Zavrieť

Porady

Komplikovaný prepis auta

Pekne vás poprosím o radu: som majiteľkou starej škodovky už 10 rokov, na ktorej sa vozí môj otec-dôchodca. Jedného dňa si zmyslel, že ju predá, keďže
mu už neslúžila ako by mala. Objavil sa záujemca-poznáte to známy známeho-prezrel si auto, dal otcovi peniaze/smiešnu sumu/ a neviem prečo, môj otec mu dal do rúk veľký aj malý techničák. Teraz si akosi neviem predstaviť ako urobíme prepis.Keď som mu volala totálne sa tomu vyhýby, iba samé výhovorky. Som pekne nahratá a nas..tá. Nechcem ani pomyslieť, čo sa môže všetko stať. Samozrejme mi už prišiel pozdrav z Kooperatívy na zaplatenie poistky na rok 2008. Aký môžem použiť donucovací prostriedok, aby sme urobili prepis?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    napr. zavolaj ešte raz a oznám mu, že nahlásiš krádež vozidla... možno to pomôže...

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Mno jooo... to vieš...starí ľudia sú ako deti...

    Mal mu dať len malý techničák, lebo veľký potrebuješ k odhláseniu...

    Skús toho kupujúceho oficiálne vyzvať k úkonu prepisu písomne do niekoľkých dní, najlepšie do konca roku 2007, aby si ty nemusela platiť poistku na 2008, kde mu aj spomenieš, že v opačnom prípade to bude považované za užívanie cudzej veci bez oprávnenia...čo je vlastne trestný čin...to má také malé BUBUBU...

    A keď sa nepohne, tak na políciu podaj trestné oznámenie na užívanie cudzej veci bez oprávnenia...

    Toť zatiaľ asi všetko, čo sa dá v tejto chvíli urobiť

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Ešte ti prilepím citáciu trestného zákona 300/2005 :

    Neoprávnené používanie
    cudzieho motorového vozidla
    § 216

    § 216 (1) Kto sa zmocní cudzieho motorového vozidla malej hodnoty v úmysle prechodne ho používať, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. § 216 (2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
    a) a už bol za taký čin odsúdený,
    b) z osobitného motívu,
    c) vo vzťahu k motorovému vozidlu väčšej hodnoty alebo takým činom spôsobí väčšiu škodu, alebo
    d) závažnejším spôsobom konania.
    § 216 (3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 vo vzťahu k motorovému vozidlu značnej hodnoty alebo takým činom spôsobí značnú škodu.
    § 216 (4) Odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
    a) vo vzťahu k motorovému vozidlu hodnoty veľkého rozsahu alebo takým činom spôsobí škodu veľkého rozsahu, alebo
    b) ako člen nebezpečného zoskupenia.


    § 217
    § 217 (1) Kto neoprávnene používa cudzie motorové vozidlo, ktoré mu bolo zverené, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. § 217 (2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až na tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
    a) a už bol za taký čin odsúdený,
    b) z osobitného motívu,
    c) vo vzťahu k motorovému vozidlu väčšej hodnoty alebo takým činom spôsobí väčšiu škodu, alebo
    d) závažnejším spôsobom konania.
    § 217 (3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 vo vzťahu k motorovému vozidlu značnej hodnoty alebo takým činom spôsobí značnú škodu.
    § 217 (4) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
    a) vo vzťahu k motorovému vozidlu hodnoty veľkého rozsahu alebo takým činom spôsobí škodu veľkého rozsahu, alebo
    b) ako člen nebezpečného zoskupenia.
    aj ja mam ten problem.auto ma moja byvala znama a nechce ho prepisat a neplati poistne a mne chodia upomienky s poistovne.dala som to na riesenie policii a policia nic nezmohla a mam to riesit sudnou cestou.mam obavy ci sa to sudnou cestou vyriesi ked si ani policia s tou znamou neporadila.ma niekto podobny problem?

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Niekedy pomôže len doručenie "výzva pred podaním trestného oznámenia" mám s tým pozitívne skúsenosti. A súdiť sa treba skúsiť, lebo z toho môžu vyvstať ešte veľké problémy.

    Komplikovaný prepis auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.