Zavrieť

Porady

Zmena trvalého pobytu živnostníka znamená zmenu adresy firmy?



Bola som vlastníkom dvoch bytov na tej istej adrese.
V jednom z nich vykonávam svoju živnosť. Nájomné ani iné náklady spojené s týmto bytom do účtovníctva nedávam, keďže ide o bytový priestor.
Druhý byt som predala a presťahovala som sa. Tým som zmenila trvalý pobyt. Som povinná nahlásiť zmenu trvalého pobytu na úradoch, (a ak, tak kde všade), keď som miesto podnikania nezmenila? Rada by som bola, keby mi firemná pošta chodila na pôvodnú adresu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Daňový úrad - podľa Zákona o správe daní a poplatkov sa miestna príslušnosť riadi u FO trvalým pobytom ...


    Oznámiť .

    ZP - na kartičke poistenca určite nemáš miesto podnikania, ale trvalý pobyt.

    Oznámiť .

    ....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    K otázke v názve témy - z § 2 Obchodného zákonníka
    (3) Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom.

    (4) Adresou sa rozumie názov obce s uvedením jej poštového smerovacieho čísla, názov ulice alebo iného verejného priestranstva a orientačné číslo, prípadne súpisné číslo, ak sa obec nečlení na ulice.

    (5) Bydliskom fyzickej osoby sa rozumie adresa jej trvalého pobytu podľa osobitného predpisu.

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    Vďaka za odpoveď.
    Ak som správne pochopila, (som bežný občan skôr s technickým vzdelaním a zákony nemám rada ):
    1/ na daňový úrad treba ísť
    2/ na živnostenský nemusím, lebo ako FO som miesto podnikania nezmenila?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V prvom rade si musíš ísť vybaviť na mestský /obecný/ úrad zmenu trvalého pobytu, následne si vybavíš nový OP a s tým si nahlásiš zmenu trvalého pobytu na živnostenskom úrade, kde Ti vydajú úradný záznam na nový trvalý pobyt, potom s tým ideš na daňový úrad, ZP, SP, banky a pod.

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    ale zmenila si trvalý pobyt ako osoba, a ten treba zmeniť aj na živnostenskom úrade, je na to tlačivo a platí sa 100 korunový kolok

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    A ked chcem zmenit aj miesto podnikania aj trvaly pobyt, vypisujem 2x ziadost a 2x platim kolok 100Sk alebo sa to da urobit aj naraz?

    supky je offline (nepripojený) supky

    supky
    Dobry den,
    sme s.r.o. a sidlo firmy mame v jednej Obci, kde sa menia ulice a cisla domov. Kde vsade je potrebne nahlasit tuto zmenu, nakolko sa jedna o premenovanie sidla firmy?

    Dakujem

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    supky Pozri príspevok
    Dobry den,
    sme s.r.o. a sidlo firmy mame v jednej Obci, kde sa menia ulice a cisla domov. Kde vsade je potrebne nahlasit tuto zmenu, nakolko sa jedna o premenovanie sidla firmy?

    Dakujem
    Daňový úrad, poisťovne - sociálna, zdravotné ak ste aj zamestnávatelia, banky, obchodní partneri,...

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Daňový úrad, poisťovne - sociálna, zdravotné ak ste aj zamestnávatelia, banky, obchodní partneri,...
    A nezabudnúť na Obchodný register.

    supky je offline (nepripojený) supky

    supky
    Dakujem za odpoved. Co sa tyka postupu, je potrebne ist najprv na mestky urad, tak vyziadat potvrdenie o premenovani ulic, tak na obchodny register a tak vsetko ostatne? Co sa tyka zivnostenskeho uradu, je potrebne ist aj tam alebo ako?
    dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.