Zavrieť

Porady

Zdanenie vráteného preplatku poistného zo SP

Milí poraďáci, poraďte mi, prosím Vás, čo mám robiť s týmto: Soc. poisť. u nás vykonala kontrolu a vrátila poistné, ktoré patrí zamestnancom. Poslali sme zamestnancom a dôchodcom peniaze na účty dňa 19.10.2007.Vraj sme to mali zdaniť a odviesť aj zdrav. poistenie. Nič z toho sme neurobili. Čo sa s tým dá urobiť, ako to môžeme dať do poriadku? Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MESVRAM je offline (nepripojený) MESVRAM

    MESVRAM
    Milí poraďáci, poraďte mi, prosím Vás, čo mám robiť s týmto: Soc. poisť. u nás vykonala kontrolu a vrátila poistné, ktoré patrí zamestnancom. Poslali sme zamestnancom a dôchodcom peniaze /sumy do 5000,-Sk/ na účty dňa 19.10.2007.Vraj sme to mali zdaniť a odviesť aj zdrav. poistenie. Nič z toho sme neurobili. Čo sa s tým dá urobiť, ako to môžeme dať do poriadku? Vďaka za odpoveď.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MESVRAM Pozri príspevok
    Milí poraďáci, poraďte mi, prosím Vás, čo mám robiť s týmto: Soc. poisť. u nás vykonala kontrolu a vrátila poistné, ktoré patrí zamestnancom. Poslali sme zamestnancom a dôchodcom peniaze /sumy do 5000,-Sk/ na účty dňa 19.10.2007.Vraj sme to mali zdaniť a odviesť aj zdrav. poistenie. Nič z toho sme neurobili. Čo sa s tým dá urobiť, ako to môžeme dať do poriadku? Vďaka za odpoveď.
    Zdaniť áno, odvod do ZP len v prípade, ak sú ešte v pracovnom pomere. Nakoľko ak nie sú tak je to plnenie po rozviazaní prac.pomeru, a tam je povinnosť iba daň zrážať.

    MESVRAM je offline (nepripojený) MESVRAM

    MESVRAM
    Ďakujem, zamestnancom to opravím. Ale s tými dôchodcami mi vieš poradiť, čo mám urobiť? Môžem to prehnať cez výplaty tak, že mi prinesú daň do pokladne? Neporuším nejaký zákon - lebo oni už celú sumu dostali! Vďaka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    MESVRAM Pozri príspevok
    Ďakujem, zamestnancom to opravím. Ale s tými dôchodcami mi vieš poradiť, čo mám urobiť? Môžem to prehnať cez výplaty tak, že mi prinesú daň do pokladne? Neporuším nejaký zákon - lebo oni už celú sumu dostali! Vďaka.
    oprav si výplaty a daň sa ti objaví ako preplatok na mzde - teda pohľadávka voči zamestnancom. Tí to vrátia do pokladne, alebo im to zrazíš z dalsej výplaty. Dôchodci, ak už nepracujú - bud sa s nimi dohodneš, že ti to tiež donesú do pokladnice. Ak nie, môžeš to
    a) usporiadať v ročnom zúčtovaní dane, alebo uvedieš v Prehľade, ak ide o tohtoročných dôchocov
    b) zúčtuješ ako nedaňový náklad (daň zaplatená za iného) a na DU nahlásiš výplatu brutto podľa miestnej príslušnosti príjemcu.

    Zdanenie vráteného preplatku poistného zo SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.