Zavrieť

Porady

narok na dovolenku pocas RD?

ahojte,
vie mi niekto poradit, ci za rodicovsku dovolenku vznika po nastupe do práce dovolenka????
Dakujem!!!
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
petkaNL Pozri príspevok
ahojte,
vie mi niekto poradit, ci za rodicovsku dovolenku vznika po nastupe do práce dovolenka????
Dakujem!!!
Nie, ak máš na mysli ďalšiu dovolenku po MD- teda nie MD otca-RD, tak nárok nevzniká.

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jankasm
Zamestnankyňa má nárok na dovolenku počas trvania MD /čiže prvých 28 týždňov/. Tá sa považuje za odpracovaný čas. Počas trvania RD však už nárok na dovolenku nevzniká žiadny.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
jankasm Pozri príspevok
Zamestnankyňa má nárok na dovolenku počas trvania MD /čiže prvých 28 týždňov/. Tá sa považuje za odpracovaný čas. Počas trvania RD však už nárok na dovolenku nevzniká žiadny.
Janka, nie celkom tak ako píšeš. Ak jej z titulu čerpania materskej dovolenky vznikne nárok na dovolenku za kal. rok /materské trvá viac ako 60 dní, dovolenka z titulu čerpania rodičovskej dovolenky sa kráti ako pri nemoci - za prvých 100 dní 1/12, za každých ďalších 21 dní 1/12. V ďalších rokoch, keď je na rodičovskej dovolenke celý rok, nárok na dovolenku nevzniká.

------
Veronika
Lion Topoľčany
Ak žena odchádza na MD 1.mája 2008, koľko dní má vlastne nárok na dovolenku? Ak by teoreticky odpracovala celý rok, už je v kategórii 25 dní/rok.

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

dalilada
Ak žena odchádza na MD 1.5., tak sa za odpracovaný čas považuje celá MD, čo je cca 7 mesiacov, to je akoby pracovala do novembra. Preto sa jej nekráti nárok, iba ak by bola PN už pred MD a súčet neodpracovaných dní bol viac ako 100. Nárok na 25 dní dovolenky má v roku v ktorom splní podmienky.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Lion Topoľčany Pozri príspevok
Ak žena odchádza na MD 1.mája 2008, koľko dní má vlastne nárok na dovolenku? Ak by teoreticky odpracovala celý rok, už je v kategórii 25 dní/rok.
Ak do 1.5. nebude PN, má nárok na celú dovolenku za rok 2008.

-------
Veronika

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jankasm
veronikasad Pozri príspevok
Janka, nie celkom tak ako píšeš. Ak jej z titulu čerpania materskej dovolenky vznikne nárok na dovolenku za kal. rok /materské trvá viac ako 60 dní, dovolenka z titulu čerpania rodičovskej dovolenky sa kráti ako pri nemoci - za prvých 100 dní 1/12, za každých ďalších 21 dní 1/12. V ďalších rokoch, keď je na rodičovskej dovolenke celý rok, nárok na dovolenku nevzniká.

------
Veronika
Toto je síce pravda, ale je to vlastne úplne to isté, čo som napísala ja.
Počas RD jej nárok na dovolenku nevzniká, to isté predsa píšeš aj ty. Ak jej vznikne nárok na dovolenku za celý rok /MD trvala v roku viac ako 60 pracovných dní/, tak sa jej dovolenka potom bude krátiť za dni trvania RD. To predsa znamená, že počas RD jej nevzniká nárok na dovolenku, ale sa jej kráti vzniknutá dovolenka počas MD.

narok na dovolenku pocas RD?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.