Zavrieť

Porady

registrácia v ČR ako platiteľ DPH neplatiteľ v SR

ahojte takže mám tú takú malú pikošku a zaujímalo by ma čo si o tom myslíte

1) firma - neplatiteľ dph v SR - vykonáva väčšiu časť aktivít v CŘ kde sa registrovala za platiteľa DPH a vystavujú faktúry s českou dph a vlastnú daňovú povinnosť si tam vysporiadavajú.
Klient mal kontrolu na daň z príjmov pričom prišli s takou vecou že keďže nie je registrovaný na území SR ako platiteľ táto DPH mala vstupovať do zdaniteľných príjmov a mali to zdaniť. To čo je za kravinu. Veď predsa ak ja vysporiadávam svoju daňovú povinnosť voči inej krajine DPH ako môže niekto po mne chcieť aby som to tu zdanil...ako som si nenarokoval DPH do nákladov na vstupe takisto som uplatňoval DPH na výstupe ako môj záväzok voči štátnemu rozpočtu ČR a tým pádom s ním som si to aj vyrovnal...a oni sa tvária akože dodaniť ...normálne by som všetkých tych chytríkov niekam kopol...táto naša legislatíva nemá podľa mňa hlavu ani pätu a ja by som išiel do štrasburgu hehe...a do nich...odvediem prachy do ČR a ešte to mám zdaniť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečo také rozčuľovanie, ak má daňovník pravdu, časom to dôjde aj kontrolórom....
    človiečik Vladimír Ozimý
    lenže tu ide o to že oni vraj majú vyjadrenie DRSR a tam tvrdia že proste ide o zdaniteľný príjme a majú to zdaniť chápeš? to je čo za kravinu peniaze ktoré ani nie sú tvoje a vyplatíš ich inému štátu ti chce niekto zdaniť...ja by som ich pohnal do štrásburgu...

    registrácia v ČR ako platiteľ DPH neplatiteľ v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.