Zavrieť

Porady

DIA Vianoce

ahojte! neviete poradit nejake vianocne dobrôtky, ktore by potesili aj diabetikov??? dakujem
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
a4tech Pozri príspevok
Pekne, pekne a niečo čo by som dokázal aj ja a aby neúspech neodradil. Koláčiky mám rád ale objala ma diabetes a tak to už musím obmedzovať.
...he ....len objala ????

Ja s ňou pravidelný intímny styk mám ...zapichám si ...4 x denne ...
alabut Pozri príspevok
Ja si myslim, ze aspon na Vianoce by si kazdy diabetik mal dopriat poriadnu davku cukru, mozog sa potesi. :-)
...a že , kua , poriadnu dávku ...

....po Vianociach ešte aj každý diabetológ túto skutočnosť akceptuje , vtedy ani radšej nepozýva pacientov na kontroly - nemalo by význam ...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dia BB – dobré ráno

1 šálka ( á 2,5 dl) hrozienok zaliať vriacou vodou, nechať chvíľu nabobtnať, potom vodu zliať. Vo väčšej miske spracovať 4 vajcia, 1 šálku oleja, 3/4 šálky Sorbitu. Zvlášť si pripraviť
2,5 šálky polohrubej múky, 1/2 prášok do pečiva, 1/2 KL soli, všetko preosiať, premiešať a pridať do pripravenej zmesi. Túto spolu premiešať a pridať 375 ml nasledovnej miešanky: ovsené vločky( tie sú lepšie, ak sa vopred na suchej panvici opražia), sezam, lúpanú slnečnicu, ľanové semienka a sekané orechy ( pomer je približne z každého druhu 0,75 ml).Nakoniec pridať postrúhanú kôru z očisteného citróna. Vypracovať cesto, je trošku tuhšie, lyžicou robiť na vymastený a vysypaný plech malé kôpky, trošku roztiahnuť, ale nie veľmi tenko, cca 1 cm. Dať piecť vo vyhriatej rúre asi na 200° C. Dávať ďalej od seba, cesto vychádza na cca 3 plechy. Sú veľmi dobré, treba ich schovať pred sebou tam, kde by ste ich nehľadali...

Ďalšia inšpirácia – do cesta sa môže pridať na malé kúsky nasekaná DIA čokoláda. Ja som piekla na mastnom papieri, odpadla mi robota s mastením plechov.

Dobrú chuť želám
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Niekde som to už písala,u otca som to riešila štrudľami.Do cesta cukor nejde a nápln si spravíte dia.
3 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Priatelia, existuje aj dia štedrák? Nedarí sa mi vyhľadať. Poteším sa, ak niekto priloží recept.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Janiela
Priatelia, existuje aj dia štedrák? Nedarí sa mi vyhľadať. Poteším sa, ak niekto priloží recept.
Ono to je tak.
Na pečenie sa používa hladká múka...dobre vravím ?
Hladká múka je ale jeden z najpotravín, ktorá obsahuje zlý cukor. Klasický cukor je jasný...

Skús tento...

Štedrák bez múky, cukru a pečenia
http://tortyodmamy.sme.sk/stedrak-be...-cukru-pecenia

P.S.:
Ja si dám klasickú orechovú tortu...plno veľa ...
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Na pečenie sa používa hladká múka...dobre vravím ?
S tou múkou nemáš celkom pravdu, používa sa aj hrúba, polohrubá, hladká špeciál....
Naposledy upravil Tweety : 09.12.15 at 21:20
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
buchač
Janiela
Priatelia, existuje aj dia štedrák? Nedarí sa mi vyhľadať. Poteším sa, ak niekto priloží recept.
Ono to je tak.
Na pečenie sa používa hladká múka...dobre vravím ?
Hladká múka je ale jeden z najpotravín, ktorá obsahuje zlý cukor. Klasický cukor je jasný...

Skús tento...

Štedrák bez múky, cukru a pečenia
http://tortyodmamy.sme.sk/stedrak-be...-cukru-pecenia

P.S.:
Ja si dám klasickú orechovú tortu...plno veľa ...
Buchino, si jednotka, dikesky
Pre mamču chcem niečo fajnové upiecť. A tak ako píšeš, múka nie je dobrá "vec". Preto moja otázka, či vôbec je možný dia štedrák. Lebo už len názov štedrák hovorí za všetko.


No a potešil si ma
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
S tou múkou nemáš celkom pravdu, používa sa aj hrúba, polohrubá, hladká špeciál....
Nejde o pravdu...IDE o múku...a tá (každá) je pre diabetika zlá...či menej alebo viac, furt jedno.
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Tweety
S tou múkou nemáš celkom pravdu, používa sa aj hrúba, polohrubá, hladká špeciál....
Múku s mierou treba, nie je žiadna výhra zdržiavať sa len cukru
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Janiela
Múku s mierou treba, nie je žiadna výhra zdržiavať sa len cukru
buchač
a4tech Pozri príspevok
Pekne, pekne a niečo čo by som dokázal aj ja a aby neúspech neodradil. Koláčiky mám rád ale objala ma diabetes a tak to už musím obmedzovať.
...he ....len objala ????

Ja s ňou pravidelný intímny styk mám ...zapichám si ...4 x denne ...
...po Vianociach ešte aj každý diabetológ túto skutočnosť akceptuje , vtedy ani radšej nepozýva pacientov na kontroly - nemalo by význam ...
Dá sa z kola von.
Pri väčšom príjme nevhodnej stravy je dobré zvýšiť si dávku inzáku...teda, ak je mamča na ňom. Alebo opačne...pri väčšej námahe znížiť dávku. Ale to by mal každý dia poučiť pacienta...alebo pacient by sa mal interesovať.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Dia nepoučuje nemá čas, pacient v staršom veku nemá odkiaľ vedieť, tak nastupujú deti a učia sa spolu s rodičmi. Chodím už s mamkou, lebo naša dia je dosť nepríjemná. Cukor išiel hore už len pri predstave z návštevy lekára.
Ale strýčko google poradí, dá sa objednať aj literatúra, aj celkom dobré stránky som objavila, aj časopisy celkom fajn a tak. No a pravidelné sledovanie hladiny cukru, zapisovania a pozorovanie, čo sa deje s cukrom po určitých jedlách je tiež super "pomoc".
Už sme vyskúšali aj zaváranie so soľou - niekde som to tu vyčítala.

Tak to vidíš Buchač a pritom všetkom som ten parádny štedrák nenašla.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Janiela
... pacient v staršom veku nemá odkiaľ vedieť, tak nastupujú deti a učia sa spolu s rodičmi.
...

Tak to vidíš Buchač a pritom všetkom som ten parádny štedrák nenašla.
Poznám...mama zo začiatku na tabletkách a skôr ako ja, ktorý hneď nabehol na šľahy do svalu. Ale neskôr som už učil s inzulínovými perami zasa ja mamu.

Hehehe...našli milí rádcovééé, našli ? Nenašli...
Ono je to jednoduché...a veľmi. Na Google je všetko...len je potrebné zadať správne výrazy.
Niekedy slovenčina je málo, tak nabehne engliš a to je už úplne iný level...linkov do aleluja a do zbláznenia.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Jak nenašla? Tento sa mi veru páči, isto vyskúšam
http://tortyodmamy.sme.sk/stedrak-be...-cukru-pecenia

hľadaj raw recepty
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ak to má byť fakt dia, tak pozor, aby toho sušeného ovocia, zvlášť datlí, fíg a hrozienok nebolo veľa. Lebo to zvádza, že je to ovocie, ale na glykémiu to môže mať hodne neblahý vplyv. To je koncentrovaný cukor
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ešte malá poznámka, ak by niekto chcel, práve som v lidli videla mandlovú múku. Keby niekto chcel ísť takýmto smerom - sú to vlastne blanšírované pomleté mandle, tak aj do tých za surova v pohode....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
ak to má byť fakt dia, tak pozor, aby toho sušeného ovocia, zvlášť datlí, fíg a hrozienok nebolo veľa. Lebo to zvádza, že je to ovocie, ale na glykémiu to môže mať hodne neblahý vplyv. To je koncentrovaný cukor
Daška.....vela ludi si mysli...ak tam nie je muka a.cukor je to ok.....ked poviem,ze je to plne cukru zo suseneho ovocia.....tak som ja co to moc preziva hrozienka,datle...mega cukor....orechy ak maju maly cukor....tak zase mega tuk takze aj tak s mierou.....
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Dáša_
ak to má byť fakt dia, tak pozor, aby toho sušeného ovocia, zvlášť datlí, fíg a hrozienok nebolo veľa. Lebo to zvádza, že je to ovocie, ale na glykémiu to môže mať hodne neblahý vplyv. To je koncentrovaný cukor
Daška.....vela ludi si mysli...ak tam nie je muka a.cukor je to ok.....ked poviem,ze je to plne cukru zo suseneho ovocia.....tak som ja co to moc preziva hrozienka,datle...mega cukor....orechy ak maju maly cukor....tak zase mega tuk takze aj tak s mierou.....
no vieš, veď raw, tak zdravé - a to mixované ovocie? Naraz banán, jablko, hrozno... To musí rozhádzať ukor aj zdravému....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vzdy je nejaky osial....ktory nastolí nejaky trend......ako naposledy smútí.....pomixovane šteronapatero.....a hromada cukru v tom....ja som uchylna na cukor,ale to je moj problem
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Veď to to, ošiale, aj glukózovofruktózový cukor a iné glukózy nie sú žiadna sláva. Tuky a podobne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať