Zavrieť

Porady

začiatočník-účtovník (začiatočník podnikateľ)

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím láskavo všetkých diskutujúcich o radu. Som začiatočníčka v podnikani. Prosím poradte mi: miesto podnikania mám byt v ktorom bývam. Čo všetko si můžem dávať do nákladov(telefón, energiu, auto ....... v akej výške). Všetkym vopred ďakujem.
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ekin,

vôbec sa ti nečudujem, že sa neozývaš nikomu z tejto témy. Tá poznámka, od pána Anto by určite zdvihla zo stoličky každú z nás!
Takže, ak vieš rady, daj ich len dobrým známym, ale urážať sa rozhodne nenechaj!
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

az dnes som sem kukla...ked som dostala info, ze je tu volaco pre mna: Anto, uz ma mnohí poznajú osobne, podnikam od .....to bolo dávno, robím viac charitatívne, nez za peniaze a od nikoho z porady som nevzala ani Sk...Ak môžem pomôžem, poradím, .... a ak niekoho úctujem, od toho vezmem odmenu na faktúru..a poctivo zdanim. Mrzí ma, že si vyriekla ortiel...Ale tvoj názor ti neberiem...
A všetkým dotazujúcim, aj tým, čo mi písali cez SS: prosím vás, je čas najnevhodnejsí na vypisovanie rád...tipov, trikov...
To, čo som dávno /máj 2004/ napísala, nebolo nic svetoborné..Niekomu pomohlo, iný potreboval este rady doplniť - urobila som všetko, čo som mohla. Ale dnes nestíham, takze moja odpoved pre kolektív je: prosím, čítajte poradu, nájdete tu viac trikov a nápadov, ako kdekolvek. Mozno ked sa ukludní, dodaní..atd, ze tu pár hláv dáme dokopy a nejaky elaborát "ako na to" dáme dohromady..Urcite pomôzu aj ostatní, ved aj v téme "optimalizácia" su pekné rady..
Pekný den zelám a ............. ved mna to prejde, nebudem sa mračiť kvôli jednému obláčiku :-)
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ekin
az dnes som sem kukla...pekné rady..
Pekný den zelám a ............. ved mna to prejde, nebudem sa mračiť kvôli jednému obláčiku :-)
Ekin, veľa zdaru a ani nevšímaj negatývne snahy - máme ťa tu radi !!!!!

pózri koľko veľ lentiliek pre robotku aby išla od ruky ti posielam :p :p :p :p

tiež makám, nestíham, ale toto mi nedalo......
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ja posielam tiez zopar lentiliek. :p
Len sa dobry ludia nedajte odradit,lebo co si taky "cloviecik"ako ja pocne bez ludi na porade,co by mi poradili.
Nie som tu dlho,ale prezeram poradu takmer denne a hltam dobre rady kolko sa do mna zmesti.
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

vdaka za podporu tých, čo moje slova berú tak, ako ich píšem ...a kedze mám kopancov plnú zbierku i batoh rád o tom, že tak, ako podnikám ja, že nikdy nebudem mať na viac, nez "bublinkovú vodu"....nič ma nezdolá..
Udržiavajú ma pri eláne práve tí, čo mi veria, čo ma poznajú a hlavne, dobrý pocit, že som niekomu pomohla a mozno to raz /tam hore alebo dolu? tam je predsa veselšie/ ktosi zapíše na môj zoznam dobrých skutkov.
Este raz, vdaka
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

ekin, prosím i ja o radu cez SS. Ďakujem
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Evi..
dúfam, že tu budeš pomáhať ešte dlho svojimi cennými radami..
a neodradia ťa "hlúpe" poznámky od ľudí typu ANTO...
a nech dumám ako dumám neviem, kde ANTO na to došiel, že sa tu vyberá niečo za poskytnuté rady..
pokiaľ ja viem, tak kto vie - poradí..kto nevie - môže sa niečo naučiť...
a ja za seba všetkým ľuďom, ktorí sú tu ochotní kedykoľvek poradiť a samozrejme tebe ..môžem povedať jedine ĎAKUJEM ZA CENNÉ RADY A ČAS
0 0
ferdo ferdo

ferdo je offline (nepripojený) ferdo

Účtovník učeň ktorému sa ťažko písal rok narodenia do príslušnek kolonky, keď sledujem, aké aktívne sú tia poraďácke babenky... ...viac
Ďalší začiatočník, ktorý objavil PORADU, ďakuje všetkým prispievateľom za získané drahocenné informácie a tiež prosí ekin o radu. Ďakujem.
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

prosím, ak čítate príspevky, napísala som, že po marcovom ošiali skúsime dať dohromady "kuchárku nápadov, postrehov a rád" pre začínajúcich podnikateľov - bude zverejnená tuná kdesi, dohodneme to s Richardom...Lebo denne odpovedať na SS a aj tieto verejné prosby - to nie je v mojich silách. Nebojte sa, nič nezatajíme, nič za to nebudeme chciet - len trpezlivosť, lebo nie sme platení za to, že tuna píšeme... a preto to robíme iba ako bokovku (v noci, cez den, vo sviatok... a tak )
0 0
stahus stahus

stahus je offline (nepripojený) stahus

môžem ťa poprosiť tiež o tu "sukromnu správu"? Ja som ešte len študujúca mládež. Ale uvedomujem si že tých 5 rokov čo "stratim" na výške sa z veľkej časti nedá nahradiť praxou. môžeš mi nejak pomocť, čo stále sledovať, kde to slevoť a tak? Dokonca nemôžem najst medzinárodné účtovné štandardy po slovensky ani po anglicky (v nejakom suvislom celku, to čo som nasla je hruza, chaoz). Ďakujem
0 0
ata ata

ata je offline (nepripojený) ata

Dobrá rada /soľ nad zlato /,prosím Ťa mysli aj na mňa ,keď už sa rozpíšeš.

Ďakujem !!!
0 0
hanulla hanulla

hanulla je offline (nepripojený) hanulla

žena plná energie
ekin
prosím, ak čítate príspevky, napísala som, že po marcovom ošiali skúsime dať dohromady "kuchárku nápadov, postrehov a rád" pre začínajúcich podnikateľov - bude zverejnená tuná kdesi, dohodneme to s Richardom...Lebo denne odpovedať na SS a aj tieto verejné prosby - to nie je v mojich silách. Nebojte sa, nič nezatajíme, nič za to nebudeme chciet - len trpezlivosť, lebo nie sme platení za to, že tuna píšeme... a preto to robíme iba ako bokovku (v noci, cez den, vo sviatok... a tak )
Držím Ti palce a prajem úspešné prežitie mesiaca. Potom ti želám aspon tyždenný spánok a ked sa vzchopíš a napíšeš tú kuchárku tak by som ta poprosila o jednu SS za čo ti z celeho srdca dakujem a praJEM štastíško vo všetkom čoho sa dotkneš.
0 0
Evelynka Evelynka

Evelynka je offline (nepripojený) Evelynka

Keď som už objavila túto výbornú tému, poprosím aj ja o zaslatie SS -
Ďakujem.
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

ako som uz napísala...nebudu SS,
- lebo uz to nie je tak výsostne aktuálne
- a spracovaním "kuchárky" by ste tam mohli nájsť viac, nez jednou radou

prosím, neziadajte SS...čítajte poradu a len čo bude niečo napísané, zverejníme..Vdaka aj tým, čo sa mi hlásia, že sa pridajú k tvorbe..Je to skutočne prííííma
0 0
mhucikova mhucikova

mhucikova je offline (nepripojený) mhucikova

ekin
aj napriek tomu, ze bydlisko je miesto podnikania - ako vacsina FO, neodporucam tzv. pouzivanie bytu na podnikat.ucely /hlasit druzstvu - SVP, MU - vyclenit priestor z najmu, platit zvysene najomne za prenaj. plochu a........ je to zbytocna komplikacia. Jednoducho nedavat vydavky suvisiace s bytom do nakladov - to je moje odporucanie. Telefon bud previest na FO, alebo davat do nakladov čast, pripadajucu napr. na jednu osobu alebo podla pouzivania. Netreba zabudnut na to, ze iba od FO zavisi, ako obháji svoje naklady. Je mozne si kupit stolicku, kalkul. ci ine drobnosti, ktore by si podnikatel aj tak kupil do kancelarie, ale nie take siroke vybavenie, aby z toho bol aj pisaci stôl ci sedacka. To sa tazko obhajuje, ked nemam vyclenene priestory.A drobny trik..hm,hm..aj na to je, ale to uz cez sukr.spravu, ak mate zaujem..
Pekne prosím o zaslanie spomínaných info.
Ďakujem Maša
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať