Zavrieť

Porady

tuzemský dobropis v EUR

Akým kurzom účtujete došlý tuzemský dobropis vystavený v EUR? Je to dňom dodania-resp. vystavenia, alebo pôvodným kurzom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka Pozri príspevok
    Akým kurzom účtujete došlý tuzemský dobropis vystavený v EUR? Je to dňom dodania-resp. vystavenia, alebo pôvodným kurzom?
    Kurzom pôvodnej faktúry.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Pýtam sa preto, lebo toto ustanovenie platí pre zahraničie.
    /kurz pôvodnej fa/
    Uvažujem o tom, či by som sa nemala prikloniť k tomu, že v tuzemsku je vlastne dátumom dodania pri dobropise dátum vystavenia, takže či sa nemá vlastne použiť kurz dodania t.j. dátumom vystavenia. Veď aj normálna fa v tuzemsku vystavená v EUR sa prepočítava dňom dodania a nie dňom vystavenia ako je to stanovené pre nadobudnutie tovaru z ČS EÚ. Čo ty na to?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Pýtam sa preto, lebo toto ustanovenie platí pre zahraničie.
    /kurz pôvodnej fa/
    Uvažujem o tom, či by som sa nemala prikloniť k tomu, že v tuzemsku je vlastne dátumom dodania pri dobropise dátum vystavenia, takže či sa nemá vlastne použiť kurz dodania t.j. dátumom vystavenia. Veď aj normálna fa v tuzemsku vystavená v EUR sa prepočítava dňom dodania a nie dňom vystavenia ako je to stanovené pre nadobudnutie tovaru z ČS EÚ. Čo ty na to?

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Tuzemský dodávateľ pri vystavení dobropisu v CM musí urobiť prepočet na Sk a prepočet robí kurzom ku pôvodnej fa. DPH musíte mať rovnakú.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ozvite sa mi ešte niekto ako to robíte, prosím.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ozve sa ešte niekto, kto sa s takýmto prípadom stretol?
    človiečik Vladimír Ozimý
    § 26 nehovorí len o zahraničných fa....pôvodným kurzom daňovej povinnosti

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Snáď to takto aj bude. Viete polovica Slovenska robí takto a polovica presne naopak, tak neviem ako sa mám ja zariadiť, ak takýto dobropis dostanem.

    tuzemský dobropis v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.