Zavrieť

Porady

Spoluvlastnícky podiel

Dobrý deň !

Prosím o radu, čo sa týka spoluvlastníckeho podielu na pozemku - záhrady. Chceme tento pozemok predať, nikto zo spoluvlastníkov nevyužil predkupné právo - lehota 60 dní. Po tejto lehote sa náš kupec odmlčal. Lehota vypršala koncom októbra t.r. Kupec chce pozemok kúpiť, ale neviem, či mám dať zase predkupné právo, z dôvodu niekoľko mesačného odstupu od vypršania 60dňovej lehoty, alebo nie a môžem ho rovno predať. Neviem ako ďalej postupovať, poraďte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Si poverený spoluvlastník (na predaj pozemku)? Z čoho vyplýva predkupné právo - zmluva spoluvlastníkov?
    Ak vypršala lehota pre uplatnenie predkupného práva a si k tomu oprávnený/-á, tak pozemok predaj.

    viva3 je offline (nepripojený) viva3

    viva3
    Svoj spoluvlastnícky podiel som ponúkla ostatným spoluvlastníkom na predaj. Nevyužili predkupné právo - 60 dňovú lehotu. Tým pádom by mal byť môj podiel voľný k predaju tretej osobe - nový kupca. Sú to však už cca 2-3 mesiace od ukončenia 60 dňovje lehoty, na ktorú nikzo spoluvlastníkov nereagoval. Chcem vedieť, či mám znova poslať predkupné právo alebo či môžem svoj podiel novému kupcovi ihneď predať. Díky

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    viva3 Pozri príspevok
    Svoj spoluvlastnícky podiel som ponúkla ostatným spoluvlastníkom na predaj. Nevyužili predkupné právo - 60 dňovú lehotu. Tým pádom by mal byť môj podiel voľný k predaju tretej osobe - nový kupca. Sú to však už cca 2-3 mesiace od ukončenia 60 dňovje lehoty, na ktorú nikzo spoluvlastníkov nereagoval. Chcem vedieť, či mám znova poslať predkupné právo alebo či môžem svoj podiel novému kupcovi ihneď predať. Díky
    Nenapísala si nám, odkiaľ si vyčítala tú 60 dňovú lehotu na predkupné právo. V Občianskom zákone § 140 sa o nijakej lehote nehovorí. Ani v tomto článku, ktorý je o predkupnom práve spoluvlastníkov nič o lehote nie je:

    http://financie.etrend.sk/106142/moj...spoluvlastnika

    Myslím, že pokiaľ si dokázateľne ponúkla ostatným spoluvlastníkom využitie ich predkupného práva (doručenky z pošty) a oni nereagovali, nemusíš tak robiť pre každú ponuku na odkup. Stačí to urobiť raz a ak právo nevyužijú, môžeš to kedykoľvek predať, trebárs aj za rok.

    Spoluvlastnícky podiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.