Zavrieť

Porady

zmluva o zriadení vecného bremena

Ako som už písala,môj problém sa týka dedičstva.Strýko býva v jednom dome s mojou maminou,kde pol domu nadobudol darovacou zmluvou a druhá polovica patrila starkým,t.j prízemie kde býva aj moja mamina .Starkí tohto roku zomreli.Strýko navrhol dohodu o vyplatení z domu.Ako som sa však dozvedela takáto dohoda nemá právny význam,teda ak by maminu vyplatil dňom podpísania tejto zmluvy ju môže vysťahovať.
Dostala som radu,že sa dá uzatvoriť zmluva o zriadení doživotného bývania,s tým,že sa tam môže ukotviť,bývanie na 1rok a potom následné vyplatenie.Je to naozaj tak?A kde sa takáto zmluva spisuje?A spisuje sa to až keď prebehne dedičské konanie,alebo sa môže aj predtým.?V tom prípade musí byť dom ohodnotený znalcom a zapísaná štvrtina na katastri na maminine meno a po vypršaní tejto zmluvy to prejde na strýka?myslím si to správne?alebo nie?prosím poraďte súrneeeeeeeee
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zmluva o zriadení vecného bremena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.