Zavrieť

Porady

Nastavenie WIFI ovislink 5460 AP v2

Dobry potrebujem poradit s nastavenim WIFI routera Ovislink 5460 AP v2 v rezuimu klient

nastavenie spojenia s pocitacom som nastavil podla navodu no dalej neviem ... mam zaujem sa napojit na nejaku wifi nezabezpecenu siet no neviem ako ... poradi mi niekto? ako dalej.

nechapem napojenie v menu routery TCP/IP


Pleas
Usporiadat
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

na nastavenie WiFi casti potrebujes udajes od prevadzkovatela siete, na ktoru sa chces pripajat, od neho dostanes IP adresu, masku, branu, DNS
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Ano no niekde som pocul ze sa da pripojit zadarmo na cudziu siet ktora nieje zabezpecena
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

LubosP Pozri príspevok
na nastavenie WiFi casti potrebujes udajes od prevadzkovatela siete, na ktoru sa chces pripajat, od neho dostanes IP adresu, masku, branu, DNS
To je sice pravda, ale niektori poskytovatelia, aj nedobrovolni maju nastavene ap tak, ze vsetko prideluje dhcp. aj ip, aj masku aj branu aj dns. A toto zneuzivaju taki, ako bcjan.
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

Robo zle si to nazval .... nazval by som to ze vyuzival - lepsie to zneje ...


No neprisiel som nato ako sa to da... poradi mi niekto ...

Inac mam este problem stiahol som si program Net strumbler na detekciu WIfi siete ... problem je v tom ze ten program mi vypisuje ze nenaslo wifi zariadenie???
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

Ja som si teraz tiez robil wifi siet v byte.
Bolo to vcelku jednoduche, aj ked podla navodu som sa nikam nedostal, len cez radu kamosa.
Najprv som musel nastavit cez firmware rutra niektore veci, a to napriklad, aby si zobral RUTER moju MAC adresu pocitaca, na ktoru je nastaveny provider.Cize som sa na ruter najprv napojil LAN kablom.
Provider prideluje potom automaticky IP adresu a branu.
Ruter ma svoje vlastne cislovanie IP adries domacej siete, ktoru som nastavil.
Potom sa tam uz len nastavil meno domacej WIFI siete, a ochranu WEP, ktory ma 26 miestny kod.
Vecer ked nebudem v praci ale doma, by sme to mohli poriesit ak mas zaujem.
0 0
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

no neviem doma nema net ...

co som zatial urobil ... router ovislink som spojil sietovym kablom k PC nastavil som
IP pocitaca 192.168.100.251
masku 255.255.255.0
branu 192.168.100.252 - adresa routera


a toto vsjo co som urobil ... funguje mi spojenie PC - router ale na net sa pochopitelne nedostanem lebo nemam pridelene IP poskitovatela pripojenia ..

no ako viem dalo by sa to obist ... v okoli mam dostatok wifi signalov ktore niesu heslovane zabezpecene.

2/druha otazka preco mi nefunguje netstumbler na vyhladavanie wifi pripojenia? na stranke routera mi vyhlôadavanie wifi sieti funguje
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

[quote=bcjan;584385]
co som zatial urobil ... router ovislink som spojil sietovym kablom k PC nastavil som
IP pocitaca 192.168.100.251
masku 255.255.255.0
branu 192.168.100.252 - adresa routera


No vyzera to tak, ze ked Ti poradim, tak robim nelegalne veci, ale fakticky, aj ked sa chces oficialne pripojit k poskytovatelovi, musis mat tieto nastavenia.
Takze: urcite ma ten tvoj ovislink aj nejake wifi rozhranie, na ktore musis mat napojenu externu antenu, niekde na dome. na tom wifi rozhrani musis nastavit.
Kliknes na to wifi a nastavis tam, ze mode: client, network type: infrastructure, potom by si tam niekde na tom wifi rozhrani mal niekde nastavit obtain ip from dhcp server. vtedy ti poskytovatelov server dhcp, ktory bezi na jeho ap poskytne ip adresu vonkajsiu spolu s branou a dns serverom. ta by sa mala preklopit pomocou nat protokolu do tvojej vnutornej siete, kde mas adresu na ovislinku 192.168.100.252. musis mat na pamati, ze v praxi tam budes mat dve nezavisle siete. tvoju vnutornu/tvoj pc a ap ovislink/ a jednu vonkajsiu/ tvoj ovislink a poskytovatelov ap/. vysvetluje sa to dost komplikovane, ale takto to je.
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

bcjan: pomenujme veci spravne, to co chces robit je nelegalne, je to vlastne kradez internetovej konektivity, aj zneuzivanie je na to slabe slovo
to ze siet nie je zabezpecena este nikoho neopravnuje aby ju s kludom vyuzival,
velmi pekne prirovnanie: ked ma niekto na dome otvorene dvere, znamena to ze mozes vojst a zobrat si co chces??? samozrejme ze nie, pravo na sukromie a majetok je predsa nezavisle od toho ci je zabezpecene alebo nie!!!
cize - teoreticky viem ako to treba spravit, ale nikdy ti ja osobne neporadim a odporucam ostatnym aby s tym takisto prestali, lebo vas nahlasim spravcovi porady

odpovedat ti mozem na otazku netstumblera - netstumbler funguje len s wifi kartami priamo v pocitaci, nie z externymi krabickami
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

co sa tu pise o kradezi pripojenie je sice pravda, ale na druhej strane neznamena, ze ak sa na prvy pohlad javi wifi ako nezabezpecena, ze sa do nej dostanes. Staci, ak su tam nastavene filtre na MAC adresy alebo ochrana WEP a mas problem sa tam dostat.
Okrem toho, podla mojho nazoru, kazdy kto ma urobenu takuto domacu siet, si to poistil pred vseliakymi prizivnikmi. Ja som to urobil este v ten den ako som to rozbehal.
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

mladymuz Pozri príspevok
co sa tu pise o kradezi pripojenie je sice pravda, ale na druhej strane neznamena, ze ak sa na prvy pohlad javi wifi ako nezabezpecena, ze sa do nej dostanes. Staci, ak su tam nastavene filtre na MAC adresy alebo ochrana WEP a mas problem sa tam dostat.
Okrem toho, podla mojho nazoru, kazdy kto ma urobenu takuto domacu siet, si to poistil pred vseliakymi prizivnikmi. Ja som to urobil este v ten den ako som to rozbehal.
no ochrana WEP je uz podla mna zabezpecenie a aj sa to potom javi ako zabezpecena siet
s MAC filtrami mas ale pravdu

ale s tvojimi poslednymi vetami nemozem suhlasit, by si sa cudoval kolko ludi si objedna napr. DSL s Wifi routrom, blbly telecom im to vobec nezabezpeci a oni ani nemaju sajnu ze veselo vysielaju svoj net do okolia
0 0
askerfaka askerfaka

askerfaka je offline (nepripojený) askerfaka

zdarte, ja by som sa chcel opytat takto: mam wifi adsl router na ktorom mam pripojeny cez wifi ntb, v inej izbe mam stolne pc ktore by som chcel pripojit tiez na net, mam 5460v2, da sa to pripojit k tomu routeru?, nechcem zbytocne kupovat wifi sietovku do pc, moja predstava: k pc kablom pripojene ap5460, a to cez wifi pripojene k routeru... poradte mi ako to ap nastavit. trochu som skusal ale neuspesne. dikes
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

da sa samozrejme, pozri si ako mas nastavenu kartu v PC a presne tak isto nastav aj Ovis - teda rovnaku branu, DNS a masku, jedine co musis zmenit je IP cislo, kedze tie nemozu byt v sieti 2 rovnake, staci ked posledne stvrte cislo v IP adrese zvysis o 1
0 0
EditaF EditaF

EditaF je offline (nepripojený) EditaF

Tak páni, celkom s vami nesúhlasím, v mieste bydliska bcjan môže byť sieť ktorá je voľne prístupná napríklad v obci alebo v meste kde je poskytovateľ obec. Ináč súhlasím s nastaveniami od robovi.
0 0
LubosP LubosP

LubosP je offline (nepripojený) LubosP

samozrejme ze moze byt, v takom pripade vsak obec dava jednoznacne obcanom na vedomie ze existuje volna siet (nemusi len obec, viem aj o podnikateloch ktori take nieco poskytuju)
vzdy je vsak dolezite ze to oznamia ludom a teda vyuzivanie siete povoluju!!!
0 0
EditaF EditaF

EditaF je offline (nepripojený) EditaF

Samozrejme, súhlasím, ale nájdú sa takí čo špekulujú . A ak nemá na to tak nech si nájde niekde suseda-susedov a môžu mať jedno pripojenie spoločné, teda ak sa dohodnú...
0 0
baracuda22 baracuda22

baracuda22 je offline (nepripojený) baracuda22

poprosim mam ap owislink a mam aj heslo na siet na ktoru sa chcem pripojit ked zadam heslo do owisu tak tam sa da napisat len heslo zabezpecenia kde mam napisat heslo siete ku ktorej sa chcem pripojit ked dam skenovat siete tak sa objavy dana siet ale ked chcem konektnut tak ma vyhodi dakujem za kazdu radu
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

takze chces ten ovis pouzit ako prijimac signalu?
musi pouzit rezim client(pripojis 1 pc), alebo wisp (ak je treba kablom pripojit viac pc)
0 0
baracuda22 baracuda22

baracuda22 je offline (nepripojený) baracuda22

to ja viem ze tam mam dat klienta ale ako zadat heslo siete
0 0
baracuda22 baracuda22

baracuda22 je offline (nepripojený) baracuda22

ked dam ap tak vysielam a clientom prijimam
0 0
baracuda22 baracuda22

baracuda22 je offline (nepripojený) baracuda22

ja siete ako take postvim to nie je problem ale ako som pisal problem je v hesle siete kde ho dat do owisu o to ide
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať