Zavrieť

Porady

námietka voči poplatkom ROEP

V našej obci prebehla ROEP. Predmetom ROEP boli aj parcely spoločného lesa. Za čias prvej republiky mali v tomto lese spoluvlastnícky podiel obyvatelia našej obce. Ja som svoj podiel v roku 2002 v reštitučnom konaní získal späť od štátu rozhodnutím pozemkového úradu. na základe tohto rozhodnutia bol založený list vlastníctva na uvednú nehnuteľnosť a moje vlastnícke práva a výmery boli riadne zapísané do tohto LV. Komisia ROEP mi domov zaslala návrh nového usporiadania vlastníckych práv k uvedenej nehnuteľnosti. Na tomto návrhu nie je žiadna zmena voči údajom na LV. Zároveň som dostal aj šek na zaplatenie správneho poplatku, ako účastník konania ROEP. táto suma je dosť vysoká, pretože mi vyrúbili aj poplatok za každých začatých 5000 m2 pozemkov. Nechápem, prečo ma zaradili do tohto konania, ako účastníka, keď moje vlastnícke práva k tejto nehnuteľnosti boli vysporiadané. Podľa môjho vedomia, sa ROEP má zaoberať vecami, ktoré sú nevysporiadané či už v parcelných číslach, výmerách, alebo podieloch. Podotýkam, že na parcelách spoločného lesa, sú aj vlastníci, ktorí ich nemajú zreštituované. Môžem podať námietku proti vyrúbeným poplatkom?
Usporiadat
majka.bknn majka.bknn

majka.bknn je offline (nepripojený) majka.bknn

Dobrý den,
minulý týden mi byl zaslán výpis z návrhu ROEP. V rámci dědičského řízení z roku 2006 mám nové listy vlastníctví, kde je určená parcela, její výměr, podíl atd. Parcely jsou registra "E" evidované na mapě určeného operátu / tak je to ve výpise LV. /
Takže třeba : jak může výměra 25 896 m2 klesnout na 7640 m2? Pozemek jsem pronajala a bylo mi potvrzeno, že celý pozemek užívají, je v mapě, a najednou dle zdělení obce neexistuje? Je to hodně metru, jen tak to nemůže zmizet / alespoň v ČR/.
Nejde mi o polatky, ale o princíp jednání státu/obce?/ k vlastníkům. V ČR to vyřešila restituce a kdo nežádál, vrátilo se státu, ale to co se děje u Vás je nehoráznost vůči vlastníkům.
Prosím poraďte jak dál. Děkuji.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

bea Pozri príspevok
Znovu sa ozývam k tomuto problému. Odpoveď som dostala aj z Katastrálneho úradu a vo veľmi dlhom rozbore mi odporúčali, aby som podala námietku, lebo podľa nich bolo vo výpočte poplatkov viac chýb v môj neprospech. Tak uvidím...
Bea prosím, ako sa doriešil tento tvoj problém?????
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dostala som výzvu z katastra nehnuteľností, aby som uhradila príspevok na finančné zabezpečenie nákladov konania obnovenej evidencie pozemkov (v skratke ROEP) za všetkých účastníkov ide o sumu 13,24 €.

V KN som zistila, že ide o pozemok - koniec našej záhrady, ktorý moji rodičia predali pred cca 40 rokmi našim príbuzným, ktorí si tam postavili rodinný dom. Naše LV obsahuje presne to, čo aj naozaj vlastníme a užívame.

Užívatelia pozemku pod novým rodinným domom - nemôžem napísať vlastníci - majú na LV napísané "neusporiadaný vlastnícky vzťah k pozemku". Nemali by platiť tie príspevky oni? Alebo kataster? Prečo JA mám platiť za neporiadok niekoho iného?
V KN o tom museli mať nejaký zápis - teda o tom aj vedeli, sami mi o tom predaji povedali
(mne to už dávno vyfučalo z hlavy, nakoniec, mala som vtedy okolo 20 a úplne iné starosti

Mám podať námietku?
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- vlastnik zodpoveda za svoje vlastnictvo
- cize ty musis platit poplatok ROEP

- preco si si v konani ROEP nevysporiadala pred 40.rokmi "predany" pozemok (jeho cast) ?
- uz by si nebola jeho vlastnikom a nemusela by si platit poplatok ROEP
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
olybaba Pozri príspevok
- vlastnik zodpoveda za svoje vlastnictvo
- cize ty musis platit poplatok ROEP

- preco si si v konani ROEP nevysporiadala pred 40.rokmi "predany" pozemok (jeho cast) ?
- uz by si nebola jeho vlastnikom a nemusela by si platit poplatok ROEP
A som vlastníkom? na LV to nemám zapísané.
V katastrálnej mape je všetko zakreslené tak, ako je v skutočnosti. Prečo teda LV mojich susedov nie je v poriadku?
Nemôže aj KÚ spraviť chybu?
PS:
Pred 40 rokmi som nemohla usporiadať ten pozemok, zdedila som ho toť predvlani ...
0 0
zuza 74 zuza 74

zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

Dobrý deň, zaujíma ma táto otázka. Náhodou som zistila, že brat mojej zosnulej mamy nadobudol pozemky zápisom ROEPKY. Pozemky, ktoré vlastnila stará mama, sme prededili spoločne. Tieto konkrétne nie sú nikde spomenuté /akoby utajené?/ Nadobudol ich zápisom ROEP v roku 1999. Po starej mame bolo dedenie v r. 1997 a dodatočné na podnet strýka v r. 2004. Ako by som mohla zistiť, aké listiny predložil, aby mu uznali vlastníctvo? Je možné napadnúť takýto zápis, ak by sa preukázalo, že aj my sme boli oprávnenými nástupcami? Ďakujem
0 0
masliak1 masliak1

masliak1 je offline (nepripojený) masliak1

to zuza 74: podľa mňa to bolo takto: po prededení pozemkov v roku 1997 boli tieto zapísané na LV E v podieloch aj pre tvoju mamu. Pri prebiehajúcom ROEPE v roku 1999 strýko predložil GP a prehlásenie dvoch miestnych, starších, miestnych pomerov znalých občanov, že užíva pozemok v celosti v dobrej viere veľa rokov. Na tomto základe mu komisia, ktorá pracovala pri ROEPE toto schválila a tak mu to kataster zapísal na LV C v 1/1. Napadnúť si to mohla do desiatich rokov a bol mi musel on dokazovať vlastníctvo. Po desiatich rokoch je už riadnym vlastníkom a prípadné napadnutie musíš dokazovať ty ale pochybujem že uspeješ. Tie pozemky o ktorých píšeš že sa nespomínajú je preto, lebo sú vysporiadané v tom GP o ktorom predpokladám že bol vyhotovený. Na katastri listiny čo predložil majú, len neviem či ti ich ukážu. Možno len oprávnenému geodetovi ale to si over priamo tam.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať