Zavrieť

Porady

chcem si dat poradit

ak mozte tak mi niekto poradte mam notbook msi m670x-091sk a velmi dlho mu trva kim sa zapne nevie niekto ko by som mal tento problem odstranit dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    bližšie to popíš - aký máš Win, procák, RAM..............takto sa to dá len ťažko...

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Jurho Pozri príspevok
    bližšie to popíš - aký máš Win, procák, RAM..............takto sa to dá len ťažko...
    Dopĺňam špecifikáciu namiesto autora:

    Notebook vo výbave 15.4" WXGA (1280x800) Glare, Procesor AMD Sempron64 3600+, pamäť 1024MB DDRII 667MHz, integrovaná grafika nVidia GeForce 6100 128MB max, pevný disk 120GB SATA 5400rpm, DVD/RW Super Multi DL napalovačka, Gigabit LAN, WiFi 802.11g, Express card, Modem, čítačka kariet 4-in-1 (MMC/SD/MS/MS Pro), 4xUSB2.0, Firewire, VGA, TV-Out, 6 článková batéria, bez OS , rozmery 358 x 259 x 33 mm, 2.9 kg, Slovenská klávesnica ( + numerická kl.)

    mkascak - už iba doplň, či je táto špecifikácia správna, či tam máš Windows XP alebo Vista, aké iné programy používaš, či máš nainštalovaný antivírový program (a aký), či si pripojený na internet ....... a potom musíš odpovedať na množstvo špecifických otázok, ktoré tu dostaneš.

    mkascak je offline (nepripojený) mkascak

    mkascak
    ano je to vsetko jak si to tam popisal a mam windows xp antivirus nepouzivam ziaden a na internet som pripojeni

    marcel929 je offline (nepripojený) marcel929

    marcel929
    Nemáš náhodou inštalačku WinXP od AGEMu,sťahoval si niečo z warezu,kým nabehne Win je čierna obrazovka?

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    mkascak Pozri príspevok
    ano je to vsetko jak si to tam popisal a mam windows xp antivirus nepouzivam ziaden a na internet som pripojeni
    Tak si nejaký antivírus nainštaluj a skontroluj si počítač - s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou ho máš plný najrôznejších vírusov, trójskych koňov a AdWare - toto svinstvo sa ti pri štarte počítača spúšťa, čo spôsobuje pomalý rozbeh Windows.

    Odporúčam antivírus NOD32: http://www.eset.sk/download/testovacia

    A program na detekciu špionážnych programov SpywareDoctor: http://www.pctools.com/spyware-doctor/

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    chlap Pozri príspevok
    Tak si nejaký antivírus nainštaluj a skontroluj si počítač - s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou ho máš plný najrôznejších vírusov, trójskych koňov a AdWare - toto svinstvo sa ti pri štarte počítača spúšťa, čo spôsobuje pomalý rozbeh Windows.

    Odporúčam antivírus NOD32: http://www.eset.sk/download/testovacia

    A program na detekciu špionážnych programov SpywareDoctor: http://www.pctools.com/spyware-doctor/
    Práve som si naištaloval SpywareDoctor. Hneď sa aj spustil. Zahlásil 2x niečo malé neškodné a 1x trojana. Trojana mi môj NOD32 nehlásil. SpywareDoctor sice trojana detekoval, ale pre jeho odstránenie súčasne ponúkol ako podmienku zakúpenie licencie za 30USD. Až v človeku vzniká podozrenie, že tam toho trojana som dostal súčasne so stiahnutím ich exe-súboru, resp., keďže ho NOD32 ani nehlási, ktovie či tam vôbec je.
    Som príliš nedôverčivý?! Neviem, ale SpywareDoctor bez zakúpenia licencie neviem vyskúšať, tak som ho hneď aj odstránil.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    STRELEC Pozri príspevok
    Práve som si naištaloval SpywareDoctor. Hneď sa aj spustil. Zahlásil 2x niečo malé neškodné a 1x trojana. Trojana mi môj NOD32 nehlásil. SpywareDoctor sice trojana detekoval, ale pre jeho odstránenie súčasne ponúkol ako podmienku zakúpenie licencie za 30USD. Až v človeku vzniká podozrenie, že tam toho trojana som dostal súčasne so stiahnutím ich exe-súboru, resp., keďže ho NOD32 ani nehlási, ktovie či tam vôbec je.
    Som príliš nedôverčivý?! Neviem, ale SpywareDoctor bez zakúpenia licencie neviem vyskúšať, tak som ho hneď aj odstránil.
    Spawyre Doctor je v súčasnosti asi najleplepší antiSpyware. Jeho inštaláciou si si tam trojana nezatiahol - zatiahol si si ho tam tým, že si mal do internetu pripojené nezabezpečené PC.

    Ak chceš odstrániť to, čo ti SpywareDoctor našiel, môžeš to urobiť automaticky - ak si ho kúpiš (ja som tých 1.000,-Sk obetoval) alebo ručne - ak si rozbalíš ponuku pri jednotlivých nákazách, nájdeš tam presnú cestu k súborom, ktoré sú problémom - môžeš ich ručne nájsť na disku a ručne ich vymazať ..... ak sú problémy aj v registroch, opäť môžeš ručne nájsť príslušné položky registrov a vymazať ich. Ak však nie si skúsený používateľ (čo asi nie si, ak si surfoval na nezabezpečenom PC), tak by som to dal urobiť niekomu skúsenému alebo by som kúpil ten SD.

    Alternatíva č.3 je odinštalovať NOD32 a nainštalovať skúšobnú verziu ESET Smart Security = nová vezzia NOD32 obsahujúca aj antispyware, antispam a firewall. A ak sa osvedčí, tak si ju aj kúpiť (za rovnakú sumu, ako NOD32).

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Nechal som NODom prebehnúť PC (rozšírená heuristika, vrátane runtime archívov). NODu dôverujem a nič neukázal. Nikdy by som nesurfoval s nezabezpečeným PC. Okrem normálneho (legálneho) NODu je to samozrejme firewall. Nastavenia možno až moc prísne.

    Ďakujem za tip - tú skúšobnú verziu NODu vyskúšam. Inde. Nebudem svoj NOD zatiaľ ani meniť ani odinštaluvávať.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    STRELEC Pozri príspevok
    ...... Nikdy by som nesurfoval s nezabezpečeným PC. .......
    Až teraz som si všimol, že som nereagoval na autora príspevku ale na niekoho iného ..... to o tom nezabezpečenom PC samozrejme patrilo autorovi, takže tebe sa ospravedlňujem, že som ťa podozrieval z takej hlúposti .

    mkascak je offline (nepripojený) mkascak

    mkascak
    CHLAP-nainstaloval som si ten antivirus NOD32 a PC mi uz pri zapnuti nerobi ziaden problem je to ok.diki

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    chlap Pozri príspevok
    Až teraz som si všimol, že som nereagoval na autora príspevku ale na niekoho iného ..... to o tom nezabezpečenom PC samozrejme patrilo autorovi, takže tebe sa ospravedlňujem, že som ťa podozrieval z takej hlúposti .
    Podozrieval si ma úplne zbytočne, ja robím celkom iné hlúposti a tie sa snažím utajiť.
    Teda - ako,kedy.
    PS: Ten tip na PDA-čko sa mi ale ozaj pozdáva. A na tej stránke čo si mi dal link bol aj za najlepšiu cenu. Vďaka!!!
    Netušil som ovšem, nejak som si to neuvedomil, že kúpou mašinky sa budem bohužiaľ musieť zaoberať aj tým, aký softvér tam dať a pod. To ma neteší.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ad CHLAP.
    Ďakujem za účinnú pomoc v tejto a v príbuznej téme (o PDA)!!! Zistil som, že v tejto tzv. hobby téme sa bodovať nedá?! Jeden čas sa dalo a bolo to podľa mňa správnejšie. Bez PC, internetu atď si svoju prácu predstaviť neviem. Vravievam tomu, že to je moja lopata. Radu, pomoc v tejto oblasti dávam na tú istú úroveň ako radu, pomoc v oblasti "čiste ekonomickej".
    Teda ešte raz: vďaka!!!

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    STRELEC Pozri príspevok
    Ad CHLAP.
    Ďakujem za účinnú pomoc v tejto a v príbuznej téme (o PDA)!!! Zistil som, že v tejto tzv. hobby téme sa bodovať nedá?! Jeden čas sa dalo a bolo to podľa mňa správnejšie. Bez PC, internetu atď si svoju prácu predstaviť neviem. Vravievam tomu, že to je moja lopata. Radu, pomoc v tejto oblasti dávam na tú istú úroveň ako radu, pomoc v oblasti "čiste ekonomickej".
    Teda ešte raz: vďaka!!!
    ..... rado sa stalo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.