Zavrieť

Porady

ako zaúčtovať službu

Mám na Vás jednu otázku, chcela by som sa opýtať ako zaúčtovať službu ktorú si dal spraviť živnostník ale dalej ju vyúčtoval zákazníkovi. Jedná sa o autoservis, dali spraviť na aute geometriu, ale toto potom daľej vyučtovali zákazníkovi. Účtujem v programe alfa a ten mi ponúka výdavok za materiál, výdavok za tovar, priebežne položka, prevádzková réžia, odvody do fondov, iný výdavok odpočítateľný od základu dane, nákup IM, tvorba sociálneho fondu,daň s príjmov, zaplatená DPH, iný výdavok neovplyvňujúci daň z príjmu poradte mi prosím kam to zaúčtovať???? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Aj ja používam Alfu, ja by som to dala do iných výdavkov odpočítateľných od základu dane, s analytikou v zmysle služby pre zákazníka alebo niečo podobné. Následne by som to vyfakturovala zákazníkovi.

    janka2306 je offline (nepripojený) janka2306

    janka2306
    ja nad tym tiez rozmyslam. Mozem sa Vás ešte opýtať ked používate alfu pri účtovaní jednotlivých položiek rozpisujete aj popis peňažnej operácie alebo to necháte tak ako Vám to vyplní počítač?

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    V prvý rok som to nechala tak, ale s pribúdajúcimi údajmi sa mi to zdalo dosť naprehľadné, teraz mám takmer všetko rozpísané. Je to prehľadnejšie, najmä keď niečo potrebujem rýchlo nájsť. Určite odporúčam aj rozpisovať - je to síce o jeden zápis navyše ale v konečnom dôsledku to stojí za to.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janka2306 Pozri príspevok
    ja nad tym tiez rozmyslam. Mozem sa Vás ešte opýtať ked používate alfu pri účtovaní jednotlivých položiek rozpisujete aj popis peňažnej operácie alebo to necháte tak ako Vám to vyplní počítač?
    SW pre Alfu vyplní len napr. ...Prevádzková réžia , Nákup materiálu a podobne .

    Je potrebné popis peňažnej operácie vypisovať ,napríklad, ak účtujete o poplatku na poštovnom , tak účtujete ...klik výdavkový pokladničný doklad ...hore na lište budete mať - kód účelu 26 Prevádzková réžia .... a...Popis peňažnej operácie ...klik na F7 tu sa Vám otvorí okienko ,kde cez Pridaj si napíšete .......Poplatok poštovného ..klik ..OK .
    V prípade že sa Vám bude účtovná operácia Poplatok za poštovné opakovať , tak si ju potom už len priložíte tiež cet F7 ...nakoniec www.kros.sk tam je Príručka k programu ALFA , z čoho sa správne účtovanie naučíte , ale musíte si to naštudovať . Potom to môžeme podoťahovať aj cez Poradu . Ale musíte najskôr vedieť , ako vlastne ten program pracuje a spolupracuje s jednotlivými úkonmi a jednotlivým naväzovaním účtovných prípadov na seba ,ako sú napríklad peňažný denník -záväzky , alebo peňažný denník-pohľadávky , Záznamová evidencia DPH a podobne .

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    napríklad nájom, telefón, energie píšem: číslo fa a nájom za rok/mesiac
    príjem za služby píšem: číslo fa a meno zákazníka
    ostatné píšem napr.: kancelárske potreby, poplatky na účte, poplatky za tlač (noviny), stravné, ubytovanie
    Treba si to popísať cez Členenie (analytika) k jednotlivým príjmom a výdavkom.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mirka123 Pozri príspevok
    napríklad nájom, telefón, energie píšem: číslo fa a nájom za rok/mesiac
    príjem za služby píšem: číslo fa a meno zákazníka
    ostatné píšem napr.: kancelárske potreby, poplatky na účte, poplatky za tlač (noviny), stravné, ubytovanie
    Ja len na tomto príspevku doplním k hrubo vyznačenému , že ak má správne účtovanie v knihe záväzkov , tak napr.vo VPD si vytiahne príslušný záväzok aj s číslovaním DF cez F7 aj s názvom dodávateľa a pri účtovaní úhrady v peňažnom denníku , si tento záväzok zaúčtuje v Knihe záväzkov ako uhradený a tým za jej záväzok vynuluje , ale musí ma vo VPD zaškrtnuté "X" -kom Úhrada záväzku .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte prikladám link , tu si nájdite medzi SW ALFA , tu už je veľa otázok zodpovedaných .
    http://www.porada.sk/f9-uctovne-a-ine-softvery.html
    http://www.porada.sk/f50-omega-alfa-olymp.html

    Prikladám aj príručku , ktorá bude Vašim pomocníkom a skúšajte postup podľa uvedeného
    http://www.kros.sk/11264

    janka2306 je offline (nepripojený) janka2306

    janka2306
    dakujem Vám všetkým za odpovede, mne ide len o to že oni na jeden bloček nakúpia veľa materiálu ktorý nejde napr. len jednému zákazníkovi, je tam aj 10 položiek tak preto neviem čo tam rozpísať, a niekedy nerobia faktúry ale dávajú len pokladničný doklad a dodací list

    ako zaúčtovať službu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.