Zavrieť

Porady

Predaj auta

Zdravim poradakov,

prosim vas vie mi niekto poradit ci pri predaji auta zaradeneho v majetku firmy fakturacia prebehne s DPH alebo bez DPH?
Dakujem

P.S.
Auto bolo kupene na zaklade kupnej zmluvy od sukromnej osoby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Myslím, že fakturácia je s DPH, ale DPH sa na výstupe do DP neuvádza.Alebo to tak bolo kedysi? Priznám sa, neviem.
    Naposledy upravil Paula : 03.03.05 at 06:58

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak sa jedná o osobné motorové vozidlo tak bez DPH .

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Ano, jedna sa o sosbne motorove vozidlo. Pojde to teda bez DPH?

    A vstupuje to do koeficientu?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Osobné auto predávaš bez DPH. Na toto som sa pýtala na DU minulý rok, keď sme aj my predávali osobné auto z majetku firmy. Skončil tam leasing.

    Do koeficientu ti nevstupuje.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    AK si pri aute namal nárok na odpočet DPH ,potom nemáš ani daňovú povinnosť.Do daň.priznania sa to už nedáva.

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Takze Bez DPH a nevstupuje to ani do koeficientu a tym padom nekrati dan na vstupe.

    Dakujem, pomohli ste mi.

    Pekny den

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Mne končí leasing na úžitkový voz tento mesiac. Odkúpim ho za 1000,- bez DPH a potom ho chceme predať.

    Otázka je :

    1./ ak ho predám niekde do ďalšej firmy, vystavím FA s DPH, lebo som mala nárok na odpočet. Cena auta sa dá baj očkom alebo musí byť znal.posudok ?

    2./ ak ho predám neplatiteľovi DPH, tak aj tak vystavujem FA s DPH ?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Podľa mňa ak vystavuješ FA na predaj auta - úžitkového musíš s DPH aj neplatičovi.

    A čo sa týka ceny, to my sme ho predávali podľa zistenej ceny v predajniach a bazároch, samozrejme sa odráta cena opotrebovania a roky používania.

    jozef35 je offline (nepripojený) jozef35

    jozef35
    súhlasím s Katarínou. Cena by mala byť cenou obvyklou na trhu. V prípade značného zníženia ceny by mali byť v kúpno predajnej zmluve vymenované závažné nedostatky, resp. vady (napr. poškodená prevodovka, nabúraná časť vozidla, nefunkčný motor, a pod.)

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    jess
    Mne končí leasing na úžitkový voz tento mesiac. Odkúpim ho za 1000,- bez DPH a potom ho chceme predať.

    Otázka je :

    1./ ak ho predám niekde do ďalšej firmy, vystavím FA s DPH, lebo som mala nárok na odpočet. Cena auta sa dá baj očkom alebo musí byť znal.posudok ?

    2./ ak ho predám neplatiteľovi DPH, tak aj tak vystavujem FA s DPH ?
    Určite ho predaj s DPH! Ja som cenu predaja riešila formou znaleckého posudku, náklad za tento posudok je vždy nižší, ako pokuta za BAJ OČKO!!!

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ak auto predám, vstupuje predpokladám tento príjem do "ovplyvňujúcich ZD"? Čiže zaplatíme z toho daň.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ondrejvla
    Určite ho predaj s DPH! Ja som cenu predaja riešila formou znaleckého posudku, náklad za tento posudok je vždy nižší, ako pokuta za BAJ OČKO!!!
    Nó, je to 7-ročné auto .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.