Zavrieť

Porady

Cestovanie v krajinách EU

Dobrý den,
potrebovala by som radu.. Začiatkom decembra letime na predlzeny vikend do Pariza. Môžem cestovat na obciansky preukaz? (pred tyzdnom som sa totiz vydala a pas mam este na stare priezvisko)?
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BOND je offline (nepripojený) BOND

    BOND
    borika Pozri príspevok
    Dobrý den,
    potrebovala by som radu.. Začiatkom decembra letime na predlzeny vikend do Pariza. Môžem cestovat na obciansky preukaz? (pred tyzdnom som sa totiz vydala a pas mam este na stare priezvisko)?
    Dakujem za odpoved.
    Ano možeš , len daj pozor pri rezervácii letenky , aby si ju mala na meno toho dokladu s ktorým cestuješ
    Alebo ak už máš letenku na staré priezvisko tak cestuj na pas.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    urcite mozes dokonca s obcianskym su pri cestach mensie problemy ako s pasom. inak taka prihoda sa mi stala, minuly rok som letel do Londyna tak som sa siel tiez spytat na pasovom oddeleni presne na tu istu otazku, a pytali sa ma ci je Anglicko v EU, ze ak ano tak mozem ze na nastenke je vyveseny zoznam krajin, ktore su v EU. Dost ma zarizolo ze nevedeli o clenstve VB v EU PS: samozrejme som vedel ze sa da ist na obciansky len som niekoho musel presvedcit ze to tak je lebo si chcel dat robit koli tomu pas,...

    Cestovanie v krajinách EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.