Zavrieť

Porady

zmluva o zriadení vecného bremena-vyplatenie z domu

Môj problém sa týka dedičstva.Tohto roku mi zomreli starí rodičia.Boli spoluvlastníkmi rodinného domu,v ktorom býva môj strýko na poschodí a na prízemí moji rodičia so starkými.Strýko získal pol domu darovacou zmluvou.Druhá polka patrila starkým.So zákona vyplýva,že 1/4patri mojej mamine.Strýko navrhol,že spíšu dohodu a vyplatení z domu.Avšak ako som sa dozvedela,moja mamina podpísaním takejto zmluvy môže prísť o strechu nad hlavou.Lebo ak ju on vyplatí môže ju vysťahovať.Vraj extistuje zmluva o vecnom bremene doživotného bývania,kde sa môže ustanoviť,že mamina tam bude bývať napr.1rok a po roku ju musí vyplatiť a prejde automaticky celý dom na neho.Je to naozaj tak?A kde sa takáto zmluva podpisuje?Zaručí to možnosť bývať mamine do 1roka,pokiaľ si nenájde náhradné bývanie?A spisuje sa to až po dedičskom konaní alebo predtým?Ako to vlastne je?tá 1/4 sa zapíše v katastri na maminu a až potom sa to spisuje?A ak sa stane,že moja mamina medzi časom zomrie (vážne zdravotné problémy)bude mať nárok na vyplatenie aj môj otec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zmluva o zriadení vecného bremena-vyplatenie z domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.