Zavrieť

Porady

Stranky aktivit s detmi,hry,vyrobky,basnicky...

Ahojte poradaci,chcem Vas poprosit,neviete niekto o dobrych strankach kde bysom nejake aktivity s detmi,napady na zhotovenie vyrobkov,hry,rozpravky,basnicky?Som ucitelka MS a potrebujem nejake insipiracie dakujeeeeeeeem
Ps:neviem ci tato tema patri sem,dufam, ze ano.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    fatinka Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,chcem Vas poprosit,neviete niekto o dobrych strankach kde bysom nejake aktivity s detmi,napady na zhotovenie vyrobkov,hry,rozpravky,basnicky?Som ucitelka MS a potrebujem nejake insipiracie dakujeeeeeeeem
    Ps:neviem ci tato tema patri sem,dufam, ze ano.
    aspoň dve stránky pridávam, ktoré stoja za pozretie pre tie malé detičky , hoci je ich neúrekom :

    básničky, pesničky, hry, skladačky
    detské výrobky

    odkazy na detské stránky

    fatinka je offline (nepripojený) fatinka

    fatinka
    Diki to si ma potesila,super stranky,vcera som hladala ale tazko som nieco nachadzala.Su tam perfektne veci

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja som kedysi hľadal omaľovanky na nete pre moju dcéru.A našiel som ich na nemeckých stránkach po zadaní v GOOGLE už si to presne nepamätám tuším KINDER MALBUCH.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    fatinka Pozri príspevok
    Diki to si ma potesila,super stranky,vcera som hladala ale tazko som nieco nachadzala.Su tam perfektne veci
    ja viem, niekedy sa ťažko googli a prezerajú kvantá stránok, no tieto som poznala , tak detičkám aj tebe v škôlke všetko dobré

    aj toto je moc pekné

    Tri čarovné slová viem,
    vždy sú so mnou ako tieň.
    Keď svoj sladký cukrík zjem,
    poviem: "Pekne ďakujem".

    Ľahké je to slovko druhé,
    podobá sa jarnej dúhe,
    neprekáža máčny máčik,
    vravieť slušne: "Nech sa páči".

    Tretie slovko v ústach nosím,
    keď niečo chcem, pekne prosím.
    Za to slovko ocko hneď,
    dá mi hoc aj celý svet.

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    Ked som pracovala v skolke v Izraeli... castokrat sme prosili rodicov aby nam priniesli prazdne papierove krabicky na lepenie. Alebo krabicky od detskeho mlieka, a potom sme ich oblepili farebnou tapetou, nieco nakreslili, nieco nalepili atd., do vrchnaku sme urobili dierku a dnu sme vlozili rozne predmety.. Napr. v jednom boli vrchnaky od vyschnutych fixi, vrchnaky od plastovych flias a mali sme hracku pre dieta. Ked sme to urobili este krajsie a s menom dietata a dnu sme kupili napr. ping-pongove lopticky, dieta to dostalo ako darcek k narodeninam. Iny rok sme deti pribezne fotili, mali sme dost tvrdeho papiera, tak sme rucne vytvorili ploche krabice, jednu fotku s konkretnym dietatom sme rozstrihali a prilepili tiez na vacsi karton a mali sme darcek - puzzle pre dieta. Na jar si kazde dieta zasadilo do rozrezanej plastovej flase, na ktoru este nalepilo nalepky, cibulku narcisu a ked vykvitla <na den matiek> tak ich deti brali domov. Kazdy rok sme obstarali do maleho akvaria husenice motylov, z prechadzok sme nosili listy ovocnych stromov. Potom sa pred ocami deti zakuklili no a jedneho dna... boli motyle a spolocne sme ich vypustili. Ak ma este nieco napadne, tak dopisem.
    Naposledy upravil ajale : 19.12.07 at 16:15

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    ... ked nam niekto priniesol kus <noveho> pokrovca, co mu ostal, rozstrihali sme ho na obdlzniky, z tvrdeho farebneho papiera sme urobili niekolko geometrickych utvarov, z jednej strany nalepili suchy zips a dieta mohlo z tvarov urobit napr. domcek so stromcekom, atd. Ked som odchadzala, rodicia mi spravili "knihu" s osobnym podakovanim a fotkou dietata. A kedze bol koniec roka zlozili pre mna a kolegyne basen, a dokonca ju aj zaspievali... Kedze piatok je tam ako u nas sobota <robi sa pol dna>, a shabat ma u nich velky vyznam, rano ked prisli deti do skolky pomahali ucitelke alebo vychovavatelke pripravit cesto na "chalu" <vianocku>. Jedno pridalo pohar muky, druhe cukor atd., potom sa cesto vymiesilo a kazde dieta dostalo kusok z neho na vytvarovanie si svojej vlastnej vianocky. Ked prisli po neho rodicia zobralo si tu svoju domov...

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    Na hranie mali okrem hraciek k dispozicii aj ozajstne veci. Tie sme potriedili do kosickov a kazde rano ich na pokrovci cakali dva ine. Boli to hodinky, penazenky, hracky z McDonaldu, fotografie, atd. Vsetko boli vzdy ochotni rodicia doniest, ked sme ich poprosili. Von na pieskovisku mali aj riady z kuchyne...Vzdy ale len bezpecne druhy veci boli samozrejme k dispozicii.
    Existuje jedna krásna stránka kde je aj video ako sa varí domáca eko plastelina, taká čo sa ľahko čistí a vydrží v plastovej krabičke 6 mesiacov: plastelina.homewinery.sk, ďalej mám rada: dobrenapady.info a artmama.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.