Zavrieť

Porady

Zmluva o výstavbe bytu v bytovom dome

Dobry den.
Chcem poprosit vsetkych poradakov, ktory takuto zmluvu podpisovali alebo prisli s nou do kontaktu, o konzultacie v tejto teme.
Moja prva otazka je ci je bezne aby nas ako odberatelov- buducich vlastníkov bytu dodavatel stavby a stavebnych prac nazval stavebnikom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Adkah Pozri príspevok
    Dobry den.
    Chcem poprosit vsetkych poradakov, ktory takuto zmluvu podpisovali alebo prisli s nou do kontaktu, o konzultacie v tejto teme.
    Moja prva otazka je ci je bezne aby nas ako odberatelov- buducich vlastníkov bytu dodavatel stavby a stavebnych prac nazval stavebnikom.
    Áno, je to bežné. Veď vy ste vlastne zadávatelia stavby.

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    smith Pozri príspevok
    Áno, je to bežné. Veď vy ste vlastne zadávatelia stavby.
    Smith, dakujem za odpoved, ked budem mat este otazky co urcite budem mat , tak sa ozvem. Prijemny den.

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Dobry vecer,
    je tu niekto pravnicky zdatný a vedel by mi k obsahu zmluvy povedat svoj nazor? Poslala by som zmluvu na osobny email, pretoze este to nie je oficialne nasa zmluva, pretoze sa viac krat prerabala a k 1.12.2007 ju ideme podpisovat nanovo a nasa pravnicka je dlhodobo zaneprazdnena, zrejme nam ju nestihne napisat do daneho terminu. Neboly sme spokojny s jej obsahom a developer nam povedal aby sme mu napisaly nase pripomienky. Tak budem vdacna za kazdy ohlas.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Si šťastný človek, ak ti developer bude akceptovať tebou navrhnuté zmeny v zmluve. Mne sa stalo, že na moje pripomienky odpovedali: buď podpíšete, alebo nechajte tak, podmienky meniť nebudeme.

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    vieroslava Pozri príspevok
    Si šťastný človek, ak ti developer bude akceptovať tebou navrhnuté zmeny v zmluve. Mne sa stalo, že na moje pripomienky odpovedali: buď podpíšete, alebo nechajte tak, podmienky meniť nebudeme.
    vieroslava, bol to dlhy a tazky boj. Bojovali sme za to vsetci, ktory kupujeme byty, takze bud vsetci alebo nikto . Samozrejme, to bol zart ( bud vsetci alebo nikto) je to po vzajomnej dohode.
    Je pravda, ze je to vyhoda. Len sme presvedceny, ze ta zmluva nie je spracovana pravnickou, preto potrebujem nazor aj skusenejsich ako ja
    Naposledy upravil Adkah : 26.11.07 at 15:49

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Ahojte poradaci, uz som tu zas Ked podpiseme zmluvu v roku 2007 a stavat sa zacne na jar 2008 a doba vystavby je 14 mesiacov, to znamena ze sa nas bude tykat aj prechod na euro. Viem, ze vsetko sa bude prepocitavat konverznym kurzom napr. suma v SKK/ kurz = suma v EUR myslym si spravne?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adkah Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, uz som tu zas Ked podpiseme zmluvu v roku 2007 a stavat sa zacne na jar 2008 a doba vystavby je 14 mesiacov, to znamena ze sa nas bude tykat aj prechod na euro. Viem, ze vsetko sa bude prepocitavat konverznym kurzom napr. suma v SKK/ kurz = suma v EUR myslym si spravne?
    Áno, myslíš správne. Po stanovení fixného kurzu (niekedy v lete 2008) už budete vedieť, koľko EUR budete musieť v roku 2009 doplatiť. Neviem, či nebudete musieť urobiť aj dodatok k zmluve, kde sa uvedú ceny duálne. To by trebalo pozrieť generálny zákon a pripravovanú vyhlášku o duálnom oceňovaní, či aj takéto zmluvy pod ňu spadajú.

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Chobot Pozri príspevok
    Áno, myslíš správne. Po stanovení fixného kurzu (niekedy v lete 2008) už budete vedieť, koľko EUR budete musieť v roku 2009 doplatiť. Neviem, či nebudete musieť urobiť aj dodatok k zmluve, kde sa uvedú ceny duálne. To by trebalo pozrieť generálny zákon a pripravovanú vyhlášku o duálnom oceňovaní, či aj takéto zmluvy pod ňu spadajú.
    Chobot, dakujem pekne za odpoved, respektive za radu. Dnes budem dlho hore a studovat dalsi zakon

    Adkah je offline (nepripojený) Adkah

    Adkah
    Ahojte poradaci.
    Takze, chcem sa s Vami podelit ako som dopadla.Zmluva po vzajomnej dohode je na svete, podpisana, prva splatka uhradena. Takze uz sme znacne pokrocily. Teraz uz len zhaname papiere, potvrdenia a podobne. Ja som to nazvala "papierova vojna"
    Uz len podanie ziadosi (a to najdolezitejsie) schvalenie peniazkov a uz sa mozme tesit na nove byvanie.

    Zmluva o výstavbe bytu v bytovom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.