Zavrieť

Porady

samozdanenie-účtovná jednotka neskoro dodala faktúru

Ahojte, mili poradaci.
Poprosim vas o radu. Dnes mi uctovna jednotka predlozila fakturu zo zahranicia, ktora bola vystavena v 06/2007, danova povinnost 15.7.2007. Uct. jednotka je kvartalny platca DPH. Za 3. Q bolo podane DPH priznanie a samozrejme nebolo tam zahrnute samozdanenie tejto faktury. Obavam sa dodatocneho priznania DPH. Co vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    alex1000 Pozri príspevok
    Ahojte, mili poradaci.
    Poprosim vas o radu. Dnes mi uctovna jednotka predlozila fakturu zo zahranicia, ktora bola vystavena v 06/2007, danova povinnost 15.7.2007. Uct. jednotka je kvartalny platca DPH. Za 3. Q bolo podane DPH priznanie a samozrejme nebolo tam zahrnute samozdanenie tejto faktury. Obavam sa dodatocneho priznania DPH. Co vy na to?
    Nie obávať sa ale čo najrýchlešie podať dodatočné DP.

    alex1000 je offline (nepripojený) alex1000

    alex1000
    Uz sa na tom pracuje. Ake mate skusenosti s takymito pripadmi? A co pripadne pokuty? Neviete, kde by som nasla info, ako si vyratat pokutu? Jedna sa totiz o pomerne velku ciastku - zaklad cca 2,4 mil. Sk a z toho este 19% DPH.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    alex1000 Pozri príspevok
    Uz sa na tom pracuje. Ake mate skusenosti s takymito pripadmi? A co pripadne pokuty? Neviete, kde by som nasla info, ako si vyratat pokutu? Jedna sa totiz o pomerne velku ciastku - zaklad cca 2,4 mil. Sk a z toho este 19% DPH.
    PRi samozdanení na konečný výsledok to nemá vplyv. Povinnosť, resp. nadmerný odpočet bude nezmenený.

    Inak kalkulačka je tu:
    http://www.drsr.sk

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    smith Pozri príspevok
    PRi samozdanení na konečný výsledok to nemá vplyv. Povinnosť, resp. nadmerný odpočet bude nezmenený.

    Inak kalkulačka je tu:
    http://www.drsr.sk
    Tak neviem či toto platí všeobecne, asi nie.
    Nevieme za čo to bolo, ale ak si DP narátala na 15.7 tak asi za tovar.
    Ak to bol tovar a Fa neprišla v 7. a dodávka bola v 6. mesiaci tak to mala zdaniť k 15.7. Ale ak nemala stále doklad podla §51/1/c tak si nemohla odpočítať a môže si odpočítať vstupnú až doklad obdrží §51/2.
    Takže teoreticky je možné ,že pre vstup aj výstup budú dve dodatočné.
    Chýbajú info kedy bola dodávka a kedy vie zdokladovať, kedy prišiel doklad do firmy.
    Sankcie budú ak ten výstup bude musieť byť v samostatnom DP. v § 35 o správe daní. Ak podáte doda, tak polovica z trojnásobku podľa urokovej sadzby tej dlžnej dane. (asi 6% z tej konkretnej dane). Ak vám na to pride kontrola tak 12%. No a podľa novely zákona 511 ešte aj úrok z omeškania (tuším 4-násobok US za každý deň)-takže sa ponáhľajte ak ho chcete podať.

    No a ak išlo o službu tak prvú DP mali v 6. mesiaci= deň vystavenia, no a potom termín v 9. mesiaci, keď ešte nemali doklad §19/2.
    No a keďže fa má dátum vystavenia v 6. a došla im až teraz tak tam by to mohli vstup aj výstup dať do doda za 6 §51/2 posledná veta.
    Tam by sa mohli vyhnúť sankciam.

    alex1000 je offline (nepripojený) alex1000

    alex1000
    Ahojte poradaci, prikladam blizsie info:

    jedna sa o nakup tovaru z Nemecka. Faktura bola vystavena 13.6., tovar bol prevzaty 20.6. Neuplatnila som teda nic ani v 2. ani v 3. stvrtroku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alex1000 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, prikladam blizsie info:

    jedna sa o nakup tovaru z Nemecka. Faktura bola vystavena 13.6., tovar bol prevzaty 20.6. Neuplatnila som teda nic ani v 2. ani v 3. stvrtroku.
    Daňová povinnosť vznikla dňom vyhotovenia faktúry-§ 20 odst.1 Zákon o dph..

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    alex1000 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, prikladam blizsie info:

    jedna sa o nakup tovaru z Nemecka. Faktura bola vystavena 13.6., tovar bol prevzaty 20.6. Neuplatnila som teda nic ani v 2. ani v 3. stvrtroku.
    Ešte je dôležité, kedy tovar z Nemecka odoslali - ak totiž ten tovar odoslali presne v deň vystavenia, teda 13.6 (vCMR-ku by to malo byť poznačené), tak je to dňom vystavenia faktúry, ak však tento tovar odoslali až na druhý deň, alebo v ďalší po dni vystavenia faktúry, teda 14. a neskôr, deň daňovej povinnosti sa posúva na 15.deň nasledujúceho mesiaca, a to 15.7.2007.
    Inak správala by som sa, že ten doklad bol len zapatrošený, ale fyzicky vo firme bol - resp. sa nań pozabudlo, a urobila by som dodatočne DPH len jedno a to buď za 2. alebo 3. kvartál - podľa určenia dňa povinnosti, ako som uviedla hore. Ja som tento rok tiež dávala na takéto dodatočne DPH - a žiadna sankcia nebola, a viem si to obhájiť. Myslím, že sa vôbec nemusíš báť, len to oprav.

    alex1000 je offline (nepripojený) alex1000

    alex1000
    Takze ak to spravne chapem - treba podat dodatocne DPH priznanie za 2. kvartal s danovou povinnostou a za 3. kvartal s nadmernym odpoctom?
    Nie som si ista tym par. 20, ods.1. Podla mna vznikla danova povinnost az 15.7.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    alex1000 Pozri príspevok
    Takze ak to spravne chapem - treba podat dodatocne DPH priznanie za 2. kvartal s danovou povinnostou a za 3. kvartal s nadmernym odpoctom?
    Nie som si ista tym par. 20, ods.1. Podla mna vznikla danova povinnost az 15.7.
    Alex prečítaj si ešte čo som Ti napísala - rozhodne urob len jedno dodatočné, inak Ťa sankcia neminie.

    alex1000 je offline (nepripojený) alex1000

    alex1000
    Tovar si prevzala uctovna jednotka osobne v Nemecku 20.6. - ma o tom aj doklad. Aj podla mna je rozumne riesenie podat DDP len za 3. kvartal, kedze povinnost je podla mna az 15.7.

    Dalej ma trapi tento problem:
    Aj ine doklady mala firma "zapatrosene". Konkretne blocky od PHM za 3. kvartal. Myslite, ze to mam zahrnut do DDP a pytat vacsi nadmerny odpocet alebo tam zapracujem len samozdanenie a DPH z PHM si uplatnim v 4. kvartale?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    alex1000 Pozri príspevok
    Tovar si prevzala uctovna jednotka osobne v Nemecku 20.6. - ma o tom aj doklad. Aj podla mna je rozumne riesenie podat DDP len za 3. kvartal, kedze povinnost je podla mna az 15.7.

    Dalej ma trapi tento problem:
    Aj ine doklady mala firma "zapatrosene". Konkretne blocky od PHM za 3. kvartal. Myslite, ze to mam zahrnut do DDP a pytat vacsi nadmerny odpocet alebo tam zapracujem len samozdanenie a DPH z PHM si uplatnim v 4. kvartale?
    V tomto prípade je naozaj daňová povinnosť 15.7. - urob dodatočné za 3.kvartál - a toho samozdanenia sa vôbec neboj - je to plus mínus. Daňové úrady sú na to zvyknutý - a celkove že mnohé firmy podávajú dodatočné DP - niekto si myslí, že tým upozorňuješ na neporiadok - ja si myslí, že upozorňujem na korektné správanie firmy - ktorá chce mať všetko na poriadku a preto to opraví. Je to všetko len v štádiu dohád - nikdy som sa nesrela s problémami ak som dala dodatočné DPH a prišli aj na kontrolu - vôbec ich to nezaujímalo. Dôležité bolo, aby to bolo správne.
    To PHM je na uváženie, ak už ideš dávať dodatočné DPH dala by som ho do 3. kvartálu, nech je to na poriadku.

    alex1000 je offline (nepripojený) alex1000

    alex1000
    Z toho PHM sa obavam sankcii, je to uz predsa len pytanie si vacsieho nadmerneho odpoctu. Este si niekde musim zistit vysku sankcie za tuto nepozornost.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    alex1000 Pozri príspevok
    Z toho PHM sa obavam sankcii, je to uz predsa len pytanie si vacsieho nadmerneho odpoctu. Este si niekde musim zistit vysku sankcie za tuto nepozornost.
    Ak si navýšiš nadmerný odpočet - teda ide o daň na vstupe - tak neplatíš sankciu.

    alex1000 je offline (nepripojený) alex1000

    alex1000
    Pre istotu som volala aj na DÚ a potvrdili mi, ze ziadne sankcie nehrozia. Aspon jedna pozitivna sprava dna.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.