod.č. mena.Ale čo na to povie SP?
    A nemáte z toho roku založené rekapitulácie miezd, výplatné listiny, prípadne podpísané dohody ? Toto všetko by malo byť v mzdovej zložke a podľa toho sa snaď dajú priradiť mená k rodným číslam. Alebo som nepochopila otázku ?

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    No dohody su zalozene, aj vsetky mesačné vykazy. Ale taki zamestnanci s takymi rodn.cislami tam nie su. Pozerala som to.A vyplatné pasky si stara mzdarka netlačila aby ich zakladala. Proste chaos.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    nikulik Pozri príspevok
    No dohody su zalozene, aj vsetky mesačné vykazy. Ale taki zamestnanci s takymi rodn.cislami tam nie su. Pozerala som to.A vyplatné pasky si stara mzdarka netlačila aby ich zakladala. Proste chaos.
    Ani sumy nesedia na tie dohody čo sú založené ? Ale asi by sa pomýlila v jednom čísle a nie v celom rodnom čísle. Nevyplácala nejaké čierne duše ?

    Ešte ma napadlo že tuším už v roku 2004 sa museli posielať RLFO aj za dohodárov. Nie sú tam niekde zapatrošené ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Bude to tak, že chýbajú, resp. nikdy neboli RLFO do SP doručené a na uzavretých dohodách sú nesprávne r. čísla. To vyzerá na mravenčiu prácu - zistiť správne r.č. , dodať do SP prihlášky + odhlášky + správne mes. výkazy.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Všetko mam, ale len k tým dohodarom, ktorých ma aj SP evidovaných, že u nas pracovali. Ani šéf sa nevie rozpamätat kto tu vtedy mohol pracovat ako dôchodca. Paula, to asi ťažko zistim spravne rodné čísla, ked nemam sa čoho chytit, ani meno ani nic. Ked šéf volal starej mzdarke, tak povedala, že mam si ku kazdemu rodnému číslu vo vykaze z r.2004 priradit meno a co mi ostane tak to bude to. To som spravila, ale tie dva rodné čísla mi aj tak ostali volne. A este dodala, že ona ma takých rodných čísel na tri velke strany v inych firmach.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Nenašla si ani nejaký doklad, že im tie dohody boli vyplatené? Napr. výdavkové pokladničné doklady....


    Nemôže to byť fiktívne r. č.? Veď v SP by mali vedieť priradiť r.č. k menu a priezvisku, či už je to dôchodca, nezamestnaní a podobne.

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    Ahoj ak ťa môžem potešiť a následne ti môžem poradiť, ja som zdedila po predošlej kolegyni asi cca 40 fiktívnych rodných čísiel... z roku 2004 to ale boli všetko chyby zo strany SP, pretože vtedy ručne nahadzovali údaje z mes. výkazov...ja som si prácne prehla mzdový program tak, že si so ho zoradila podľa rodných čísiel /ak takýto mzdový program samozrejme máš, a túto možnosť tiež/ takto ich nájdeš celkom rýchlo...potom ti nezostáva nič iné len skutočne poriadne prebehnúť archív a zameraj sa aj na skončené prac. pomery...myslím že do 31.3.2005 nebola dovtedy povinnosť prihlasovať cez RLFO dohodárov, tak o to horšie sa ti to bude hľadať...inak bohužiaľ ja som našla aj veľa neodhlásených zamestnancov...už len dúfam, že tieto všetky opravy nezhoria na mne :-))

    zle rodné čísla vo výkaze pre Socialnu poisťovňu, r.2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.