Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Číny-skúsenosť

Poprosila by som všetkých, ktorí už majú za sebou skúsenosť: chceli by sme z Číny doviesť tovar a je to pre nás tak trochu tipos-bingo. Prečo? Ak nám zákazník pošle vzorky tovaru vopred, dodrží túto kvalitu aj vo veľkej zaplatenej zásielke. Tovar by mal prísť v lodnom kontajneri, nezatečie?
Ak áno, s akou poisťovňou sa budeme vlastne naťahovať?
Vykládka v Hamburgu. Asi hlúpa otázka-nestratí sa to tam, koľko to tam môže trčať, mám tovar pripoisťiť tu na Slovensku? Podmienky dodania INCOTERMS
sú-k boku lode v Hamburgu, takže čo ďalej ? Ďakujem všetkým za skúsenosti...
Usporiadat
festinko festinko

festinko je offline (nepripojený) festinko

aj ja by som chcel doviez niaky tovar z číny...konkrétne niake mobily. Moj nazor je ze tie mobili su na ovela vyssej urovni ako znackove mobily a za prijatelne ceny.Najprv by som chcel kupit iba jeden kus aby som vedel ako to funguje a tak, ale neviem ako sa plati clo a tak. Mozem platiť clo aj ked niesom plnolety ? Vedel by mi niekto pomoct ? Konkretne mam zaujem nakupovat odtialto: fastcardtech.com

Ak by mi vedel niekto pomoct alebo poradit bol by som velmi rád. Ďakujem.
0 0
marian911 marian911

marian911 je offline (nepripojený) marian911

Ahojte uz mi pisali 2 uzivatelia, no nemohol som poslat ss nemam este 5 prispevkov "o))..tovar z ciny sme objednali uz druhy krat, mame dorbeho dodavatela na suciastky z ocele, ako som uz skor spominal nasiel som ho na alibabe..1.krat dopravu zabezpecila cinska strana, prisiel na uz len balik do firmy, vsetko zabezpecila kurierska sluzba. 2 .zasielku sme si davali kompletne doviezt door to door myslim od carga..vyzdvihli u cinanov a doniesli az k nam aj s preclenim nakomplet..usetri nam to takto cas aj energiu...myslim ze na serveri alibaba su dodavatelia v pohode..ale je dobre aj overit tu ktoru firmu na nasej ambasade v cine..normalne im poslite email a oni vam ochotne poradia, ci taku firmu maju v zoznamoch cinskych fi alebo ci nahodou nefiguruje konkretna firma na nejakom ciernom zozname..aj taky tam maju.. "o)))..viem lebo nas uz xceli cinania nachytat..tvarili sa ze pridu podpisat odberatelske zmluvy, no volali nam z ambasady ze su im podozrivi a nevyzeraju vobec ako manazeri dokonca nevedia ani cek po anglicky..takze tak treba si to overit u nasich ludi v cine..
0 0
igor111 igor111

igor111 je offline (nepripojený) igor111

Dovazali sme uz z Ciny vsetkymi sposobmi - EMS, lietadlo, lod, kurier. Zakladom je poznat ludi, alebo mat znamych, co vedia overit firmu. Podvodnici su aj v Cine, tak ako vsade inde.
Niekedy sa oplati pri dlhsie trvajucej alebo vacsej spolupraci zajst skontrolovat tovar/fabriku osobne.

Predzasielkova inspekcia: znamena, ze si skontrolujes tovar, skor ako ho odovzdaju prepravnej spolocnosti. Moze to robit:
a) dodavatel (posle ti fotky) - tam je riziko, ze to neurobi, neurobi poriadne (nie je to v jeho zaujme)
b) ty osobne - zaletis pozriet
c) niekoho si na to najmes a zaplatis - trochu mensie, ale podobne riziko ako a)
0 0
devetak devetak

devetak je offline (nepripojený) devetak

Ahojte poraďáci, bude to možno trochu mimo, na dovoz tovaru z Číny si veľmi netrúfam, ale že niekde v Budapešti sa dá nakúpiť lacnejšie ako na Vajnoroch. Vedel by mi niekto poradiť kde a či je to vôbec pravda. Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.
0 0
devetak devetak

devetak je offline (nepripojený) devetak

Nikto neporadí?
0 0
Iveta Josipcukova Iveta Josipcukova
Tiez to chcem skusit cez Alibaba, ale neviem ako zacat.Nerozumiem co je to FOB Shanghaj ,alebo Ningbo.
0 0
Iveta Josipcukova Iveta Josipcukova
Mohli by ste mi zaslat blizsie info o Vasej firme.
0 0
Iveta Josipcukova Iveta Josipcukova
S akou logistickou firmou mate najlepsie skusenosti.Zaujima ma nieco ako sluzba door to door.Dik
0 0
UMg UMg

UMg je offline (nepripojený) UMg

Zdravím,

mám vybraného dodávateľa v Číne, od ktorého idem brať výrobky - gastro potreby pre cocktail bary. Sú to štandardné výrobky. Jediné, čo ma brzdí je to, že sa neviem dopátrať informácie o tom, aký certifikát alebo možno vyhlásenie o zhode potrebujem a keď áno, kto mi ho vystaví alebo či si to môžem vystaviť sám (niekde v tých zákonoch som to videl). Takisto neviem, ako presne takýto výrobok označiť a či potrebujem k takémuto tovaru nejaký návod, keďže sa jedná o úplne jednoduché veci a nie zariadenia. Som z toho zmätený a neviem si už rady.
Podobný problém mám z tovarom z USA. Som malý podnikateľ, ktorý sa zaoberá predajom cez e-shop a nemám prostriedky na kvalifikované konzultácie.
Poprosil by som Vás o radu.
Vďaka.
0 0
japl japl

japl je offline (nepripojený) japl

Vyhlasenie o zhode si nemozes vystavit sam, ten vystavuje resp. potvrdzuje TÜV. tuvslovakia.sk
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Ahoj, už som sa pýtal v inej téme, asi v nesprávnej.
Tak sa pýtam znovu v tejto téme, asi v tej správnej. Prečítal som ju od A do Z, sú tu super príspevky.
Veľmi by mi pohla informácia, ako uskutočniť reklamáciu tovaru dovezeného vlani z Číny. Číňan vymení kus za kus. Len neviem ako to fyzicky urobiť, je tam predsa DPH a clo. Alebo mi aspoň poraďte, kde sa mám pýtať.
Ďakujem všetkým aj za príspevky aj za prípadnú radu pre mňa.
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Nikto nevie poradiť?
0 0
bart11 bart11

bart11 je offline (nepripojený) bart11

Reklamacia v Cine je najjednoduchsia ked sa to ovsem podari ze si od predavajuceho naspat vyziadate platbu ktoru ste uhradili a ked doda nahradny tovar prevediete ju naspat.Potom na jeho naklady odoslat naspat vadny. Zial po mojich dost dlhych skusenostiach cca 14 rokov s Cinanmi je to utopia. Jedine coho sa boja je ked tam mate vlastneho agenta ktory robi pre vas od inspekcii nakladov po vyjednavania. S nimi je to totiz nocna mora. Bol som tam xy krat podpisete xy papierov a dohod. Ako priletite zas tvrdia nieco ine. Ked ich tam buzeruje vas clovek nonstop vratane navstev fabrik a stoji pri testoch vyrobkov a nepohne sa odtial pokym sa kontajner nezavre tak je to ruska ruleta. Je to banda podvodnikov sorry. Detto kurzove rozdiely ich mena voci USD, EUR . Dohodne sa kupna cena zaplati dorazi k nim na ucet a vyhlasia ze to je malo lebo ich menna RMB to prepocitala inak teda banka co stanovila konverzny kurz. Cize to co stalo poviem priklad 50 000 USD napr. moze stat aj 57 000 USD a pod. Toto je vec ktoru ked mne niekto poradi ako osetrit budem vdacni.
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Ďakujem za radu. Má to logiku, len ako dostať od neho peniaze.
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Dobrý deň,

tiež by som sa chcela trochu informovať o obchode s Čínou. Môj šéf na skúšku objednal niekoľko LED žiaroviek. Najskôr prišla PROFORMA INVOICE. Je to len zálohová faktúra?..pretože iná už s tovarom neprišla a potrebovala by som vedieť ako to dať do účtovníctva. ďakujem
0 0
cekaj cekaj

cekaj je offline (nepripojený) cekaj

Prosim Ta mohol by si mi napisat v skratke postup pri obxodovani s Cinou,zaujima ma ked si objednam tovar aky je postup,kto zabezpeci prepravu a kam .........alebo mi napis link kde sa o tom docitam
Dakujem pekne ,Rado- PO
0 0
copy copy

copy je offline (nepripojený) copy

Viem ze asi mi tu zopar ludi vynada, ale musim sa zapojit do tejto debaty.

Nehnevajte sa, ale niektori, co tu pisu, alebo sa pytaju, su doslova "bozske teliatka".
Prezil som v Cine nejaky ten cas, samozrejme nielen Peking, Sanghaj a turisticke oblasti. Teraz som uz naspat na Slovensku. Import z Ciny nie je moj hlavny biznis, ale obcas nieco predsa len doveziem - dalo by sa povedat, ze skor na objednavku, nez ze by som sa sam pustal do dobrodruzstiev typu "doveziem a potom uvidim".

V prvom rade, vsetci co sa pytate, ako doviezt - najprv si odpovedzte: komu to predam? Mate vlastnu predajnu, alebo distribucny kanal, odberatelov, obchody? Mate vobec nejakych vlastnych zamestnancov na rozvoz, distribuciu, riesenie reklamacii atd.? Obcas za mnou pride nejaky znamy, alebo aj neznamy (na odporucenie znameho) - s tym, ze prisiel po radu. Kazdy s tym istym: on by chcel dovazat, on by chcel zarabat, on by chcel zbohatnut.
Ludia, myslite ze ste objavili zlatu sliepku? Ze v Cine nakupite za euro, a tu predate za desat? To ste ale mali na to prist v prvych rokoch po 1989, kedy este u nas nefungovali obchodne retazce a medzinarodne korporacie tu nemali zastupenia. Vtedy bola ta prava doba, ako z jednej koruny spravit obratom tri - nie teraz, ked je kriza, a ked si kazdy zakaznik trikrat rozmysli, ci vlastne chce kupit to, co mu ponukate.
Nechcem nikoho zhadzovat, ani sa mu vysmievat, ale prist s otazkou "chcem dovazat z Ciny, ale neviem co je to FOB" - na to sa opytam opacne: a uz si niekedy v zivote nieco doviezol/doviezla? Nie z Ciny, ale hoci len z Europy. A ako to dopadlo?
Dalsi druh otazok: "chcem doviezt jeden balik/paletu, cez DHL to nevyjde tak draho" - no to mozno naozaj nevyjde, lenze, co potom, ked vam dojde tovar, a po vybehani vsetkych formalit od colnice cez certifikaty atd. zistite, ze to iste predavaju napr. v Kauflande za rohom, a za polovicnu cenu, nez boli vase naklady? Prva a zakladna vec: NEDA SA obchodovat s Cinou spoza pocitaca, sediac niekde doma v kuchyni. Moze to vyjst raz, druhykrat - je to loteria. No a potom na treti krat poslete vsetko usetrene aj zarobene niekam do nenavratna. Opalili sa aj ini borci, dokonca taki, ktori do Ciny roky cestovali - napriklad ked sa dovazalo kuracie a morcacie maso, a do toho dosli europske dovozne kvoty a potom vtacia chripka, viem ze boli vtedy aj samovrazdy!

Nechcem, aby bol moj prispevok nejaky urazlivy, ale jeden postreh: desat a viac rokov dozadu za mnou chodili kamarati, s "lakavymi ponukami" typu: mam na ruke kamion/kontajner cigariet, whisky, cisternu benzinu, atd. - ty to len vyplatis, a vybav tie formality okolo toho , a so ziskom pojdeme pol na pol prelozene do ludskej reci: daj prachy, zober na seba riziko, ked to dobre dopadne, tak mi das polovicu z toho, co si zarobil.

Tato tema mi viacerymi prispevkami pripada podobna: daj kontakty, daj overene firmy, porad kde, co a ako - hlavne aby som sa na tom nenapalil. takto to ale nefunguje, vazeni.
0 0
veka veka

veka je offline (nepripojený) veka

Potrebujem radu. Už párkrát sme objednali tovar z číny a vždy došiel v pohode kuriérom. Teraz chceme objednať objemnejší tovar a čínsky partner nám ho chce dodať do Hamburgu. Ako sa postupuje ďalej? Tovar dorazí do prístavu a ....?
Existuje firma, ktorá ho v hamburgu prevezme a doručí až do firmy?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
lexlutor lexlutor

lexlutor je offline (nepripojený) lexlutor

adfasda
0 0
cekaj cekaj

cekaj je offline (nepripojený) cekaj

Zdravim ta ,mozem ta poprosit xcem urobit prvy nakup z thajska ,porad na koho sa mam obratit kto my s tym pomoze /nejaaka solidna fyrma / dik ,Rado
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať