Zavrieť

Porady

stravné lístky a pracovná cesta na Slovensku

Ahojte. Mám takú otázku... Keď zamestnanec ide na pracovnú cestu v rámci SR, zamestnávateľ mu poskytne stravné vo forme stravného lístku vo výške 89Sk (ak cesta trvá do 12 hodín), no zamestnávateľ mu za tento stravný lístok vo výplate strhne 38 Sk ( v podstate to robí tak ako keby bol v práci 8 hodín). Je tento postup správny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Martina CF Pozri príspevok
    Ahojte. Mám takú otázku... Keď zamestnanec ide na pracovnú cestu v rámci SR, zamestnávateľ mu poskytne stravné vo forme stravného lístku vo výške 89Sk (ak cesta trvá do 12 hodín), no zamestnávateľ mu za tento stravný lístok vo výplate strhne 38 Sk ( v podstate to robí tak ako keby bol v práci 8 hodín). Je tento postup správny?
    Stravný lístok nie je cestovná náhrada. Ten poskytuje zamestnávateľ za čas strávený počas pracovnej zmeny dlhšej ako 4 hodiny podľa ZP §152 , za čas stravený na PC patria náhrady podľa zákona o cestovných náhradách. V tomto prípade 89.-.
    Naposledy upravil Tweety : 22.11.07 at 07:33 Dôvod: oprava 80.- to je málo, od 1.1.06 je už 89.-.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lopatisticky: za čas v práci( viac ako 4 hodin) ,patrí stravenka podľa ZP, za čas strávený na PC ,patrí stravné podľa Zákona o CN, takže toto riešenie dobré nie je.

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Veď ja viem, ja som tu nová a doteraz sa to tu tak robilo, tak neviem ako s tým pohnúť, aby to bolo v poriadku.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Martina CF Pozri príspevok
    Veď ja viem, ja som tu nová a doteraz sa to tu tak robilo, tak neviem ako s tým pohnúť, aby to bolo v poriadku.
    V poriadku to bude , pokiaľ budete načúvať a čítať , čo Vám vyššie poraďáci radia . Neviem prečo by ste mali pokračovať v niečom , čo nebolo prehľadné jednak v prvom rade pre zamestnanca a vyučtovanie robiť naďalej spôsobom , ktorý zákon nepripúšťa .

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Veď práve to chcem napraviť a ja to už tak samozrejme robiť nebudem. Len čo s tým čo už je spravené zle. mám to nechať tak alebo čo by ste mi navrhli

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Zodpovednosť beriete za to čo robíte vo firme od nástupu do zamestnania. Ja by som odteraz robila tak ako prikazuje zákon a staré obdobie by som nechala tak.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Martina CF Pozri príspevok
    Veď práve to chcem napraviť a ja to už tak samozrejme robiť nebudem. Len čo s tým čo už je spravené zle. mám to nechať tak alebo čo by ste mi navrhli
    Pokiaľ za predchádzajúci spôsob vyplácania náhrad nenesieš zodpovednosť, na tvojom mieste by som s tým nič nerobil. Jednoducho odteraz to rob tak, ako to má byť.

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Ďakujem krásne, ešte to vydiskutujem so zamestnávateľom aký postup by navrhol... ďakujem za všetky odpovede

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Chobot Pozri príspevok
    Pokiaľ za predchádzajúci spôsob vyplácania náhrad nenesieš zodpovednosť, na tvojom mieste by som s tým nič nerobil. Jednoducho odteraz to rob tak, ako to má byť.
    Súhlasím s Chobotom , nakoľko pri predstave čo by to obnášalo ,koľko mravenčej práce to dať na poriadok , tak určite by som volila ten správny postup vyučtovania cestovných náhrad a to čo bolo v minulosti , by som nechala na zodpovednosť tomu , kto tú zodpovednosť za to niesol predo mnou .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.