Zavrieť

Porady

k ročnému zúčtovaniu preddavkov na daň

<TABLE class=tborder cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" align=center border=0><TBODY><TR vAlign=top><TD class=alt1>Už som spomínala danú situáciu, len sa chcem ešte k tomu opýtať:

Zamestnanec, ktorému mám urobiť ročné zúčtovanie dane má 2 deti,no ročné príjmy má menšie ako 37110, preto nemá nárok na DB 9600,-

Dočítala som sa, že ak zdaniteľné príjmy dosiahol len v niektorých mesiacoch, zamestnávateľ mu počas roka priznal a vyplatil nárok na daňový bonus napr. 6400,- nestráca na už priznaný DB nárok,

Poradili ste mi že do ročného zúčtovania preddavkov na daň r.5 dávam nárok DB 6400,- ale môžem aj menej? keď v riadku 8 je DB na vybratie od zamestnanca?

Nie je mi celkom jasné či je možné DB spätne vybrať od zamestnanca a aký má mať vlastne nárok?

<!-- / message -->

</TD></TR><TR><TD class=alt2> </TD><TD class=alt1 align=right><!-- controls --></TD></TR></TBODY></TABLE>
Naposledy upravil Tita : 06.03.05 at 18:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Pozri si http://www.porada.sk/showthread.php?t=6614 Zadavala si tuto istu otazku a bolo ti tam aj zodpovedane. Nechcem byt zla, ale skus si najskor v Porade pozriet, ci tu ten problem nie je rieseny. To samozrejme plati pre vsetkych, ktori tak nerobia. Pozri aj odkaz od "nasho" Richarda: http://www.porada.sk/announcement.php?f=24

    Prajem vela peknych chvil s Poradou

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Dik Evanka, sorry len sa učim a keď mi neodpovedali myslela som že som zadala otazku zle teda ako odpoved a nie ako novu otazku, preto som to prepísala. Mrzi ma to.

    A čo sa toho tyka tejto problematiky riadok 7,8 ročného zúčtovania som nevidela rozoberaný, ale možno som to prehliadla.

    k ročnému zúčtovaniu preddavkov na daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.