Zavrieť

Porady

Príplatok za zmennosť

Prajem dobrý deň,
Podľa § 90 odst. 2 ZP je práca na zmeny aj v prípade, ak pri striedaní zamestnancov v zmenách dôjde k súbežnému výkonu práce zamestnancov nadväzujúcich zmien, najviac po dobu jednej hodiny. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
V MŠ s celodennou prevádzkou však zabezpečujú výchovu striedavo dvaja učitelia, pričom sa ich základný úväzok výchovnej práce prekrýva v čase pobytu detí vonku a obeda t.j. od 10.00 hod. do 12.00 hod., čo je v zmysle § 12 odst. 3 vyhlášky MŠaV SR č. 353/94 Z.z. o predškolských zariadeniach. Prosím o radu ako ďalej postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Ak súbežný výkon práce je viac ako 1 hodinu (to v Tvojom prípade je), nejde o prácu na zmeny a nie je nárok na príplatok za zmennosť podľa §13 zák. č. 553/2003 Z.z. - ak si sa pýtala na toto.

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    Súhlasím s Azuz, tiež sme museli učiteľkám v materských školách zrušiť príplatok za zmennosť.

    Mabur je offline (nepripojený) Mabur

    Mabur
    Dobrý deň
    Ja by som sa chcela zapojiť do témy príplatku za zmennosť.
    Ide o to že naše 2 pracovníčky pracujú v 12 hodinových zmenách
    od 6.oo do 18.oo hod resp. od 7.oo do 19.oo hod. s tým že jeden
    deň pracuje jedna a na druhý deň má voľno a pracuje druhá pracovníčka.
    Ide tu o dvojzmennú prevádzku ? a patrí im príplatok za zmennosť?
    Nie sme jednotné vo výklade. Ďakujem za vyriešenie tejdo dilemy.
    Ja by som mala tiež otázku k zmennosti učiteliek MŠ. Ja mám 2-učiteľky v 8 plat.tirede s 25 a 26 ročnou praxou a jednu učiteľku v 10 plat.triede so 4-ročnou praxou. Koľko € im mám počítať na zmennosť? Ďakujem za odpoveď.

    Príplatok za zmennosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.