Zavrieť

Porady

plast ci drevo?

Poradte mi prosim. nevieme sa rozhodnut ci dat okna plastove alebo eurookna. kazdy mi hovori nieco ine. dakujem
Usporiadat
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Túto skoro hamletovskú otázku sme už na Porade riešili. Vyhľadaj si. Rozhodnutie je asi skôr o peňaženke a o vzťahu k prírodným a umelým materiálom, než o základnej funkčnosti.
Ale veď si prečítaj názory, skúsenosti.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
karka karka

karka je offline (nepripojený) karka

Ja som vazne hladala, ale nic take som nenasla. prosim o link ak nieco podobné najdete. a o peniaze ani moc nejde. chcem len to, co ma viac plusov .
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Pozri tému : okná a hluk
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Navštevujem domy a byty dosť veľa ľudí a dospela som k tomu že na rodinný dom je lepšie dať drevo teda euro okná a do bytu - panelák plastové a to len preto že v rodinnom dome je oveľa väčšia vlhkosť ako v bytoch. a o vlhkosti či roseniu okien tu už bolo písané dosť.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
karka Pozri príspevok
Poradte mi prosim. nevieme sa rozhodnut ci dat okna plastove alebo eurookna. kazdy mi hovori nieco ine. dakujem
Treba skúsiť aj pogugliť

Veru ťažko radiť, obe varianty majú svoje plusy aj mínusy

Treba zvážiť viac faktorov...pre inšpiráciu skús napríklad tu :

http://mojdom.zoznam.sk/cl/10053/122...spravnej-volbe
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
V skratke asi toľko - koľko máš času na to, aby si ho venovala oknám?
EURO okná potrebuješ čas od času naimpregnovať špeciálnym roztokom, záleží od vetra, dažďa, slnka - jednoducho od poveternostných podmienok, za aký čas to bude potrebné. EURO sú podstatne drahšie ako plastové .Ak nechceš mať (ja tomu hovorím) garážovú výrobu, tak EURO ťa vyjdú minimálne raz toľko, čo plastové.
Plastové sú lacnejšie, menej náročné na úržbu a dajú sa vyrobiť aj s farbou z jednej strany (určíš si , či chceš mať farbu vnútri - atyp ,alebo vonku), alebo farba bude z oboch strán (tu už je zvyčajne aj podkladový profil farebne bližší k použitej farbe okenných rámov a krídel).Niektorí výrobcovia umožnujú použiť v plastovom okne aj izolačné trojsklo, čím má okno ešte lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Stačí?
0 0
karka karka

karka je offline (nepripojený) karka

velmi pekne dakujem. stacit staci. teraz uz len dumat ake dat. pekny den prajem
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ickom, ani by som nepovedala, že eurookná sú až o toľko drahšie ako plastové, lebo ani to nie je jedno aké plastové okná si kupuješ a veru aj dobré plastové okná nestoja málo a ver, že aj tam je mnoho nekvalitných - pozor aj na to. Na margo eurookná - nuž prírodný materiál ( ja som tiež zvolila drevo ). Keď človek uvažuje musí myslieť aj na to čo o pár rokov, videli ste čo sa stane s plastom vlyvom tepla, chladu, slnka, vody ? čo potom? Takže nie je ani plastové okno ako okno, ale je to na investorovi, treba dobre všetko zvážiť dať si spraviť cenové ponuky a myslieť na to, že chcete to mať pekné aj za 20rokov .
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež som volila drevené eurookná. V roku 1991 som robila vo výrobe plastových okien. Vtedy som sa s tým chválila kamarátovi, ktorý už v tom čase žil v USA. Povedal, že u nich už plastové okná vymieňajú za drevené. Povedal, že drevo je drevo. Akýkoľvek dobrý plast sa po učitej dobe začne ohýbať a jeho kvalita sa nedá vylepšovať. Kdežto drevo ošetríš napríklad farbou a pokiaľ sa oň staráš tak vydrží. Ja som menila okná ktoré mali viac ako 60 rokov. Pravidelne sa natierali, preto aj tak dlho vydržali.Plastové okná menej vydržia.
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
wagner Pozri príspevok
Tiež som volila drevené eurookná. V roku 1991 som robila vo výrobe plastových okien. Vtedy som sa s tým chválila kamarátovi, ktorý už v tom čase žil v USA. Povedal, že u nich už plastové okná vymieňajú za drevené. Povedal, že drevo je drevo. Akýkoľvek dobrý plast sa po učitej dobe začne ohýbať a jeho kvalita sa nedá vylepšovať. Kdežto drevo ošetríš napríklad farbou a pokiaľ sa oň staráš tak vydrží. Ja som menila okná ktoré mali viac ako 60 rokov. Pravidelne sa natierali, preto aj tak dlho vydržali.Plastové okná menej vydržia.
Ohýbanie plastových okien je následok použitia slabej výstuhy. Nanešťastie, dnes väčšina ľudí nejde ani tak za kvalitou, ako za cenou. Povedala by som to asi takto: Idem do 5 firiem, porovnávam si ceny a jedna z nich je výrazne lacnejšia (napr. cenové rozdiely samotného okna bez doplnkov a prác môžu byť tak max do 500,-Sk).V čom je problém? Nie preto, že by obchodník šiel cestou hoc zarobiť menej na zákazke, ale mať viac zákazok! Ale : Použijem recyklovaný plast (cena min. 5% menej), dám slabšiu výstuhu (namiesto 2 mm, používajú 0,8 mm - tu ale cenový rozdiel neviem, v našej firme toto zníženie cien nepoužívame) a pod. Minimálne o tomto znižovaní cien viem ja, možno sú ešte aj iné finty, ale my nejdeme cestou najnižšej ceny, ale nemať reklamácie, teda tu som spokojná, že za ten rok a pol, čo robím s oknami som okrem nastavovania kovania a výmeny skla pri zlom dodaní nemala žiadnu reklamáciu a dokonca ani sťažnosť, lebo by som nechcela chodiť po kanáloch od hanby, že som predala zákazníkovi nekvalitu za moc peněz
Teda preto, že je slabá výstuha, sa okná krútia, takže si treba vybrať predajcu - napr. ak má nejaký známy plastové okná, spýtaj sa, či je s ich kvalitou spokojný, pozri si, či je dobre odvedená práca a pod.
Poznám však takých, ktorí kupovali plastové okná ešte v roku 1989 z Nemecka a sú s nimi maximálne spokojní ...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

wagner Pozri príspevok
Tiež som volila drevené eurookná. V roku 1991 som robila vo výrobe plastových okien. Vtedy som sa s tým chválila kamarátovi, ktorý už v tom čase žil v USA. Povedal, že u nich už plastové okná vymieňajú za drevené. Povedal, že drevo je drevo. Akýkoľvek dobrý plast sa po učitej dobe začne ohýbať a jeho kvalita sa nedá vylepšovať. Kdežto drevo ošetríš napríklad farbou a pokiaľ sa oň staráš tak vydrží. Ja som menila okná ktoré mali viac ako 60 rokov. Pravidelne sa natierali, preto aj tak dlho vydržali.Plastové okná menej vydržia.
Ja som to opísala v téme:http://www.porada.sk/t65764-okna-a-hluk.html najprv sme mali drevené eurokná - drevo meranti- na novej časti dvojdomu.
Po 4-roch rokoch na pôvodnej časti sme sa rozhodovali, že vymeníme tie okná, čo máme - ale aké?

Po skúsenostiach sme sa rozhodli pre plastové.
Tie teraz 7 - ročné okná na budúci rok budeme musieť dať zregenerovať.
Pri spojoch, pri skle, kde sa dostala voda, drevo na napilo a začal sa lak odlupovať. Okná sú od firmy Madleniak. Boli pekné, ale teraz už ľutujeme.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Skúsenosti sú aj také...aj onaké

Väčšina názorov na plastové okná sa zhodovali v jednom...nestálosti tvaru...samo, je to spôsobené neschopnosťou plastu pracovať tak ako drevo (vlhkosť, teplo, chlad a pod.)... v tomto je drevo vo výhode...

A položme si ruku na srdce...veľmi dôležitá je aj starostlivosť a údržba o okná...bez rozdielu, či plast, alebo drevo...pričom pri zvážení vlastností dreva (možnosť tmelenia, brúsenia, lepenia, impregnovania, lakovania a pod.) je zas vo výhode

http://www.luzbetak.sk/udrzba.htm

Väčšina Slovákov kúpi...a tým to padá (údržba) ... bez urážok prosím
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Infarkt Pozri príspevok
Skúsenosti sú aj také...aj onaké

Väčšina názorov na plastové okná sa zhodovali v jednom...nestálosti tvaru...samo, je to spôsobené neschopnosťou plastu pracovať tak ako drevo (vlhkosť, teplo, chlad a pod.)... v tomto je drevo vo výhode...

A položme si ruku na srdce...veľmi dôležitá je aj starostlivosť a údržba o okná...bez rozdielu, či plast, alebo drevo...pričom pri zvážení vlastností dreva (možnosť tmelenia, brúsenia, lepenia, impregnovania, lakovania a pod.) je zas vo výhode

http://www.luzbetak.sk/udrzba.htm

Väčšina Slovákov kúpi...a tým to padá (údržba) ... bez urážok prosím
Preto sme dali prýkrát drevo. lebo drevo ako prírodný matrial, ktorý je u mňa na prvom mieste. Mám drevené zábradlia, podkrovie mám podbité s červeným smrekom, aj to musím ošetrovať, udržiavať a je to pekné - a neni tuctový sádrokartón, ktorý keď praskne je ryha.
Ale tie okná ma sklamali, môžno po oprave budem rovnako spokojná a bude to 1:1.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

ickom Pozri príspevok
EURO sú podstatne drahšie ako plastové .Ak nechceš mať (ja tomu hovorím) garážovú výrobu, tak EURO ťa vyjdú minimálne raz toľko, čo plastové.
Plastové sú lacnejšie, menej náročné na úržbu a dajú sa vyrobiť aj s farbou z jednej strany (určíš si , či chceš mať farbu vnútri - atyp ,alebo vonku), alebo farba bude z oboch strán (tu už je zvyčajne aj podkladový profil farebne bližší k použitej farbe okenných rámov a krídel).Niektorí výrobcovia umožnujú použiť v plastovom okne aj izolačné trojsklo, čím má okno ešte lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Stačí?
To nieje pravda. Euro su mozno o 20% drahsie, ale treba nechat nacenit viac vyrobcom a moze sa stat, ze v BA naceni firma plastove o 20-30% drahsie ako firma z Kosic Euro. Ja mam euro oplastene hlinikom za cenu, ktoru by som v BA dal za plastove. Vsetko je vecou jednania.

Trojsklo sa bezne dava aj do euro okien, neviem ako to suvisi s plastom. Drevene sa tiez daju robit v roznych farbach a tiez moze byt ina farba na kazdej strane. Proste sa mi zda, ze si predajca plastovych okien.
0 0
ickom ickom

ickom je offline (nepripojený) ickom

krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac
AndrejG Pozri príspevok
To nieje pravda. Euro su mozno o 20% drahsie, ale treba nechat nacenit viac vyrobcom a moze sa stat, ze v BA naceni firma plastove o 20-30% drahsie ako firma z Kosic Euro. Ja mam euro oplastene hlinikom za cenu, ktoru by som v BA dal za plastove. Vsetko je vecou jednania.

Trojsklo sa bezne dava aj do euro okien, neviem ako to suvisi s plastom. Drevene sa tiez daju robit v roznych farbach a tiez moze byt ina farba na kazdej strane. Proste sa mi zda, ze si predajca plastovych okien.
Mám v ponuke aj jedno aj druhé, porovnávala som výrobcu (nie dovozcu ) plasťákov z Prešova a výrobcu (tiež nie dovozcu ) EURO z Košíc a je tu fakt brutál rozdiel. Košičan (EURO ) nehrozí mať jednu farbu z vonku a inú zvnútra (mám pocit, že niektorí sú bez fantázie) a Prešovčan (plast) je na tom rovnako. Pred rokom sme mali dovzcu EURO z Poľska, ktorý svoje okná vyváža aj do USA, jeho okná sú už z meranti (oproti košickému smreku veľký rozdiel) a používa už izolačné trojsklo (optori košickému dvojsklu) a pritom košičan má cca 30% drahšie. Tu sme však na východe (môj mužík hovorí babe v r... ), takže tu je jednoznačne prevaha plasťákov všeho druhu...
Osobne by som si ale domov kúpila EURO aj napriek väčším nákladom a potrebnej starostlivosti. Plastové mám len maličké v kúpelni a šatníku.
Naposledy upravil ickom : 07.12.07 at 11:32
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Plast-lacny. Drevo-elegantne. Hlinik-kvalita. Taky je asi moj pohlad. Nie kazde drevo zlepene z odpadu je eurohranol. Ak eurookna, pozor na to. Pravdu ma aj INFARKT. Kolko je Vas tu takych, co pravidelne (kazdy rok) osetrujete kovanie a tesnenie, nastavujete, aby sa lahko zatvarali a vobec poznate podmienky pre pouzivanie. K serioznym oknam Vam ich snad dodali. Drevo navyse vyzaduje aj upravu povrchu, vacsiu ako plast. Zivotnost u plastu nie je overena viac ako na nejakych 20 rokov. Drevene su ale aj na 100 rocnych domoch. Na mnohych budovach sa vdaka udrzbe menia aj po 10 rokoch. Je to vo Vasich rukach. Osobne mam plastove a som spokojny.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
VladoaKatka, nechápem prečo vás výrobca neupozornil, že okná sa musia pravidelne v určitých časových intervaloch ošetriť, neviem či 3alebo po4 rokoch. Muž to má v merku a rovnako vám po pár mesiacoch od namontovania mal prísť doštelovať okná.
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
dad111 Pozri príspevok
Plast-lacny. Drevo-elegantne. Hlinik-kvalita...
Hliník sa najhoršie čistí...

To pracovná deformácia ...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Mám pocit, že tu niekoho už chytilo predvianočné upratovanie
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Bionda Pozri príspevok
Mám pocit, že tu niekoho už chytilo predvianočné upratovanie


Bodaj by si mala pravdu

P.S.Ja to robím celý rok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať