Zavrieť

Porady

"Pípaky" v obchode

:-D
Chcela by som vás poprosiť, či nemáte praktickú skúsenosť:

neviem, čím to môže byť, ale keď chcem vojsť do nejakého obchodu, ktorý má "pípaky" proti kradnutiu, tak už pri vstupe do predajne sa ozve "alarm". Je to dosť nepríjemné.....

Myslela som si, že je to určitými nohavicami a jedna slečna mi poradila, aby som na nich vymenila kovový gombík. V sobotu sme boli na otvorení obch. domu Max v ZA, tie nohavice som nemala na sebe, a aj tak som pípala ako divá. Dokonca ma nechceli pustiť do jednej predajne, odišla som totálne znechutená a stále premýšľam, čím to môže byť. Aj novú (už ju nosím mesiac) tašku som prehľadala, či mi tam nezabudli nejakú ochranu a nič.

Neviete mi poradiť, čím to môže byť, ako tomu predísť?
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

spúšťačom sú aj bankomatové karty, prípadne mobily v kovovom puzdre. Vlastná skúsenosť pri prechode bezpečnostnou zónou na súd
Naposledy upravil willma : 10.12.07 at 06:44
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ale doteraz mi to nerobilo.....
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

možno výkonnejšie signalizačné zariadenie, ale ostatné dohady nechám už na odborníkov
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
V kníhkupectve mi pani povedala, že stačí, že to má niekto nastavené citlivejšie a už je to. Ale mne to nepríde normálne.....
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Ja mam taku skusenost s knihami z kniznice. Pipaju ako dive. Prvy raz sa mi to "podarilo" v Tescu, mozem povedat, ze to bolo ako poplasna sirena. Hned som mala pri sebe dvoch SBS-karov. Uz maju s knihami svoje skusenosti, dali mi prejst bez knih a bolo o.k. Ked som odchadzala, mala som povedat," idem z kniznice".
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Doteraz pípala aj dcéra... Takto pred rokom si kúpila v novootvorenom obchode kabát. Pretože obchod bol fungl nový, ešte im pípacie zariadenie nefungovalo, tak z tovaru predavačky ani neodstraňovali "pípátká"... Po dôkladnej prehliadke sa našiel zdroj rušenia...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja som prehľadala rifle, tašku a nič som nenašla. Na taške sú kovové zipsy, pracky, ale veď to by pípali aj iné dámy. Ja som z toho trošku na nervy, tie pohľady, ako by ste boli zlodej, mám aj strach niekam vojsť.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zuzka, veru nepríjemné, to aby si so sebou na nákupy brala mávatko s nápisom "Nie som zlodej, pípam si zo zvyku"
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Moja sestra mala rovnaký problém. V kabelke mala vo vnútri priečinok na zips a v ňom mala taký dlhý kód z plastu a vo vnútri mal pravdepodobne čípy. Tiež pípala v každom obchodu, tak sme ju celú prehľadali. Po odstránení čípu už nepípe. Nenosíš so sebou nejakú novú vec, ktorú si si kúpila? Skús úplne dopodrobna prehľadať, či nenájdeš nejaký číp.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Mne pípala vetrovka, pod podšívkou som po dôkladnom hľadaní našla nalepenú ochrannú nálepku...Musela som rozpárať a zašiť, ako a prečo ju tam dali neviem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
No skúsim ešte raz tú tašku, hľadala aj kolegyňa a nič nenašla.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

môj manžel mal nohavice kúpené v METRE a v zadnom vrecku vo vnútri
nohavíc mal nalepený dlhý plastový kod, ale tie nohavice pípali len keď
sme boli v Metre. Tiež ho tam zobrali do kancelárie a prezerali a prvý raz nič nenašli. Na druhý raz pípal znova, znova ho zobrali do kancelárie, tam si nohavice potom vyzliekol a po dôkladnej prehliadke tam pracovníci našli nalepený tento plastový kod. A odvtedy máme pokoj.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ZuzanaP Pozri príspevok
No skúsim ešte raz tú tašku, hľadala aj kolegyňa a nič nenašla.
Ak je to taška a máš v nej signalizáciu, tak tá môže byť hrozne nenápadná. najčastejšie to bývajú buď štvorcové nálepky, ktoré majú z druhej strany vinutý pliešok (ako alobal), alebo aj tenké kovové prúžky široké cca 2 mm a dlhé cca 5 cm prelepená priesvitnou lepiacou páskou. Môže to byť schované aj pod zipsom, či na kraji švu.
0 0
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

Takéto zariadenia pracujú na princípe magnetickej rezonancie.
Neviem celkom presne ako to funguje, ale základom sú práve tie kovové závity, do nich sa nainduhuje tá správna frekvencia a už je poplach.
Spustiť by to mohlo hocičo čo má podobu spomínaných závitov.
Napríklad aj náušnice, prstene, kľúčenka, alebo kovové vzory na uvedenej kabelke, topánkach, tiež na opasku je guľatá pracka, alebo kombinácia všetkého do hromady. Stačí blbá náhoda.
Treba sa s tým popasovať v takom obchode kde to spúšťaš ich popros nech ti to nájdu.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ďakujem za rady, budem pátrať...

A myslíte, že to môže robiť pri vstupe do predajne?
Naposledy upravil ZuzanaP : 10.12.07 at 09:36
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

ja mam tiež podobnú skúsenosť, a bola som úplne prekvapená že kvôli čomu som pípala takmer všade až som chcela vojsť do jednej predajne znovu som pípala, a tak sa ma predavačka opýtala či nemám na sebe niečo z tesca. Ano mala som, šľapky. Tak mi ich zobrala, odpípala a odvtedy som už nepípala.
Je to veru ale fakt nepríjemná vec, každý pozerá ako na zlodeja. Podľa mna je to tým že obchodníci sa snažia pípaky zašiť tak aby ich nebolo lahké nájsť, no a ukryjú ich tak že ich nenájdu ani oni sami.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
pozri v kabelke aj kozmetiku - parfem, co nosis pri sebe. ja som mala vnutri vo vrchnaku - uz spominany plastovy elektronicky cip a tiez to pipalo ako dive Az mi to tam ochrankar odlepil Moze to byt aj na pohlad "neskodna" nalepka v tvare stvorca. ak ju odlepis, vnutri ma "medeneho hada" a ten pipa
Naposledy upravil tiny77 : 10.12.07 at 09:56
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

no my sme tak naposledy pipali v tescu...ja na naozaj super pocit.... ale tan pipak moze byt naozaj len taka ta nalepka co sa tazko hlada...skus ked ides nechat prejst len tasku, potom len kabat atd...teda ak ti volakde vyjdu v ustrety a nebude ti to trapne, aby si zistila co to pipa...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ak sa postaví ku vchodu a postupne sa bude vyzliekať a mávať kusmi oblečenia cez tie stojany tak to nebude trápne ale zábavné, určite jej na konci aj zatlieskajú
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
bepo Pozri príspevok
Ak sa postaví ku vchodu a postupne sa bude vyzliekať a mávať kusmi oblečenia cez tie stojany tak to nebude trápne ale zábavné, určite jej na konci aj zatlieskajú

Už som prehľadala znova tašku a nič som nenašla. Myslíte, že to môže robiť kov, ktorý je v prackách?


To by bolo fakt zábavné a asi by na mňa tak skoro nezabudli....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať