Zavrieť

Porady

powerpoint a hudba

Ahojte.potrebujem poradit akym programom sa da upravit velkost hudobneho suboru do prezentacie ktory je vo formate WAV.Bezny subor WAV mava velkost cca 30-40MB co je velmi vela do prezentacie.Vhodna velikost by bola cca 1-2MB.Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    tono270771 Pozri príspevok
    Ahojte.potrebujem poradit akym programom sa da upravit velkost hudobneho suboru do prezentacie ktory je vo formate WAV.Bezny subor WAV mava velkost cca 30-40MB co je velmi vela do prezentacie.Vhodna velikost by bola cca 1-2MB.Vopred dakujem.
    Súbor formátu .wav zmenšíš jedine znížením bitratu. Ja to robievam cez Nero Wave Editor. Dokážu to určite aj iné hudobné editory, treba si nejaké stiahnuť, ktoré sú free alebo demo verzie a poskúšať to.

    Ale veľkosť súboru zmenšíš možno na polovicu, pri väčšej kompresii už skladba stráca na kvalite. Takže z 30 MB 2 MB vo .wav neurobíš, jedine to skonvertovať do mp3, ale tam narazíš na iný problém, ktorý uvádzam v odkazoch.

    Doporučujem ti prečítať si aj tieto témy, veľa som tam písal o pripojovaní hudby do Power pointu:

    http://www.porada.sk/t60421-zvuk-v-prezentacii.html

    a tu:

    http://www.porada.sk/t30483-zvuk-v-p...wer-point.html

    vierkad123 je offline (nepripojený) vierkad123

    vierkad123
    Dobrý večer. Som tu už dlhšie zaregistrovaná, chodím tu na rady, ktoré si píšete.
    Dnes ma zaujala tá hudba do powerpointu.
    Nie som nejaká odborníčka na počítač čo sa týka počítača. Ale som chodila na kurz , tak som prezentáciu spravila ako nič, aj z hudbou.
    Ale jedného dňa mi začalo vyhadzovať tabuľku a zablokuje mi celý počítač, že nastala chyba a myš mi vôbecnechce pracovať ,zmrazí počítač.
    Na tabulke je napísané:Nastala nečakaná chyba: Chyba vstupu/výstupu 6"..

    dalšie informace:C/docume-1/vierka/locals-1/temp/wecerr.txt.
    Prosím Vás, aká sa mi to stala chyba (lebo mne to išlo super)
    Keby som si powerpoint preinštalovala, ???? zmizla by mi tá chybaJa viem že sa vám zdám hlupučká, ale ja nepracujem z počítačom v zamestnaní, tak počítač neovládam , myslím (moc sa do jeho bruška nevyznám.) Preto tu chodím čítavať, nech sa na mňa aspon niečo nachytá. Patrím medzi staršiu generáciu, je to už ťažšie. dopredu ďakujem

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    poradíte mi prosím, akým spôsobom dostanem prezentáciu / ppt, pps / na web stránku?
    ďakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    hanelie Pozri príspevok
    poradíte mi prosím, akým spôsobom dostanem prezentáciu / ppt, pps / na web stránku?
    ďakujem
    To máš vlastnú web stránku?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    A kto ti ju vytvoril?
    mám vstup do admina - pravidelne aktualizujem sekcie...
    môže sa prezentácia vložiť len ako .html, alebo aj ppt, pps?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    hanelie Pozri príspevok
    mám vstup do admina - pravidelne aktualizujem sekcie...
    môže sa prezentácia vložiť len ako .html, alebo aj ppt, pps?
    Nie som síce odborník na html stránky, ale myslím, že buď vložíš prezentáciu tak, že si ju užívateľ stiahne a potom sa mu otvorí, alebo ju vložíš priamo na stránku, vtedy ale neviem, ako sa bude správať, či to bude naozaj prezentovať. Pokiaľ otvoríš prezentáciu v Power Pointe, daj v menu File Save as... a vyber možnosť Jednosúborová Webová stránka (alebo Single File Web Page - formát .mht).

    Takýto súbor ľahšie pripojíš na stránku. Akurát, že potom to niektorým nemusí prehrať, pokiaľ majú zakázané aktívne prvky v prehliadači.

    Skôr by som volil to stiahnutie, pokiaľ to nechceš autorsky ošetriť.
    Naposledy upravil Chobot : 17.01.08 at 14:41

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.