Zavrieť

Porady

Ako ukončiť evidovanie HIM a DHIM

Dotaz! Co zo staršími DHIM v nasledujúcich rokoch, ak si o nich nevediem evidenciu (treba ju viesť?), sú to veci, ktroé som jednorázovo odpísal v danom roku a v nasledujúcich rokoch ich už neevidujem - z daňového hľadiska je potrebná ich evidencia?
Rovnaká otázka čo z odpísanými HIM s nulovou hodnotou? Ako sa ich "zbaviť" z karty HIM a teda aj z celého JU? Samo to za predpokladu, že sa nepredali, je možné ich darovať, likvidovať (čo k tomu treba - zápis?) Díki za odpoved!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Na lište cez "hľadať" nájdi tému "Drobný majetok" máš tam vzor protokolu.:-))

    klocek je offline (nepripojený) klocek

    človek klocek
    OK, len stále neviem, čo s tými starými DHIM, treba ich zničiť, môžem ich rozdať, zahodiť ak sa medzitým neznefunkčnili?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    klocek
    OK, len stále neviem, čo s tými starými DHIM, treba ich zničiť, môžem ich rozdať, zahodiť ak sa medzitým neznefunkčnili?
    Máš na výber ak ho daruješ niekomu, najlepšie by bolo organizácii, nadácii a podobne. Stačí spraviť darovaciu zmluvu obe strany ju podpíšu a hotovo.
    Až je HIM nefunkčný, tak sa vyradí zápisom, prípadne doklad o odovzdaní do zberne šrotu. A do karty HIM samozrejme napísať vyradenie a doklad o vyradení.
    Pekný večer...

    klocek je offline (nepripojený) klocek

    človek klocek
    U HIM mi to je jasné, ale ako naložiť z množstvom DHIM napr. nazhromaždených za cca 3 - 4 roky, ktoré 1/ boli nakúpené v predchádzajúcich rokoch a sú ludovo povedané na nič, alebo niektoré sú ako by som povedal už bohvie kde - myslím tým to, že ťažko mi je ich po 3 - 4 5 rokoch dohľadávať, ked tú činnosť už pekných pár rokov /od roku 2001/ už nevykonávam a činnosť ktorú som robil nebola na živnosť ani SZčo?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ja účtujem drobný majetok do materialu, špecialne ho neevidujem, len pokial sa jedná o kus cca za 20.000 /hiltka a podobne/ tá sa užíva viac ako rok.
    Ak máš nejakú evidenciu DIM z minulých rokov tak sprav vyradenie tiež fotrmou zápisu = nefunkčné, neopravitelné bolo by možno dobré zohnať aj stanovisko opravára, že náklady na opravu by boli nerentabilné a podobne. Všetko to hromadne vyraď ako likvidácia. Veď aj v zberni Ti nejaký "dedko" dá papier že tam dávaš odpad.
    Pekné ráno...

    klocek je offline (nepripojený) klocek

    človek klocek
    Manual-ovi: OK, to som chcel počuť, v mojom prípade sa jedná o veci staré čiastočne poškodené a ak sú aj funkčné, tak je to elektronika, ktorá je 5 rokov stará morálne tak, že som sa to pokúšal predať - bez úspechu! Možno (aby som mal úplný pokoj) by som to mohol všetko spýsať a "proforma" odpredať niekomu známemu (ktorý to nebude využívať na podnikanie) za symbolickú korunu, čo ty na to?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    klocek
    Manual-ovi: OK, to som chcel počuť, v mojom prípade sa jedná o veci staré čiastočne poškodené a ak sú aj funkčné, tak je to elektronika, ktorá je 5 rokov stará morálne tak, že som sa to pokúšal predať - bez úspechu! Možno (aby som mal úplný pokoj) by som to mohol všetko spýsať a "proforma" odpredať niekomu známemu (ktorý to nebude využívať na podnikanie) za symbolickú korunu, čo ty na to?
    Je to tiež jedna z možností aj keby to bolo za 5000,- veď tem príjem Ti neublíži a je to čisté.
    Pekný deň...

    Ako ukončiť evidovanie HIM a DHIM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.