Zavrieť

Porady

Mám nárok na odstupné?

V súčasnej dobe som na Rodičovskom príspevku, ktorý mi končí až v máji 2009, ale potrebujem nastúpiť do zamestnania z finančných dôvodov už v januári 2008. Tak ma zaujíma či mám nárok na odstupné, keďže moje miesto už zaniklo k 31.6.2007 a riaditeľka ZŠ, kde som učila mi povedala, že pre mňa nemá miesto, ale ak by som nastúpila až v auguste, mala by som miesto, ale ako nekvalifikovaná učiteľka, teda aj s oveľa nižším platom. Tak ešte jedna otázka mohla by ma riaditeľka umelo držať v pracovnom pomere až do augusta, tak že by som síce chodila do práce, ale nerobila by som takmer nič, okrem zastupovania?
Môžem dostať 2mesačnú výpovednú lehotu a 2mesačné odstupné, alebo môžem požiadať o okamžité ukončenie s tým, že dostanem 4mesačné odstupné? Myslím, že v kolektívnej zmluve máme dokonca 3mesačné odstupné, ako to bude? Poradí mi niekto? Už som podala žiadosť o opätovné zaradenie do pracovného pomeru po RP.
Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil larossa : 29.11.07 at 18:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ sama požiadaš o skončenie prac.pomeru, nárok na odstupné mať nebudeš. Skús oznámiť riaditeľke, že od januára chceš nastúpiť do práce - ak nebudeš mať dieťa v štátnej škôlke, nárok na rodičovský príspevok budeš mať naďalej. Ak nebude mať pre teba miesto, musí ti dať výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. b a vznikne ti nárok na odstupné. /Dúfam, že je to § 63 aj v školstve/.

    ---------
    Veronika

    Mám nárok na odstupné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.