Zavrieť

Porady

vyuzivanie stavby

Dobry den,

Sme vlastnikmy skladu, ktory predtym sluzil ako sklad CO. Stavba je riadne skolaudovana, stoji uz neakych 50 rokov (aj ked sa moc nevyuzivala), ma pridelene supisne cislo a v LV je zapisana ako:

DRUH STAVBY - 680 - Budova technickej vybavenosti sídla (vymenníková stanica, budova na rozvod energií, čerpacia a prečerpávacia stanica, úpravňa vody, transformačná stanica a rozvodňa, vodojem, čistiareň odpadových vôd a iné)

chcel by som sa informovat, kto ma pravo sa ohradit voci vyuzivanie toho objektu? je mozne ho bezproblemov vyuzivat ako vyrobnu halu, alebo sklad? ma starosta obce kompetencie nato urcovat mi ako mozme dany objekt vyuzivat, resp. nevyuzivat?

Pomohlo by aj neake znenie zakona, alebo nieco kde by to bolo vysvetlene.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Budova technickej vybavenosti sídla tak ako tu uvádzaš Ťa neoprávňuje ju využívať ako výrobnú halu alebo sklad bez zmeny užívania stavby vydaného v stavebnom konaní. Starosta obce v rozhodovaní o využívaní uvedeného objektu má kompetenciu na kontrolu, či je stavba užívaná v súlade s vydaným kolaudačným rozhodnutím a v súlade s územným plánom obce. Pozri si stavebný zákon - 50/1976 Zb v platnom znení a jeho vykonávacie vyhlášky, tam nájdeš potrebné údaje a tiež si vyžiadaj k nahliadnutiu od starostu obce Územný plán obce a pozri si jeho záväzné časti. Objekt a jeho využívanie musí byť v súlade s týmto dokumentom. Teda, keď v územnom pláne v jeho záväznej časti nie je plánovaná táto stavba ako výrobná hala, tak ju nemôžeš tam mať. Iba ak by obec dala spraviť doplnok k ÚP obce a v nej by spravila zmenu na využívanie tejto budovy na iné účely, potom by sa to dalo. Ale hovorím o záväznej časti ÚP, pokiaľ stavba neleží v záväznej časti, tak so súhlasom poslancov OZ je možné stavebným konaním zmeniť užívanie stavby na výrobnú halu.

    slavonav je offline (nepripojený) slavonav

    slavonav
    Vdaka,

    pozrem ten zakon, ale este by ma zaujimalo

    - keby chcem zmenit druh stavby na nieco ine - vyrobna hala, alebo sklad (neviem ake ine druhy existuju) co je preto potrebne urobyt? poziadat o to kataster, obec? lebo dana budova je navrhovana ako sklad - ma nakladaciu rampu, len v LV je vedena tak ako je

    - dajme tomu ze by nebolo z neakych dovodou mozne zmenit druh stavby ... tak teraz v podstate je ta stavba nevyuzitelna? neexistuju vynimky neake, alebo ako to obyst? v druhu stavby je uvedene:

    Budova technickej vybavenosti sídla (vymenníková stanica, budova na rozvod energií, čerpacia a prečerpávacia stanica, úpravňa vody, transformačná stanica a rozvodňa, vodojem, čistiareň odpadových vôd a iné)

    nemozem si to "a ine" vysvetlkit ako sklad ... napriklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.