Zavrieť

Porady

vodovodná prípojka

ahojte

chcel by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s tym, ze si robil vzdialenejsiu pripojku (30-40m) z verejneho vodovodu k svojmu pozemku pre ucely napojenia RD ..
v BVS mi povedali, ze sachta sa moze urobit max 10m od hlavneho vodovodneho potrubia, ja mam vsak pozemok cca 40 m od vodovodu (je tam moznost urobit sachtu na susedovom pozemku, alebo sa napojit na susedovu sachtu a zrekonstruovat ju pre viacerych uzivatelov), ideme stavat traja a tak sa jedna o pripojku pre 3RD
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    S tvojím problémom nemám konkrétnu skúsenosť, ale všetko je len vec dohody. Prvá možnosť (postaviť šachtu na susedovom pozemku) by mala byť schodná, dôležitý však je súhlas suseda, lebo ak na jeho pozemku niečo vybuduješ - tým pádom sa musí na kataster nahlásiť vecné bremeno na jeho pozemok. Druhá možnosť napojiť 3 RD z jednej šachty by tiež malo byť priechodné, dôležité však je - či dispozícia šachty umožňuje napojiť nové 3 RD (príslušné potrubia, vodomery a armatúry)... o čom pochybujem - je možné že by ste museli celú šachtu adaptovať na nové podmienky, čo môže byť značný problém ak sa jedná o prefabrikovaný kus. No a keby ste ju aj prispôsobili, zase bude potrebné ohlásiť vecné bremeno katastru na susedov pozemok, nakoľko vašou investíciou sa jeho (doteraz súkromný) stavebný objekt "vodomernej šachty" stane vašim spoločným.

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    A nemusí byť vodomerná šachta na pozemku stavebníka ale voľne prístupná pre odpočet vody?
    Podľa mňa by vodárne mali chcieť priviesť k pozemku verejný vodovod aby sa ich zákazník -odberateľ mohol svojou prípojkou napojiť a bez problémov splniť ich požiadavku 10-metrovej vzdialenosti šachty! - To som tak utopisticky zauvažovala

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    ona by mala byt na pozemku stavebnika - ak by mi pritiahli vodovod na pozemok, s radostou sa pripojim, avsak ten je od hlavneho rozvodu vzdialeny viac ako 10m (predpisanych), takze - rovno mi dali na BVS formular - "dohoda o umiestneni/vybudovani vodomernej sachty", kde sa musi uviest sused, ktory akceptuje sachtu na svojom pozemku (spristupnenie pracovnikom BVS a pod.) ... je mi to divne, preco nemozu potiahnut rovno 40m ku mne, ale co uz, budem to musiet nejako vyriesit

    NeMaria je offline (nepripojený) NeMaria

    NeMaria
    My ideme robiť prípojku vzdialenú asi 20 - 30 metrov. Vodári k tomu, aby náš RD pripojili potrebujú, aby sme mali vykopaný 120 cm hlboký kanál až po šachtu, ktorá má byť osadená 1 m za hranicou pozemku. Šachta musí byť osadená (či už plastová, monolitová alebo murovaná), a musí byť minimálne 6 stupňov celzia... Vodári nám dajú potrubie, ktoré ale musíme zaplatiť my, a keby sme si chceli to potrubie kúpiť a zakopať sami, tak oni na seba zase nezoberú zodpovednosť za kvalitu potrubia a urobenú prácu... ale to je už o inom... Ale rozhodne nehovorili nič o tom, že do 10 m od bodu napojenia musí byť šachta... m.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    NeMaria Pozri príspevok
    My ideme robiť prípojku vzdialenú asi 20 - 30 metrov. Vodári k tomu, aby náš RD pripojili potrebujú, aby sme mali vykopaný 120 cm hlboký kanál až po šachtu, ktorá má byť osadená 1 m za hranicou pozemku. Šachta musí byť osadená (či už plastová, monolitová alebo murovaná), a musí byť minimálne 6 stupňov celzia... Vodári nám dajú potrubie, ktoré ale musíme zaplatiť my, a keby sme si chceli to potrubie kúpiť a zakopať sami, tak oni na seba zase nezoberú zodpovednosť za kvalitu potrubia a urobenú prácu... ale to je už o inom... Ale rozhodne nehovorili nič o tom, že do 10 m od bodu napojenia musí byť šachta... m.
    dik za info, bol som na BVS v BA a pytal som sa priamo cloveka, ktory ma na starosti moju lokalitu, ten mi to velmi strikne potvrdil - teda tych 10m ... tak sam neviem, mozno sa na to vykaslem, necham urobit projekt so sachtou az za hranicu nasho pozemku a potom sa uvidi, ako sa k tomu vyjadri BVS
    Dobrý deň, chcel by som Vás požiadať o radu... V lete chcem stavať rodinný dom a mám "problém" s vyriešením inžinierskych sietí. Jedná sa o to, že mám pozemok, kde prístup bude riešený cez rodičovský pozemok. Máme s rodičmi spísanú zmluvu o vecnom bremene-právo prechodu a prejazdu. Cez rodičovský pozemok by som chcel ale potiahnuť aj siete. Chcem sa opýtať či treba napísať aj na toto novú zmluvu a vložiť to na kataster. Alebo či by som mohol spraviť nejaký dodatok(o vecnom bremene na IS) k tej zmluve o vecnom bremene (právo prechodu a prejazdu), po prípade či nemá niekto nejaký vzor. Ďakujem...

    jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

    stale naivna a neznala jamNicka
    dobrý deň,
    ja by som mala otázku ohľadom platby za zriadenie vodovodnej prípojky- prišla faktúra za montáž v šachte- čiže na našom pozemku a druhá FA na obec za poklop a montážnu sadu- čo je majetkom obce, nám poslali z OÚ aj túto FA zaplatiť, no je to spolu nehorázna suma, ako je to teda s platením - ja musím zaplatiť aj ten obecný náklad ?

    lillian je offline (nepripojený) lillian

    lillian
    mam jednu otazku.je nejako casovo obmedzene pripojenie vodovodnej pripojky.napr.v zimnych mesiacoch?

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    Planuju nam vnutorne rozvody vody a kanalizaciu v rodinnom dome, aj s napojenim na siete. Za tutu pracu s projektovou dokumentaciou je cena 170 eur dobra, alebo vysoka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.