Zavrieť

Porady

Odpisy v Omege

Prosím, potrebovala by som vedieť ako mám urobiť odpisy majetku v Omege?

Nahodila som tam už starší majetok, správne mi dopočítal odpisy za staré roky, ale neviem urobiť odpisy za rok 2004.
Neviem, či už nevidím, ale po hodine skúšania som to vzdala a teraz mám zo seba depku...
Viete ma niekto usmerniť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    ako to myslíš, že nevieš urobiť odpisy za r. 2004? veď program vypočíta automaticky odpisy aj na roky dopredu. Stačí správne zadať odpisovú skupinu, typ daňového a účtovného odpisu a dva pohyby: obstaranie(dátum) a zaradenie (dátum).

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Monika,
    Presne tak ako píše Slnko, aj keď si v karte HIM, kde sú DO a UO aj tam to máš vypočítané na všetky roky - dopredu aj dozadu.
    Zrada môže byť v tom, či si nahodila len obstaranie HIM a zaradenie si nenahodila.
    Keď HIM nie je zaradený, nemá z čoho počítať odpis. Treba tam spraviť dva kroky.
    Pekné ráno...

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Ďakujem za rady, keď som zavolala do krosu, tak sme objavili zradu...

    Nahodené som mala všetko správne, aj zaradené. Ibaže v mojej staršej príručke ani nikde inde som sa nedozvedela, že pokiaľ nespustím uzávierku, tak mám smolu... Uzávierky som nerobila, lebo nahadzujem celý rok naraz a nejako mi to nechýbalo.... hahaha
    Pri uzávierke sa mi odpisy zaúčtovali, ale ešte som neprišla na to ako ich mám vytlačiť a už na to nemám náladu.... asi by som si mala zohnať čerstvejší manuál.
    (Janči, neber to osobne .)

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    M0NIKA
    .... asi by som si mala zohnať čerstvejší manuál.
    stačí, ak si hore v lište klikneš HELP...a podozvedáš sa tam vecíííí :-))))

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    M0NIKA
    Ďakujem za rady, keď som zavolala do krosu, tak sme objavili zradu...

    Nahodené som mala všetko správne, aj zaradené. Ibaže v mojej staršej príručke ani nikde inde som sa nedozvedela, že pokiaľ nespustím uzávierku, tak mám smolu... Uzávierky som nerobila, lebo nahadzujem celý rok naraz a nejako mi to nechýbalo.... hahaha
    Pri uzávierke sa mi odpisy zaúčtovali, ale ešte som neprišla na to ako ich mám vytlačiť a už na to nemám náladu.... asi by som si mala zohnať čerstvejší manuál.
    odpisy sa dali vytlačiť aj bez uzávierky. Bez uzávierky sa dajú vytlačiť "za celý aktuálny rok", po uzávierke ich tlačím "ku poslednej uzávierke". Cez tlač>Dlhodobý majetok sú tam účtovné aj daňové odpisy, aj porovnanie ÚO a DO a ak klikneš na podrobnosti je tam možnosť zoskupenia podľa triedy alebo analytických účtov alebo stredísk a iné. Ja v tom nevidím žiaden problém, tak hurá na tlač.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    slnko
    odpisy sa dali vytlačiť aj bez uzávierky. Bez uzávierky sa dajú vytlačiť "za celý aktuálny rok", po uzávierke ich tlačím "ku poslednej uzávierke". Cez tlač>Dlhodobý majetok sú tam účtovné aj daňové odpisy, aj porovnanie ÚO a DO a ak klikneš na podrobnosti je tam možnosť zoskupenia podľa triedy alebo analytických účtov alebo stredísk a iné. Ja v tom nevidím žiaden problém, tak hurá na tlač.
    S týmto mám problém, lebo keď dám tlač tak mi vytlačí prázdnu zostavu...
    Paradoxom pre mňa je, že odpisy už mám zaúčtované, len som si ich chcela ako prílohu k ID aj vytlačiť...
    Budem si k tomu musieť sadnúť a skúsiť aj ten HELP.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    M0NIKA
    S týmto mám problém, lebo keď dám tlač tak mi vytlačí prázdnu zostavu...
    Paradoxom pre mňa je, že odpisy už mám zaúčtované, len som si ich chcela ako prílohu k ID aj vytlačiť...
    Budem si k tomu musieť sadnúť a skúsiť aj ten HELP.
    skús ešte raz dať Tlač a vyber zostavu "účtovné odpisy" a hneď pod tým zadaj voľbu > Do výstupu zahrnúť... "Všetko". Potom dáš pokračuj a zadaj "ku poslednej uzávierke". Kliknutím na podrobnosti si prípadne môžeš zadať nejaké zoskupenie napr. podľa účtovej triedy. potom už len OK a som presvedčená, že sa Ti to podarí.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    slnko
    skús ešte raz dať Tlač a vyber zostavu "účtovné odpisy" a hneď pod tým zadaj voľbu > Do výstupu zahrnúť... "Všetko". Potom dáš pokračuj a zadaj "ku poslednej uzávierke". Kliknutím na podrobnosti si prípadne môžeš zadať nejaké zoskupenie napr. podľa účtovej triedy. potom už len OK a som presvedčená, že sa Ti to podarí.
    Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem!
    Ja som iný magor ! Neviem z akého dôvodu som si myslela, že keď sa DO=ÚO, tak môžem tlačiť aj daňové... a nemôžem .

    Myslíš, že keď som odpisy účtovala mesačne stačí, keď nebudem podklady o odpisoch prikladať ku každému ID? Vytlačila som odpisy za celý rok a myslím si, že keď ten papier niekam k tým ID priložím, mohlo by to stačiť, nie? Šetrím naše lesy .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ja zatial len cvičím v Omege, nemám urobenú uzávierku ani nič, HIM nahodím, vytlačím DO, UO, všetko chodí bez uzávierky. Uzávierka ne je podmienkou pre tlač odpisov. Tam je potom zrada niekde inde.
    Pekný slnečný deň...

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    M0NIKA
    Myslíš, že keď som odpisy účtovala mesačne stačí, keď nebudem podklady o odpisoch prikladať ku každému ID? Vytlačila som odpisy za celý rok a myslím si, že keď ten papier niekam k tým ID priložím, mohlo by to stačiť, nie? Šetrím naše lesy .
    To s tým šetrením lesov je síce pekné, ale ja pre istotu tlačím tie účtovné odpisy ku každému ID, ale ja ich mám málo, iba na jednu stranu a robím ich štvrťročne, takže len 4x do roka. Ale myslím si, že by si to mohla urobiť aj tak ako píšeš a v prípade potreby (daňovej kontroly) to vieš kedykoľvek doložiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.