Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyučt.dane....

Hľadala som svoj problém ,ale k ničomu som sa nedopátrala a preto zadávam otázku.
1. Zamestnanci nedostali vyplatenú mzdu, ale prehľady a hlásenie musím urobiť a preto by som potrebovala pomôcť.
Hlásenie......str.3 riad.4,6 keď nemali tu mzdu vyplatenú tak tam napíšem 0?
Dohodár tiež nemal vypl.mzdu, ale daň bola uhradená tak u neho do riad.4,6 napíšem 0 a do riad. 7 napíšem tu zrazemú a odvedenú daň ?

2. Otázka sa týka str. 1. Zamestnaci majú iba min.mzdy, takže DÚ nám posiela daň.bonus.Za 1 mesiac zamest.marodoval, nedostal bonus a teraz ho potrebujem a neviem ako do ktorej kolonky zapísať že nám ešte DÚ dlží bonus: 400,- Žiadnu daň sme neplatili a preplatky boli z roku 2003 1.000,- dala som to riad.3.
Prosím poradte mi!.
Usporiadat
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Musíš byť konkrétnejšia, lebo na tvoju otázku sa nedá presnejšie zodpovedať. Podľa zákona o dani zo závislej činnosti si povinná odviesť daň zo mzdy do 5. dňa odo dňa výplat. Ako si mohla odviesť daň, keď ste výplaty nevyplatili? Vysvetlenie z DÚ je asi také, že kvartálne hlásenie za mesiac, keď neboli vyplatené mzdy je nulové. Až keď vyplatíš mzdy, až vtedy podáš opavné hlásenie, kde uvedieš skutočnú zrazenú a odvedenú daň. Ročné hlásenie ti musí sedieť s kvartálnymi hláseniami. Pokiaľ si zamestnancom z nulovej výplaty odviedla daň, musíš im urobiť ročné zúčtovanie dane a daň im vrátiť nie? Prečítaj si poučenie k vyplneniu hlásenia. Všade chcú údaje zo zúčtovanej a vyplatenej mzdy.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Keď sa bavíme o Hlásení, viete mi, prosím, poradiť?

Mala som vlani 3 zamestnancov a takmer 60 DVP. Niektoré mená sa opakovali, ale vykonávali iné práce. Olymp mi urobil hlásenie tak, že každého človeka považoval za "iného" a preto mi na konci hlásenia figuruje jeden a ten istý človek dvakrát za sebou. Je to takto v poriadku? Môžem sa na soft spoľahnúť, alebo by som rovnaké mená mala nasčítať?
Ďakujem za radu už teraz.
Monika
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

M0NIKA
Keď sa bavíme o Hlásení, viete mi, prosím, poradiť?

Mala som vlani 3 zamestnancov a takmer 60 DVP. Niektoré mená sa opakovali, ale vykonávali iné práce. Olymp mi urobil hlásenie tak, že každého človeka považoval za "iného" a preto mi na konci hlásenia figuruje jeden a ten istý človek dvakrát za sebou. Je to takto v poriadku? Môžem sa na soft spoľahnúť, alebo by som rovnaké mená mala nasčítať?
Ďakujem za radu už teraz.
Monika
Monika, mám pocit, že ak píšeme rodné čísla zamestnancov, tak je treba dohody nasčítať do jedného chlievika.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

ata111
Monika, mám pocit, že ak píšeme rodné čísla zamestnancov, tak je treba dohody nasčítať do jedného chlievika.
Tohto som sa "bála", ale ďakujem.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Monika, ja tiež robím v Olympe, ale mne to nasčítalo pre každú osobu všetky dohody. Myslím, že problém bude asi v tom, ako si zadala DOVP do personalistiky. Ja som zadala pri prvej DOVP všetky údaje pracovníka, pri druhej som si zvolila v personalistike pri tomto pracovníkovi funkciu oprav a v zložke pracovné pomery som zvolila pridaj a zadala som novú dohodu. Možno ti to robí preto, lebo máš každého pracovníka v personalistike zadaného viackrát.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Ked ste take zbehle v Olympe mala by som jednu otazku. Ako riesite vynatie pracovnika. V personalistike v prac.pomere mu date zmenu prac.pomeru a vynatie alebo zadate novy prac.pomer ako vynatie.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ik-a
Ked ste take zbehle v Olympe mala by som jednu otazku. Ako riesite vynatie pracovnika. V personalistike v prac.pomere mu date zmenu prac.pomeru a vynatie alebo zadate novy prac.pomer ako vynatie.
ik-a, ako myslíš vyňatie ? Nepochopil som, rerušenie prac. pomeru ?
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

ik-a
Ked ste take zbehle v Olympe mala by som jednu otazku. Ako riesite vynatie pracovnika. V personalistike v prac.pomere mu date zmenu prac.pomeru a vynatie alebo zadate novy prac.pomer ako vynatie.
nový pracovný pomer ako vyňatie
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

petra:-)
Monika, ja tiež robím v Olympe, ale mne to nasčítalo pre každú osobu všetky dohody. Myslím, že problém bude asi v tom, ako si zadala DOVP do personalistiky. Ja som zadala pri prvej DOVP všetky údaje pracovníka, pri druhej som si zvolila v personalistike pri tomto pracovníkovi funkciu oprav a v zložke pracovné pomery som zvolila pridaj a zadala som novú dohodu. Možno ti to robí preto, lebo máš každého pracovníka v personalistike zadaného viackrát.
Máš pravdu, ja mám každú DVP nahodenú samostatne.
Ten Tvoj systém sa mi páči , zasa som sa niečo naučila. Vďaka.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

ik-a
Ked ste take zbehle v Olympe mala by som jednu otazku. Ako riesite vynatie pracovnika. V personalistike v prac.pomere mu date zmenu prac.pomeru a vynatie alebo zadate novy prac.pomer ako vynatie.
Neviem, či Ti presne rozumiem, ale vyňatie je myslené keď ide žena na MD, chalan na vojnu a pod. A vtedy to robíš tak, že do existujúceho PP nahodíš zmenu PP - vyňatie.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

M0NIKA
Neviem, či Ti presne rozumiem, ale vyňatie je myslené keď ide žena na MD, chalan na vojnu a pod. A vtedy to robíš tak, že do existujúceho PP nahodíš zmenu PP - vyňatie.
Pochopila si ma spravne. Urobila som to tak, ze do existujuceho prac. pomeru som dala zmenu-vynatie. Pytam sa preto lebo sa mi na vykazoch do zdrav.poistovne nezobrazuje ta dotycna osoba na MD. Podla mojich vedomosti by tam ale mala byt, avsak s nulami. Mozno sa mylim, ak ano opravte ma.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

ik-a
Pochopila si ma spravne. Urobila som to tak, ze do existujuceho prac. pomeru som dala zmenu-vynatie. Pytam sa preto lebo sa mi na vykazoch do zdrav.poistovne nezobrazuje ta dotycna osoba na MD. Podla mojich vedomosti by tam ale mala byt, avsak s nulami. Mozno sa mylim, ak ano opravte ma.
Juj, tak v tomto Ti zodpovedne neviem poradiť .
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

ik-a
Pochopila si ma spravne. Urobila som to tak, ze do existujuceho prac. pomeru som dala zmenu-vynatie. Pytam sa preto lebo sa mi na vykazoch do zdrav.poistovne nezobrazuje ta dotycna osoba na MD. Podla mojich vedomosti by tam ale mala byt, avsak s nulami. Mozno sa mylim, ak ano opravte ma.
či má byť na výkazoch do zdrav.poisťovne to neviem, ale to zadanie sa mi nezdá. V helpe sa píše toto: Ak chcete pracovníkovi zadať vyňatie, zadáte ho pomocou tlačidla “pridaj”, zadáte dátum vyňatia, nastavte prepínač vyňatie z PP a následne vyberte druh vyňatia. Urobila si to takto? alebo si dala "oprav" existujúci PP?
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Slnko, ty si moje slniecko. Ja som to urobila ako opravu uz existujuceho prac.pomeru. Cize treba pridat novy pracovny pomer a ten dat ako vynatie. Super.
0 0
emily100 emily100

emily100 je offline (nepripojený) emily100

Je mi jasné že som sa dotoho zamotala a musím to dať doporiadku, ale neviem ako.
Ten odvod dane sa tíka iba jedného dohodára, inač ďalší pracov. mali nízke mzdy tak im daň nevyšla. Ale s kade ja som mala vedieť že konateľ mzdy nevyplatí ? V dobrej viere som daň odviedla a je to na figu.
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Jediné možné riešenie by bolo opraviť kvartálne hlásenie - vykázať tam za dohodára nulový príjem. Daň vyžiadať z daňového úradu cez ročné zúčtovanie dane alebo tak, že dohodár si podá daňové priznanie na vrátenie dane. V prípade, že mu konateľ mzdu zaplatí, zrazíš mu z výplaty daň a opäť ju vykážeš v kvartáli, v ktorom bola daň odvedená. Dúfam, že to tak bude správne.
0 0
emily100 emily100

emily100 je offline (nepripojený) emily100

evuša, ale ja z dohodárom nie som vôbec v kontakte on tuším kdesi v zahraničí robí, takže neviem aké mal ešte iné príjmy.Jedine že ozaj opravím to Q.hlásenie, požiadam o vrátenie dane a pošlem mu to šekom domov ?
Je to otrasný motanec.
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Vypĺňam svoje prvé hlásenie, tak mám niekoľko otázok:

: riadok 11 - odvedené - myslí sa tým skutočne zaplatené preddavky na účet DÚ? Lebo náš majiteľ za minulý rok uhradil len 1 a 2 mesiac. Zbytok sa hradil až v roku 2005. Do akého mesiaca tam mám uviesť sumu úhrad. Ak bolo uhradené do 31.01.2005, tak to tam ešte patrí? Potom časti II, riadok 4 bude nedoplatok.

Ak sme za 12/2003 uhradili v 01/2004, tak to sa rátalo ešte do hlásenia roku 2003 (pozerám staré hlásenie)
Naposledy upravil jana991 : 10.03.05 at 12:06
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Mohol by mi niekto poradiť? Dik.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Ja do riadku 11 - odvedené dám všetku daň z r 2004, ktorú odvedieme do termínu na podanie hlásenia - tak mi povedala naša správkyňa dane, že ak nemám ešte odvedené, mám počkať s podaním Hlásenia až do termínu na podanie, a čo dovtedy neuhradíme, to bude vykázané ako nedoplatok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať