Zavrieť

Porady

Zateplenie skladu

Do ktorej odpisovanej odpisovej skupiny by ste zaradili zateplenie vo výške cca 45000,- už odpísaného skladu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Kedže je to technické zhodnotenie, tak podľa toho, v akej odpisovej skupine bol sklad :-)

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Pozri sa späť na kartu, ako si mala zatriedený sklad, daj to ako technické zhodnotenie a odpisuj. Nemôžeš zaradiť inak, ako bol pôvodný!

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Problém je v tom, že ja som ten sklad neopisovala, ale bol zaradený ako novoobjavený majetok a plne odpísaný vo výške ohodnotenej znalcom. (021/081).
    Naposledy upravil Ľuba : 04.03.05 at 07:05

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ľuba
    Problém je v tom, že ja som ten sklad neopisovala, ale bol zaradený ako novoobjavený majetok a plne odpísaný vo výške ohodnotenej znalcom. (022/082).
    V akej výške sa odpísal? To by ma veľmi zaujímalo .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prosím Ťa aký predpis sa použil na odpis celej sumy ? No to je určite prúser . Neviem koľko stálo zateplenie ale je to na zváženie , či si budete uplatňovať zhodnotenie skladu . Ten sklad mal byť zaradený do odpisovej skupiny a bolo ho treba odpisovať .

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Už som písala vyššie, že 021/081. Prečo myslíš, že by to mal byť problém ?
    Naposledy upravil Ľuba : 04.03.05 at 07:05

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ľubka nechcem Ťa pomýliť , já účtujem v JÚ . Ale k môjmu pochybovania ma dostala Tvoja vetička , že Ty si sklad neodpisovala , ak tomu dobre rozumiem tak si ho odpísala jednorazovo v sume cca 180 000,- Sk . Však sa musel zaradiť do určenej odpisovej skupiny a podľa toho odpisovať určitú dobu spôsobom , aký si vyberieš - rovnomerne alebo zrýchlene .

    jozef35 je offline (nepripojený) jozef35

    jozef35
    Ľuba
    Problém je v tom, že ja som ten sklad neopisovala, ale bol zaradený ako novoobjavený majetok a plne odpísaný vo výške ohodnotenej znalcom. (021/081).
    Na základe akeho predpisu, ste jednorazovo odpísali majetok, ktory ma hodnotu viac ako 30000?

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    A nebolo by rozumnejšie zaúčtovať "obstaranie" tohoto skladu 021/413? A v takom prípade by tam nefigurovali žiadne oprávky, ktoré sa účtujú súvsťažne s 551. Je to dosť zavádzajúce v prípade že hovoríš, že ste sklad neodpisovali. Technické zhodnotenie potom odpisuješ daňovo podľa zákona o DzP. Odpisovú skupina asi 3 alebo 4, podľa charakteru stavby.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    jozef35
    Na základe akeho predpisu, ste jednorazovo odpísali majetok, ktory ma hodnotu viac ako 30000?
    Ing. Cenigová: Podvojné účtovníctvo podnikateľov, str. 300 - Vytvorenie oprávok k novozistenému DM (invent. prebytok) 02./08. Jedná sa vlastne o to, že sme kúpii pozemok, na ktorom bola stavba bez povolenia, postavená možno pred 30 rokmi. Takže sme ju dali ohodnotiť znalcom a zlegalizovali ju papierovo.
    Naposledy upravil Ľuba : 04.03.05 at 12:15

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.