Zavrieť

Porady

Kalkulačka na prevod obdobia "od - do" na roky a dni

Dobrý deň,

poprosím Vás o radu, kde by som našla na internete kalkulačku k výpočtu obdobia:

Poprebujem vypočítať nasledovné

01.07.1992 - 18.03.2006 = x rokov x dní

doteraz som to robila ručne.

Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Pokúsim sa priložiť pomôcku na zápočet dní.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    majapav, danushka, Andyke, tuta, TatianaM, Rozalka, wagner, rodina1, valeriam
    9

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Miichaela Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť, bola som zamestnaná v jednej firme od 20.10.1997 do 3.1.2006 - aká je dĺžke zamestnania v rokoch a dňoch. Mne to vyšlo 2998 dní a teraz neviem ako to mám premeniť na roky, či mám rátať riadne celé roky + ostatné dni ? Alebo číslo 2998 : 365 a zvyšok sú dni.
    A ešte jedna otázočka : teraz po rokoch, keď nastupujem do nového zamestnania som zistila, že na jednom potvrdení o odpracovných rokoch z roku 1997 mám zle vypočítané roky - pomýlili sa o dva dni - treba s tým niečo robiť, alebo nie ?
    Neprepočítavala som, takže neviem, či tebou vypočítaný počet je správny. Ale chcela som k prepočtu na roky a dni: 2998:365 = 8,21369863, t.j. 8 rokov. Od súčtu 8,21369863 odpočítaš 8 a zostatok vynásobíš číslom 365. Dostaneš číslo 78 a to je počet dní. Takže 2998 dní je celkom 8 rokov a 78 dní.
    Myslím si, že počet dva dni nie je moc veľký rozdiel, ale myslím si, že na SP by mali mať presný počet dní podľa prihlásenia a odhlásenia zamestnanca jednotlivými zamestnávateľmi. Ak chceš opraviť zápočtový list, musíš ísť do tej firmy (ak ešte existuje) a požiadať ich o opravu.
    wurmi95501 Je to 2997 dni, resp. 2998 dni ak sa zapocitava aj konecny datum.

    3.1.2006 - 20.10.1997 = 8 rokov 2 mesiacov 14 dní

    http://www.hackmath.net/sk/kalkulack...date2=3.1.2006

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    http://www.calendar.sk/calculator.php?fLang=sk

    to je dátumová kalkulačka na -, alebo + a presne Ti vypočíta počet týždňov aj dní

    original stránka je
    http://www.calendar.sk

    michty je offline (nepripojený) michty

    michty
    Neviem ako iní, ale ja používam jednoducho Excelovskú funkciu DAYS360
    Začiatok: 01.07.1992
    KOniec:18.03.2006
    Vzorec v exceli potom je =DAYS360(zaciatok:koniec)
    Mne to vyšlo 4937 dní
    Používame to ale na výpočet dni úročenia.
    wurmi95501 No podla datumovej kalkulačky je počet dní medzi 1992-2006 nie 4937 ale 4998:

    http://www.hackmath.net/sk/kalkulack...ate2=8.03.2006

    Celkovo to je 13 rokov 8 mesiacov 7 dní

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja som to skúšala, ale keď dám nástup napr. 1.1.2006 tak k 31.12.2006 mi napočíta 364 dní, podľa mňa by malo byť 365.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Elenka, už som písala Mirovi SS. tiež neviem, či sa tam zohľadňujú prestupné roky.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Lenže prestupný rok bol 2000, potom 2004 a ďalší 2008. Normálne by mal mať 365 dní a prestupný 366. Ak zamestnanec nastúpil včera a dnes pracovný pomer ukončí, ja mu musím započítať 2 dni. A v tej tabuľke mi započíta jeden. Ale inak je aj tak úžasná, ja som žasla, len keď som si dokázala naformátovať bunku. Teším sa na dôchodok, budem sa učiť aj takéto zložitejšie vecičky.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    abel Pozri príspevok
    Ja som to skúšala, ale keď dám nástup napr. 1.1.2006 tak k 31.12.2006 mi napočíta 364 dní, podľa mňa by malo byť 365.
    Marína Pozri príspevok
    Elenka, už som písala Mirovi SS. tiež neviem, či sa tam zohľadňujú prestupné roky. Dnes 05:31 PM
    Teraz som sa asi pol hodinu s kalkulačkou hrala a konštatujem, že je tam viac chýb.
    Kalkulačka urobí jednoduchý rozdiel dátumov a autor si asi neuvedomil, že aj deň nástupu aj deň ukončenia do obdobie patrí a mal by teda jeden deň prirátať. Prestupné roky ošetrené podľa mňa nemá, lebo ak zadám obdobie od 1.1.2008 do 31.12.2008 vyráta 0 rokov a 0 dní. Čiže 366 dní je pre kalkulačku problem.
    A ďalej ak sa počítajú roky a dní k inému dátumu ako k 31.12., tak môžu byť chybne vypočítané aj roky. Napríklad obdobie uvedené v príspevku č.1 od 1.7.1992 do 18.3.2006 je podľa tejto kalkulačky 14 rokov a 263 dní. Správny výsledok je ale 13 rokov a 261 dní. Takže niekedy rok uberie a niekedy rok pridá. Môj názor je, že na výpočet nároku na dovolenku k 31.12. stačí ak si pripočítam jeden deň, ale na výpočty k iným dátumom zatiaľ radšej nepoužívať.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Potrebovala by som poradiť, bola som zamestnaná v jednej firme od 20.10.1997 do 3.1.2006 - aká je dĺžke zamestnania v rokoch a dňoch. Mne to vyšlo 2998 dní a teraz neviem ako to mám premeniť na roky, či mám rátať riadne celé roky + ostatné dni ? Alebo číslo 2998 : 365 a zvyšok sú dni.
    A ešte jedna otázočka : teraz po rokoch, keď nastupujem do nového zamestnania som zistila, že na jednom potvrdení o odpracovných rokoch z roku 1997 mám zle vypočítané roky - pomýlili sa o dva dni - treba s tým niečo robiť, alebo nie ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miichaela Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť, bola som zamestnaná v jednej firme od 20.10.1997 do 3.1.2006 - aká je dĺžke zamestnania v rokoch a dňoch. Mne to vyšlo 2998 dní a teraz neviem ako to mám premeniť na roky, či mám rátať riadne celé roky + ostatné dni ? Alebo číslo 2998 : 365 a zvyšok sú dni.
    A ešte jedna otázočka : teraz po rokoch, keď nastupujem do nového zamestnania som zistila, že na jednom potvrdení o odpracovných rokoch z roku 1997 mám zle vypočítané roky - pomýlili sa o dva dni - treba s tým niečo robiť, alebo nie ?
    nepočítali priestupný rok 366 dní ?

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Tie dva dni čo mi chábajú, tak šikovná účtovníčka mi nezarátala deň nástupu a deň výstupu. Je to síce papier len na určenie dovolenky, ale aj tak mám rada v papieroch poriadok a presnosť :-)

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    rodina1 Pozri príspevok
    Neprepočítavala som, takže neviem, či tebou vypočítaný počet je správny. Ale chcela som k prepočtu na roky a dni: 2998:365 = 8,21369863, t.j. 8 rokov. Od súčtu 8,21369863 odpočítaš 8 a zostatok vynásobíš číslom 365. Dostaneš číslo 78 a to je počet dní. Takže 2998 dní je celkom 8 rokov a 78 dní.
    Myslím si, že počet dva dni nie je moc veľký rozdiel, ale myslím si, že na SP by mali mať presný počet dní podľa prihlásenia a odhlásenia zamestnanca jednotlivými zamestnávateľmi. Ak chceš opraviť zápočtový list, musíš ísť do tej firmy (ak ešte existuje) a požiadať ich o opravu.
    Pri prepočte dní na roky sa aj priestupné roky počítajú ako 365 dní ? Lebo počas tohto obdobia boli dva roky priestupné a mne to potom vychádza 8 rokov a 76 dní. Čo je teda správne ?
    S tým súhlasím, že na SP majú presnú evidenciu mojich odrobených rokov a nebudem zbytočne dráždiť na personálnom, že mi to zle vypočítali :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.